Implanty zębów Gliwice

Piękne zęby w miejscu tych utraconych to zarówno marzenie każdego Pacjenta, który znalazł się w takiej sytuacji jak i wyzwanie przed nami, aby wykonać leczenie tak, żeby wyglądały one całkowicie naturalnie. Z szeregu rozwiązań protetycznych tym najlepiej imitującym zęby własne są odbudowy implantoprotetyczne oparte na implantach. Wierne odwzorowanie zębów naturalnych wymaga dobrego planowania już na etapie wykonywania diagnostyki CBCT dla prawidłowego umieszczenia implantu w kości przy zachowaniu najwyższej estetyki uzupełniania protetycznego, sprawnej realizacji etapu chirurgicznego pozwalającego na wykonanie zabiegu w krótkim czasie przy zachowaniu maksimum komfortu dla Pacjenta przez stworzenie pięknej, naturalnej odbudowy protetycznej, która dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii CAD/CAM, druku 3D i frezowania CNC oraz unikalnych umiejętności i wyczucia technika dentystycznego -ceramisty przerodzi się w ząb podobny zarówno wizualnie jak i pod względem funkcji do zdrowego zęba, który kiedyś w tym miejscu się znajdował.

 

Uzyskanie wysokiego efektu estetycznego przy zachowaniu wszystkich wymagań technicznych stawianych przed uzupełnieniem protetycznym wymaga dobrej współpracy całego Zespołu naszego Centrum. To ścisła współpraca oparta na wzajemnym zrozumieniu oczekiwań pozwala zrealizować poszczególne etapy leczenia profesjonalnie i w miłej atmosferze. Wieloletnie doświadczenie naszych ekspertów: Chirurgów, Lekarzy Dentystów, Inżynierów Stomatologicznych oraz Techników i Asystentek Stomatologicznych pozwala dokonać spektakularnej odbudowy każdego uśmiechu, nawet jeśli baza kostna jest ograniczona.

Implantologia cyfrowa

W naszym Centrum wdrożyliśmy wszystkie zdobycze najnowocześniejszej technologii, tak aby służyła naszym Pacjentom. Nowoczesna technologia pozwala efektywnie zmniejszyć zakres nawet najbardziej rozległych zabiegów implantologicznych, skracając czas zabiegu i redukując ból. Skuteczny nowoczesny zabieg implantologiczny opiera się na pełnej diagnostyce CBCT, najdokładniejszych na rynku szablonach implantologicznych ASKLEPIOSguide (nasza autorska metoda projektowania i produkcji tych szablonów pozwala na osiągnięcie dokładności wynoszącej 50 mikronów!). Każdy element wspomagający Lekarza w trakcie zabiegu jest wykonany z wykorzystaniem najdokładniejszego druku 3D SLS/SLM oraz 3D SLA pozwalających na produkcję elementów z dokładnością do 5 mikronów! Korzystamy także z profesjonalnego centrum frezarskiego CNC firmy FANUC dla zapewniania powtarzalności elementów geometrycznych! W trakcie zabiegu korzystamy z implantów i instrumentarium najwyższej jakości gwarantującego przewidywalność zabiegu.

Dla Pacjenta oznacza to pewność diagnozy, pewność w trakcie zabiegu i po nim. Prawidłowo zaplanowany i wykonany zabieg implantologiczny to gwarancja pięknej i użytecznej odbudowy protetycznej zaprojektowanej optymalnie do warunków panujących w jamie ustnej. To gwarancja długoletniego użytkowania odzyskanego uśmiechu!

Najwyższa jakość – najlepsza technologia

Titanium hygienic bridge, mosty tytanowe, mosty przykręcane, belki indywidualne, łączniki indywidualne, szablony implantologiczne, korony teleskopowe, protezy szkieletowe tytanowe

Podjęcie leczenia w naszym Centrum wiąże się z możliwością zastosowania wielu wyjątkowych rozwiązań, które znacząco poprawią komfort użytkowania twoich nowych zębów. Dzięki posiadanemu zapleczu technologicznemu proponujemy naszym Pacjentom, jako nieliczni w Polsce, rozwiązania oparte na tytanie, który jest lżejszy o 50% od standardowego stopu CoCr!. Oprócz łączników indywidualnych (zawsze wykonywanych dla konkretnego Pacjenta) proponujemy także mosty i korony wykonane z tytanu. Ich wykończenie materiałem hybrydowym pozwala na zastosowanie ich w szczególności u Pacjentów z bruksizmem. Dzięki zastosowaniu bardzo dokładnych szablonów implnatologicznych ASKLEPIOSguide możemy stosować rozwiązania przykręcane (ułatwiające utrzymanie higieny). Dla Pacjentów, którzy zainteresowani są bardzo dobrym utrzymaniem protezy mamy belki indywidualne oparte o 2 lub 4 implanty oraz korony teleskopowe zintegrowane z łącznikami indywidualnymi (w jednym elemencie co jest gwarancją długoletniego utrzymania).  Oczywiście posiadamy także pełen wachlarz rozwiązań standardowych jednak dopracowanych w najdrobniejszym szczególe.

Piękne uśmiechy od Sobieskiego!

  • All
  • * Na zębach
  • * Na implantach
  • * Trudne przypadki

więcej uśmiechów znajdziesz tutaj

kliknij tutaj

Poznaj swojego Lekarza:

dr n. med. Joanna Dobrzańska

dr n. med. Joanna Dobrzańska

Główny Lekarz Dentysta / Właściciel

Perfekcjonistka z zamiłowaniem do wdrażania nowych i udoskonalonych metod leczenia z pierwszej kolejności dostrzegając korzyści dla Pacjenta. Już od najmłodszych lat, za sprawą rodzinnych tradycji, była pewna że będzie dentystą. Przez kilka lat prowadziła zajęcia ze studentami na swojej macierzystej uczelni zdobywając także doświadczenie dydaktyczne. Przede wszystkim jest jednak praktykiem z doświadczeniem w realizacji kompleksowych odbudów uśmiechu począwszy od diagnostyki przez leczenie zachowawcze i kanałowe, periodontologię, implantologię na protetyce i implantoprotetyce kończąc.

lek. dent. Michał Pysz

lek. dent. Michał Pysz

Lekarz Dentysta

Praktyk posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji skomplikowanych planów leczenia z zakresu endodoncji, protetyki i implantologii z implantoprotetyką. Swoją wiedzę i umiejętności rozszerzał na licznych kursach z zakresu implantologii i implantoprotetyki. Ostoja spokoju. Zawsze dba o najwyższą jakość realizowanych zabiegów. W Zespole Sobieskiego ceniony za kompleksowe podejście do problemów Pacjenta i delikatność w szczególności w zabiegach chirurgicznych i implantologicznych oraz za dokładność realizowanych prac protetycznych.

dr n. med. Grzegorz Hille

dr n. med. Grzegorz Hille

Lekarz Dentysta - Specjalista Chirurgii Stomatologicznej

Specjalista z zakresu zabiegów implantologicznych i chirurgicznych oraz periodontologicznych. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie studiów doktoranckich w Collegium Medicum Oddziału Lekarsko-Dentystycznego w Krakowie oraz w trakcie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej. Perfekcjonista dbający o każdy aspekt zabiegu, w tym w szczególności samopoczucie Pacjenta. Stosuje rutynowo szablony chirurgiczne w trakcie zabiegów implantacyjnych.

Co wyróżnia Sobieskiego:

pełny uśmiech na implantach

DOŚWIADCZENIE.

Nasz Zespół już od 12 lat z powodzeniem realizuje najbardziej skomplikowane plany leczenia implantologicznego w oparciu o najnowsze zdobycze technologii. Do tej pory odbudowaliśmy ponad 2000 uśmiechów!

Wykonujemy zaawansowane odbudowy bazy kostnej, odbudowy całych łuków zębowych w oparciu o jednoelementowe prace jako jedni z nielicznych w Polsce i Europie. Wszystkie zabiegi są nawigowane w technologii ASKLEPIOSguide, co gwarantuje krótki czas zabiegu, dużą dokładność i wysoką skuteczność.  Przy każdym zabiegu pracuje Zespół składający się z: 2 Lekarzy Dentystów, Asystentek Stomatologicznych, Inżyniera Stomatologicznego oraz Technika Dentystycznego.

DSC_2801-768x512[1]

PRESTIŻOWE NAGRODY.

Nasz Zespół od wielu lat jest nagradzany za wdrażane innowacje. W roku 2015 otrzymaliśmy także tytuł Ambasadorów Innowacji. Otrzymaliśmy ponad 20 nagród na targach wynalazków i innowacji na całym świecie. Do najbardziej prestiżowych należą SEMI GRAND PRAIZE targów ICLA 2015, Foz do Iguaçu w Brazylii ( druga nagroda całych targów),  Nagroda Specjalną IFIA Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców IFIA targów  MTE 2020 w Kaula Lumpur w Malezji, Nagrodę Specjalną TISIAS na targach iCAN 2020 w Toronto w Kanadzie, Nagrodę Specjalną targów WIAC 2020 w Seulu w Korei Południowej oraz Złote Medale targów:  IPITEX 2016 w Bangkoku w Tajlandii, IWIS 2015 w Warszawie a w 2020 roku  targów wynalazczości i innowacji w Kanadzie, Sri Lance, Malezji, Korei Południowej, Hong Kongu i na Tajwanie).

odbudowa wyrostka zębodołowego i zębów na 6 implantach

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA .

Nasza klinika posiada najlepszy sprzęt niezbędny do realizacji każdego planu leczenia stomatologicznego. Nasze gabinety są przyjazne Pacjentom a przy tym nowoczesne. To co nas wyróżnia to całkowicie profesjonalne, najlepsze w Polsce Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios, które realizuje wszystkie prace protetyczne stosując drukarki 3D, frezarki CNC oraz urządzenie ALD. Dzięki temu wszystkie zabiegi implantologiczne oraz protetyczne realizaowane są cyfrowo z największą dokładnością.

DENTISTRY 4.0

W naszym Centrum wdrożyliśmy wszystkie zdobycze najnowocześniejszej technologii, tak aby służyła naszym Pacjentom. Korzystamy rutynowo z cyfrowego tomografu wiązki stożkowej CBCT dla pozyskania możliwie kompletnej informacji o Twoich zębach i bazie kostnej, która może posłużyć jako podstawa do odbudowy implantologicznej utraconych zębów. Na tej podstawie możemy wykonać szablony implantologiczne ASKLEPIOSguide – najdokładniejsze na rynku – pozwalające skrócić czas zabiegu, zwiększyć przewidywalność jego efektów oraz umożliwić wykonanie optymalnej odbudowy protetycznej. Cały proces tworzenia odbudowy protetycznej odbywa się całkowicie cyfrowo. Wykorzystując druk 3D, frezowanie CNC, oprogramowanie CAD/CAM oraz doświadczenie naszego Zespołu jesteśmy w stanie odbudować każdy uśmiech nawet w ciągu 48 godzin!

 

DENTISTRY 4.0 to filozofia naszej pracy i podejścia do wykorzystania technologii w służbie stomatologii będąca implementacją Przemysłu 4.0 do codziennej praktyki stomatologicznej. Najważniejszy jest Pacjent. Żeby ta maksyma mogła mieć realny wymiar konieczne jest wykorzystywanie każdej okazji do zredukowania czasu niezbędnego do wykonania poszczególnych procedur oraz ich uciążliwości dla Pacjenta. Już teraz możemy zarówno zaplanować zabieg całkowicie cyfrowo, tak aby być gotowym przed zabiegiem np. implantologicznym lub protetycznym do wykonania wszystkich procedur ściśle z założonym planem. Korzystając z druku 3D możemy zredukować czas niezbędny do wykonania elementów konstrukcyjnych nawet o 4 razy! Wykorzystujemy także biozgodny TYTAN przy każdej okazji wykonując zarówno mosty i korony, łączniki jak i protezy szkieletowe.

Dentistry 4.0 to dla Pacjenta same korzyści. Przekonaj się sam!

« z 4 »

"Druk 3D zrewolucjonizował implantologię. Dzięki szablonom implantologicznym
możemy skrócić czas zabiegów o min. 60%, a czas rekonwalescencji
do 1 doby po zabiegu implantacyjnym!"

dr inż. Lech Dobrzański

Wyjątkowe rozwiązania Sobieskiego

« z 3 »

ASKLEPIOS TITANIUM HYGIENIC BRIDGE

rewolucja w implantologii dla Pacjentów z chorobą przyzębia! 

 

Centrum Sobieski jest jedyną kliniką w Polsce gdzie możliwe jest wykonanie mostu opartego na implantach umożliwiającego zachowanie pełnej higieny u Pacjentów po chorobie przyzębia, która spowodowała znaczne zaniki kostne. Do tej pory Pacjenci skazani byli na częste wizyty kontrolne i długotrwałe zabiegi higienizacyjne każdego dnia. Teraz dzięki naszemu rewolucyjnemu rozwiązaniu możliwe jest wykonanie super lekkiego, tytanowego mostu opartego na implantach z możliwością prostego czyszczenia!

Tytanium hygienic bridge to wygoda, lekkość, pewność osadzenia, najwyższa estetyka i pełna higiena dla każdego Pacjenta!

Masz chorobę przyzębia (tzw. paradontozę)? Oglądnij film i przekonaj się, że to rozwiązanie jest dla Ciebie!  Umów się na konsultację i ciesz się pięknych uśmiechem przez długie lata!

NATYCHMIASTOWE ODBUDOWY OSTATECZNE NA IMPLANTACH!

wymiana zęba na pracę protetyczną w ciągu 1. godziny! 

 

Wraz z inżynierami Centrum Inżynierii Stomatologicznej ASKLEPIOS lekarze Centrum Medycny i Stomatologii SOBIESKI opracowali innowacyjny system wykonywania natychmiastowych odbudów implantologicznych w przypadkach gdy ząb wymaga wymiany np. z powodu pęknięcia lub złamania. Dysponując najnowocześniejszą technologią druku 3D możemy dokonać wymiany uszkodzonego zęba na gotową pracę protetyczną już w ciągu 1. godziny! Zabieg jest bardzo szybki. Ekstrakcja zęba prowadzona jest wyłącznie metodami atraumatycznymi co oznacza, że jest delikatna i precyzyjna, tak aby pozostawić nienaruszone tkanki okalające usuwany ząb. Następnie wcześniej przygotowane implanty oraz praca protetyczna jest instalowana z użyciem szablonów ASKLEPIOSguide. To właśnie dzięki tym szablonom jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą na dostępna na rynku dokładność rozmieszczenia implantów oraz gotowej pracy protetycznej co gwarantuje idealne odwzorowanie zęba naturalnego.

Prezentowana technologia jest najnowszą zdobyczą nowoczesnej technologii dostępnej dla Pacjentów stomatologicznych.

Pacjentowi gwarantuje minimalnie inwazyjny zabieg zastąpienia usuwanego zęba bezpośrednio po jego ekstrakcji!

Masz pęknięty lub złamany ząb i chcesz go szybko odbudować? Zgłoś się do nas już dziś na konsultację!

« z 2 »
« z 2 »

NAJDOKŁADNIEJSZE SZABLONY IMPLANTOLOGICZNE ASKLEPIOSguide 

 to możliwość skutecznej implantacji w trudnych przypadkach gdzie brakuje bazy kostnej! 

 

Prace nad własnym, autorskim system nawigowania zabiegów implantologicznych rozpoczęliśmy ponad 6 lat temu. Już wtedy wykonywaliśmy trudne* odbudowy implantologiczne w oparciu o pierwsze szablony implantologiczne.

*Trudne czyli takie, gdzie baza kostna, w której można zakotwiczyć implanty stomatologiczne jest niewielka, występują lokalne zaniki (najczęściej w wyniku przeprowadzonych wiele lat wcześniej ekstrakcji zębów) i gdzie zabieg wykonywany w tradycyjny sposób byłby czasochłonny i obarczony ryzykiem niepowodzenia.

Nasz system nawigowania zabiegów ASKLEPIOSguide pozwala na wyeliminowanie tych wszystkich problemów.

Przez ten czas dopracowaliśmy nasz system w taki sposób aby możliwe było wykonywanie implantacji przy dużych deficytach kości. To jednak nie wszystko. Już na etapie projektowania rozmieszczenia implantów planujemy w jaki sposób wyglądać będzie ostateczny ząb, który zostanie na tym implancie osadzony. Dzięki temu implanty znajdują się zawsze tam gdzie ich potrzebujemy, tak aby elementy mocujące nie pogarszały ostatecznego wyglądu pracy.

Dzięki systemowi ASKLEPIOSguide każdy Pacjent implantologiczny Centrum Sobieski jest pewny, że jego zabieg będzie krótki, minimalnie inwazyjny, precyzyjny a jego efekt będzie przewidywalny.  Nasza technologia skraca czas zabiegów o min. 60%! 

Brakuje Ci zębów i chcesz je odbudować z wykorzystaniem implantów? Chcesz, żeby cała procedura była minimalnie inwazyjna i szybka?  Chcesz mieć pewność, że wykorzystamy maksymalnie korzystnie warunki jakie masz w jamie ustnej?  Umów się na konsultację i ciesz się pięknych uśmiechem przez długie lata!

MONOBRIDGE NA IMPLANTACH  

 most ze zintegrowanymi łącznikami to gwarancja najwyższej jakości i bezproblemowej eksploatacji 

 

System nawigowania ASKLEPIOSguide to gwrancja najwyższej dokładności umiejscowienia implantów. Oprócz skrócenia czasu zabiegu pozwala także wykonać mosty protetyczne zintegrowane z pełnoprawnymi łącznikami indywidualnymi. To zadanie wymagające olbrzymiej precyzji na każdym etapie pracy protetycznej. Dzięki rutynowemu stosowaniu szablonów implantologicznych do każdego zabiegu w tej chwili pona 95% prac protetycznych w naszej klinice jest przykręcanych.

Pacjent dzięki temu ma pewność prawidłowego rozłożenia sił zgryzowaych na implanty oraz łatwego serwisu pracy protetycznej przez cały okres jej użytkowania. Mostu protetycznego nie będzie trzeba niszczyć jeśli z jakiś powodów konieczny będzie jego demontaż np. dla wykonania poszerzonego zabiegu higenizacyjnego. To dla Pacjenta olbrzymia wygoda, gdyż praca protetyczna jest jednym elementem, który nie jest nigdzie klejony  oraz bezpieczeństwo wydanych pieniędzy w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności a dla Lekarza Dentysty spokój, że zawsze może optymalnie zadbać o tkanki wokół uzupełniania protetycznego.

Brakuje Ci zębów i chcesz je odbudować z wykorzystaniem implantów? Chcesz, żeby praca była zaprojektowana precyzyjnie i żeby implanty służyły Ci jak najdłużej?  Chcesz mieć pewność, że wykorzystamy maksymalnie korzystnie warunki jakie masz w jamie ustnej?  Umów się na konsultację i ciesz się pięknych uśmiechem przez długie lata!

« z 2 »

Leczenie implantologiczne w Sobieski krok po kroku

na str

Trudny przypadek?

BYŁEŚ U LEKARZA, KTÓRY POWIEDZIAŁ, ŻE NIE MOŻESZ MIEĆ IMPLANTÓW?

Jeszcze nie wszystko stracone!

W naszym Centrum podejmujemy się leczenia implantologicznego u Pacjentów, którzy zostali zdyskwalifikowani do takiego leczenia w innych gabinetach. Oczywiście Pacjent, który ma trudne warunki kostne (zwłaszcza uznane przez Lekarza Dentystę za niewystarczające)  wymaga przeprowadzenia dodatkowych procedur medycznych, aby była możliwość wszczepienia implantów. W naszym Centrum podejmujemy się leczenia implantologicznego i implantoprotetycznego u Pacjentów, którzy zostali zdyskwalifikowani do takiego leczenia w innych gabinetach. Oczywiście Pacjent, który ma trudne warunki kostne (zwłaszcza uznane przez Lekarza Dentystę za niewystarczające)  wymaga przeprowadzenia gruntownej diagnostyki z wykorzystaniem tomografu CBCT. Nie wyklucozne także, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych zabiegów poprawiających objętość bazy kostnej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ W DZIALE METAMORFOZY WIĘCEJ O TRUDNYCH PRZYPADKACH!

 

Chirurgia

Dlaczego powinieneś wykonać leczenie implantologiczne w Sobieskim?

1. Najwyższej klasy specjaliści!

Specjalizujemy się w wykonywaniu zaawansowanego leczenia protetycznego w oparciu o zęby własne pacjenta jak i w implantologii i implantoprotetyce, endodoncji mikroskopowej, stomatologii estetycznej oraz w chirurgii. Możemy się poszczycić wprowadzeniem wielu udoskonalonych oraz całkowicie autorskich rozwiązań protetycznych i implantoprotetycznych, a także swoim sprawdzonym systemem kwalifikowania Pacjentów do zabiegów oraz systemem nawigacji podczas zabiegów…

 

2. Doświadczenie i liczba wykonywanych przez nas zabiegów jest gwarantem sukcesu

Nasze Centrum specjalizuje się w wykonywaniu leczenia implantologicznego i implantoprotetycznego czego potwierdzeniem jest kompletne wyposażenie naszego Centrum oraz specjalistyczny personel przygotowany do realizacji nawet najtrudniejszych planów leczenia opartego o implanty.

3. Kompleksowa diagnostyka z wykorzystaniem tomografu stomatologicznego CBCT

Leczenie implantologiczne rozpoczynamy od wykonania badania tomograficznego CBCT, na podstawie którego możemy zweryfikować warunki panujące w jamie ustnej i dokładnie zaplanować plan leczenia, tak aby maksymalnie skrócić czas tego leczenia .

4. Cyfrowe planowanie zabiegu implantacyjnego

Umiejscowienie każdego wszczepianego przez nas implantu jest planowane z wykorzystaniem profesjonalnego programu komputerowego InVivo. W trakcie planowania sprawdzana jest zarówno objętość bazy kostnej jak i jej gęstość tak aby mieć pewność, że implant będzie prawidłowo zintegrowany z kością po zakończeniu leczenia. Stosujemy także szablony implantologiczne, które tworzymy na podstawie autorskiej procedury, która pozwala na najbardziej precyzyjne odwzorowanie sytuacji zaplanowanej na ekranie komputera w rzeczywistości w trakcie jak najmniej inwazyjnego zabiegu implantacyjnego.

5. Całość leczenia implantologicznego i implantoprotetycznego wykonujemy w jednym miejscu!

Na miejscu posiadamy cały niezbędny sprzęt do wykonania cyfrowego planu leczenia, diagnostyki z wykorzystaniem tomografii CBCT, zabiegów implantacyjnych oraz całej procedury odbudowy protetycznej z wykorzystaniem własnego, w pełni cyfrowego laboratorium protetycznego – Centrum Frezowania SOBIESKI. Dzięki temu możemy skrócić całość leczenia do absolutnego minimum z zachowaniem najwyższej jakości świadczonych usług.

6. Dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług

W naszym Centrum mamy wdrożony wewnętrzny system zachowania jakości, dzięki któremu mamy pewność, że każdy Pacjent będzie otoczony odpowiednią opieką od momentu pierwszego kontaktu z naszą recepcją, aż po wizyty kontrolne po zakończeniu leczenia.

7. Całość leczenia całkowicie bez bólu!

W naszym Centrum przykładamy olbrzymią wagę do minimalizowania bólu w trakcie zabiegów. Wszystkie, nawet najprostsze zabiegi wykonujemy w znieczuleniu bez dodatkowych opłat. Jednocześnie posiadamy urządzenie do komputerowo wspomaganego podawania znieczulenia, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający Pacjent nie odczuje żadnego bólu.

8. Optymalizacja kosztów leczenia

Bardzo dokładnie wsłuchujemy się w oczekiwania Pacjentów tak aby zaproponować zawsze rozwiązania najlepiej odpowiadające potrzebom. Jednak nie zapominamy, że aspekt finansowy całego leczenia ma także zasadnicze znaczenie. Dlatego też możemy zaproponować zarówno rozwiązania ruchome jak i stałe oraz wykonane z materiałów na podbudowie z chromo-kobaltu licowanych porcelaną lub pełnoceramicznych licowanych porcelaną w zależności od oczekiwanego koloru końcowego gotowej pracy.

9. Gwarancja

Jesteśmy pewni wykonywanych u nas usług. Na wszystkie nasze usługi udzielamy gwarancji, która jest wydłużona względem oferty dostępnej na rynku.

Nasza oferta

null

implanty

cyfrowa implantologia: CBCT, ASKLEPIOSguide, druk 3D, CAD/CAM

null

protetyka

mosty i korony pełnoceramiczne, licówki, korony i mosty CoCr drukowane 3D, korony i mosty tytanowe drukowane 3D, tytanowe protezy szkieletowe drukowane 3D

null

endodoncja

endodoncja mikroskopowa, CBCT, RTG

null

periodontologia

choroby przyzębia, ``paradontoza``

null

stomatologia estetyczna

leczenie zębów, wybielanie, profilaktyka

null

chirurgia

usuwanie zębów, zabiegi przedimplantacyjne, zatrzymane ósemki

null

CBCT i RTG

tomograf, pantomograf, RVG

null

gwarancja

Implantologia Sobieskiego w liczbach

lat na rynku
Odbudowanych uśmiechów
lat stomatologii cyfrowej
Nagród z całego świata
zgłoszeń i patentów
specjalistycznych urządzeń produkcyjnych (CNC i 3D)

Nasze atuty

Atmosfera

Atmosfera

Wszystko co robimy nakierowane jest na zapewnienie Pacjentowi maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu. Dbamy o przyjazną, domową atmosferę. Nasi Pacjenci mogą zawsze liczyć na zrozumienie i wyrozumiałość wszystkich członków Zespołu. Dodatkowo staramy się aby każda procedura była zoptymalizowana pod tym kątem, aby Pacjenci byli zawsze uśmiechnięci i zrelaksowani w trakcie wizytu u nas.

Lekarze

Lekarze

Ponad 12 lat doświadczenia zespołu Centrum Sobieski w realizcji wszystkich rodzajów planów leczenia stomatologicznego, poparte gruntowną wiedzą zdobywaną zarówno na uczelniach jak i w zaawansowanych kursach praktycznych oraz doświadczenie naukowe to gwarancja prawidłowej diagnozy i perfekcyjnego wykonania.

Inżynierowie

Inżynierowie

Każde leczenie stomatologiczne realizowane przez nas jest planowane w oparciu o najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne przez Lekarza prowadzącego wspieranego przez zespół Inżynierów Stomatologicznych, którzy przygotowują szablony chirurgiczne, mock-upy, uzupełnienia tymczasowe niezbędne do prawidłowego zaplanowania każdej odbudowy protetycznej.

Diagnostyka

Diagnostyka

Każde leczenie rozpoczynamy przeprowadzeniem pełnej diagnostyki z użyciem tomografu wiązki stożkowej CBCT, który znajduje się w naszym Centrum. Dzięki temu Pacjent może otrzymać plan leczenia obejmujący wszystkie zagadnienia związane z przywróceniem jego pięknego uśmiechu!

Wiedza

Wiedza

Zespół Sobieskiego posiada bardzo bogate doświadczenie związane z realizacją każdego rodzaju leczenia stomatologicznego. Stale publikujemy efekty naszej pracy w prestiżowych międzynarodowych czasopismach naukowych. W Sobieskim działa laboratorium badawczo-rozwojowe. Nasza klinika to miejsce implementacji wielu nowatorskich rozwiązań poprawiających jakość naszych usług oraz ich żywotność.

Nagrody

Nagrody

Zespół Sobieskiego był wielokrotnie nagradzany na licznych targach wynalazków i innowacji. W roku 2016 otrzymaliśmy tytuł Ambasadorów Innowacji przyznany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP. Posiadamy ponad 20 medali z targów na całym świecie, w tym SEMI GRAND PRIZE z Brazylii oraz Nagrodę IFIA z Malezji.

Technologia

Technologia

Jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych w Polsce firm zajmujących się stomatologią. Posiadamy kompletne wyposażenie gabinetów stomatologicznych (mikroskopy, skanery wewnątrzustne, mikrosilniki itd), dbamy o nienaganną czystość całej kliniki oraz wszystkich zabiegów, a także posiadamy 3 profesjonalne frezarki, 2 drukarki 3D, urządzenie ALD, pełne laboratorium mikroskopowe do weryfikacji jakości pracy oraz własne laboratorium protetyczne CAD/CAM wyposażone w kilka programów do projektowania oraz kilka skanerów protetycznych.

Informacje z bloga

4th World Congress on dentistry and maxillofacial surgery

6. lutego 2023 roku uczestniczymy w 4th World Congress on Dentistry and Maxillofacial Surgery (Światowy Kongres Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej), który odbędzie się w stolicy Francji – Paryżu.

Otwierający referat tzw. Keynote lecture należeć będzie – a jakże! – do prof. Leszka Adama Dobrzańskiego – reprezentujacego na konferencji nasze Centrum Naukowe – który przedstawi bardzo ciekawy wykład opisujący współczesne możliwości wspomagania Lekarza Dentysty przez najnowocześniejszą technologię. Wykład oparty będzie o doświadczenia naszego Centrum związanego ze stosowaniem technik projektowania cyfrowego uzupełnień stomatologicznych i implantów stomatologicznych z naciskiem na minimalizację skutków ubocznych takiego leczenia.

Tytuł referatu to “Overview on the sustainable development of modern Dentistry for the prevention of Dental diseases, treatment with significant technological support and the safety of patients and Dentists”

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia przygotowaną przez naszych przedstawicieli dr. inż. Lecha Dobrzańskiego i prof. Leszka Dobrzańskiego!

Najnowsza książka z listy filadelfijskiej pod naszą edycją ukazała się włąsnie w wydawnictwie MDPI

Czy wiedzieliście, że w CMiS SOBIESKI oraz Centrum Inżynierii Stomatolgicznej ASKLEPIOS to prężnie działający zespół naukowy? Choć przywracanie pięknych uśmiechów jest naszym podstawowym zajęciem to w wolnych chwilach taramy się także prowadzić badania związane z inżynierią stomatologiczną. Efektem tych działań jest gruba księga 🤔💡 pt. „Synteza i charakterystyka materiałów biomedycznych”, gdzie redaktorami naukowymi są: Prof. Dr. Leszek Adam Dobrzański , Dr. Lech Dobrzański oraz Dr. Joanna Dobrzańska 👩‍⚕️✨. W książce tej znałazły się 6 artykółów autorstwa naszych Pracowników, które dotyczą przede wszystkim zagadnień związanych z wdrażaniem zdobyczy technologicznych do stanardowej praktyki stomatologicznej.Wspomniane wydanie specjalne jest inwentaryzacją najnowszych osiągnięć w rozwoju i produkcji nowoczesnych biomateriałów, które znajdują zastosowanie we współczesnej medycynie i stomatologii. 🦷 Znajdziemy w nim artykuły dotyczące projektowania biomateriałów i technologii pokrewnych, w tym metod CAD/CAM oraz badań nad ich strukturą i właściwościami, w tym badań biologicznych charakteryzujących reakcje organizmu na umieszczone w nim implanty. Jest tam także opisana metoda stosowana do produkcji tytanowych konstrukcji stomatologicznych potwierdzająca zasadność stosowania druku 3D w stomatologii naszego autorstwa! Publikacje te powstały w związku i dla wykorzystania w naszej codziennej pracy w Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI a opisane nowinki są wdrożone do codziennej naszej pracy i są dostępne dla każdego Pacjenta realizującego leczenie w naszym Centrum. W nasze ręce wpadła wersja papierowa, a wersję wirtualną znajdziecie tutaj 👉https://www.mdpi.com/…/special_issues/Biomedical_MaterialsZapraszamy do lektury!

Prof. L.A. Dobrzański wśród najbardziej wpływowych naukowców na świecie w 2021 roku!

Miło nam poinformować, że Dyrektor naszego Centrum Naukowego Prof. Leszek A. Dobrzański został po raz kolejny zaliczony do grona najbardziej wpływowych 2% naukowców na świecie biorąc pod uwagę liczbę cytowań. 🏆

Profesor Leszek Dobrzański zajął 3. miejsce wśród polski przedstawicieli dyscypliny inżynieria materiałowa!

Jego prace były jak do tej pory cytowane 15 600 razy. Liczba artykułów, książek i rozdziałów autorstwa i współautorstwa Profesora przekroczyła już 2600 pozycji!

Ostatnie pozycje na tej liście mają ścisły związek z pracą naszego Zespołu i dotyczą wielu ciekawych aspektów nowoczesnej inżynierii stomatologicznej i stomatologii, w szczególności w zakresie stosowania najbardziej innowacyjnych technologii takich jak Atomic Layer Deposition, druku 3D w stopach tytanu i CoCr, aktywnemu redukowaniu aerozolu klinicznego w gabinecie stomatologicznym, a także najnowsze pozycje dotyczące materiałów stosowanych w leczeniu endodontycznym. 🥳

Ranking tworzony jest na podstawie przyjętych wskaźników oceny dorobku naukowego, takich jak: index Hirscha, liczba cytowań, Impact Factor oraz rola i miejsce na liście autorów. ✨ Pełna lista dostępna jest po linkiem 👉https://elsevier.digitalcommonsdata.com/data…/btchxktzyw/3

Serdecznie gratulujemy i pękamy z dumy!

Skuteczne leczenie endodontyczne

Efekt leczenia endodontycznego (kanałowego) wykonanego w CMiS Sobieski przez dr Joannę Dobrzańską 

 Dzięki udanemu leczeniu zainfekowana tkanka kostna uległa wygojeniu, a martwy ząb udało się uratować! 

Read More

Trudny przypadek implantologiczny?

Zespół naszego Centrum realizuje także zaawansowane plany leczenia oparte na konieczności zastosowania technik odbudowy bazy kostnej zarówno w dolnym jak i górnym łuku zębowym.

Read More

Prof. Leszek A. Dobrzański, dr inż. Lech Dobrzański, dr n. med. Joanna Dobrzańska Redaktorami goszczącymi zeszytu w czasopiśmie METALS

Rok 2021 jest bardzo pracowity naukowo dla naszego Zespołu. Redagujemy 3 zeszyt specjalny w tym roku tym razem jego tytuł to “Recent Biomedical Materials”. Zeszyt zostanie opublikowany do końca marca 2022 roku w czasopiśmie METALS wydawnictwa MDPI, które jest wpisane na Liste Filadelfijską i posiada Impact Factro, 2,351 oraz Scopus IF 3,4.

To dla nas wielkie wyróżnienie, że nasze Centrum Badawcze jest doceniane przez prestiżowe szwajcarskie wydawnictwo, a nasza praca naukowa jest oceniana wysoko przez co możemy uczestniczyć w realizacji specjalnych tematycznych zeszytów o tematyce, która jest nam tak bliska.

Read More

Metamorfoza uśmiechu u Pacjenta z zaawansowaną chorobą przyzębia

Osiągnięcie efektu estetycznego u Pacjentów z zaawansowaną chorobą przyzębia to bardzo trudne i czasochłonne zadanie. Walczymy o każdy ząb, o jego prawidłową stabilizację i zdrowe tkanki przyzębia. Dzisiaj możemy zaprezentować efekt niemal 12 miesięcy naszej pracy. Pacjent przeszedł gruntowne leczenie periodontologiczne połączone z leczeniem endodontycznym, zachowawczym przez leczenie implantologiczne i implantoprotetyczne aby zakończyć spektakularnymi koronami pełnoceramicznymi w odcinku przednim. Skrzydłowe braki zostały uzupełnione przykręcanymi.

Końcowy efekt okazał się bardzo naturalny. Pacjent odzyskał pełny, piękny uśmiech!

Uśmiechnij się z nami – zapraszamy!

Adres:

 

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK: 9.00-19.00
PIĄTEK: 9.00- 18.00