Blog

Medal im. Gabriela Narutowicza dla prof. Leszka A. Dobrzańskiego

Z przyjemnością informujemy, że profesor Leszek Adam Dobrzański – Dyrektor Centrum Naukowego Asklepios został nagrodzony medalem im. Gabriela Narutowicza – pierwszego Prezydenta II Rzeczypospolitej przyznawany przez Akademię Inżynierską w Polsce za wybitne osiągnięcia dla rozwoju techniki. Jest to najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez tą prestiżową organizację skupiającą najwybitniejszych przedstawicieli świata techniki w Polsce. Profesor Dobrzański od 2016 roku jest Wiceprezesem tej organizacji. Serdecznie gratulujemy!

W tym samym dniu nasza delegacja uczestniczyła także w uroczystości posadzenia dębu “Gabriel” przed Centrum Kongresowym Politechniki Poznańskiej. Profesor Dobrzański miał przyjemność m.in. wraz z Rektorem Politechniki Poznańskiej i prezesem Akademii Inżynierskiej w Polsce uczestniczyć w tej procedurze.

Mamy już 13 lat!

13 lat Centrum Sobieskie to ponad 2500 kompleksowych odbudów uśmiechu, tysiące wszczepionych implantów, ponad 20 000 punktów protetycznych wykonanych w technologii CAD/CAM, ponad 40 000 wykonanych skomplikowanych procedur medycznych, 12. nagród na targach wynalazczości na całym świecie, tytuł Ambasadora Innowacji dla naszych badawczy. Posiadamy takżę 9. własnych patentów. Wdrożyliśmy wiele innowacji w skali Polski oraz całego świata, w tym Titanium hygienic bridge, druk uzupełnień protetycznych w tytanie i wiele innych.

A to wszystko dzięki naszemu niezawodnemu Zespołowi. I wszystko z myślą o naszych Pacjentach!

Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy! 🙂

XXI Konferencja Biomateriały i Mechanika w stomatologii

W dniach 12-15. października 2023 roku odbyła się w Ustroniu XXI Konferencja Biomateriały i Mechanika w stomatologii. dr inż. Lech Dobrzański i prof. Leszek A. Dobrzański mieli przyjemność wygłosić swoje wykłady w jej trakcie.

Dr Dobrzański zaprezentował wykład pt “Innowacyjna technologia wytwarzania przyrostowego uzupełnień protetycznych zębów z wykorzystaniem wieloskładnikowych stopów tytanu z aluminium  i wanadem oraz stopów kobaltu z chromem“. Prezentacja zawierała wiele ciekawych przykładów realizacji skomplikowanych planów leczenia realizowanych w naszej klinice oraz wyniki prac naukowych realizowanychw Centrum Asklepios.

Profesor Dobrzański wygłosił natomiast wspólny z dr. Lechem Dobrzańskim wykład pt “W jakim stopniu nowoczesna inżynieria stomatologiczna wpisuje się w zintegrowany model zrównoważonego rozwoju przemysłu uwzględniający oczekiwania konsumentów”. Było to bardzo ciekawy przegląd możliwości stosowania inżynierii stomatologicznej w nowoczesnej stomatologii oraz genezę rozwoju inżynierii stomatologicznej w szczególności w kontekście stosowania osiągnięć koncepcji Przemysłu 4.0 w ramach autorskiej koncepcji Dentistry 4.0

Jesteśmy na 5 Światowym Kongresie Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej!

18. września 2023 roku uczestniczyliśmy w składzie prof. Leszek A. Dobrzański, dr Lech Dobrzański i dr n. med. Joanna Dobrzańska w 5th World Congress on Dentistry and Maxillofacial Surgery (Światowy Kongres Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej), który odbył się tym razem w stolicy Włoch – Rzymie.

Główne wykłady tej konferencji mieli przyjemność wygłosił Prof. Leszek Dobrzański oraz dr Lech Dobrzański.

Mieliśmy okazję pochwalić się efektami naszej pracy oraz promować filozofię DENTISTRY 4️⃣.0️⃣, która z powodzeniem stosujemy w naszej codziennej pracy od kilku lat.

4th World Congress on dentistry and maxillofacial surgery

6. lutego 2023 roku uczestniczymy w 4th World Congress on Dentistry and Maxillofacial Surgery (Światowy Kongres Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej), który odbędzie się w stolicy Francji – Paryżu.

Otwierający referat tzw. Keynote lecture należeć będzie – a jakże! – do prof. Leszka Adama Dobrzańskiego – reprezentujacego na konferencji nasze Centrum Naukowe – który przedstawi bardzo ciekawy wykład opisujący współczesne możliwości wspomagania Lekarza Dentysty przez najnowocześniejszą technologię. Wykład oparty będzie o doświadczenia naszego Centrum związanego ze stosowaniem technik projektowania cyfrowego uzupełnień stomatologicznych i implantów stomatologicznych z naciskiem na minimalizację skutków ubocznych takiego leczenia.

Tytuł referatu to “Overview on the sustainable development of modern Dentistry for the prevention of Dental diseases, treatment with significant technological support and the safety of patients and Dentists”

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia przygotowaną przez naszych przedstawicieli dr. inż. Lecha Dobrzańskiego i prof. Leszka Dobrzańskiego!