Blog

18. września 2023 roku uczestniczyliśmy w składzie prof. Leszek A. Dobrzański, dr Lech Dobrzański i dr n. med. Joanna Dobrzańska w 5th World Congress on Dentistry and Maxillofacial Surgery (Światowy Kongres Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej), który odbył się tym razem w stolicy Włoch – Rzymie.

Główne wykłady tej konferencji mieli przyjemność wygłosił Prof. Leszek Dobrzański oraz dr Lech Dobrzański.

Mieliśmy okazję pochwalić się efektami naszej pracy oraz promować filozofię DENTISTRY 4️⃣.0️⃣, która z powodzeniem stosujemy w naszej codziennej pracy od kilku lat.

6. lutego 2023 roku uczestniczymy w 4th World Congress on Dentistry and Maxillofacial Surgery (Światowy Kongres Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej), który odbędzie się w stolicy Francji – Paryżu.

Otwierający referat tzw. Keynote lecture należeć będzie – a jakże! – do prof. Leszka Adama Dobrzańskiego – reprezentujacego na konferencji nasze Centrum Naukowe – który przedstawi bardzo ciekawy wykład opisujący współczesne możliwości wspomagania Lekarza Dentysty przez najnowocześniejszą technologię. Wykład oparty będzie o doświadczenia naszego Centrum związanego ze stosowaniem technik projektowania cyfrowego uzupełnień stomatologicznych i implantów stomatologicznych z naciskiem na minimalizację skutków ubocznych takiego leczenia.

Tytuł referatu to “Overview on the sustainable development of modern Dentistry for the prevention of Dental diseases, treatment with significant technological support and the safety of patients and Dentists”

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia przygotowaną przez naszych przedstawicieli dr. inż. Lecha Dobrzańskiego i prof. Leszka Dobrzańskiego!

Precyzyjne leczenie protetyczne wymaga najnowocześniejszej technologii.💻⚙️🎯

W naszym Centrum w 2018 roku na stałe zagościło w pełnie profesjonalne, przemysłowe centrum frezarskie FANUC💪. Jego zasadnicza cecha to możliwość frezowania z zastosowaniem symultanicznych 5️⃣ osi. Funkcja ta umożliwia zredukowanie do absolutnego minimum podcieni i miejsc niedofrezowanych👏. Jednocześnie nasze Centrum Frezarskie wyposażone jest w robota ramieniowego także marku FANUC, który pozwala na zautomatyzowanie procesu produkcji uzupełnień protetycznych naszych Pacjentów zmniejszając do absolutnego minimum czas niezbędny na produkcję uśmiechów naszych Pacjentów 😁.

Nasz Fanuc to prawdziwa frezarka. Jej parametry robią wrażenie🤩. Waży niemal 3️⃣ tony, wrzeciono ma 2️⃣4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ obrotów na minutę, udźwig stołu Kittagawa to aż 3️⃣0️⃣0️⃣ kilogramów, obsługuje na raz 2️⃣0️⃣ układów współrzędnych, ściśle współpracuje z naszymi drukarkami 3D wykonując zadania frezowania wykańczającego, najmniejsze narzędzie ma tylko 0️⃣.6️⃣mm a największe które stosujemy ma 2️⃣0️⃣ mm średnicy, posiada sondę laserową do pomiaru narzędzi oraz sondę dotykową, której cechą charakterystyczną jest rewolwerowy system zmiany narzędzie, który umożliwia jego zmianę w zaledwie 1️⃣.5️⃣ sekundy!

Dlaczego także duże urządzenie musi być stosowane do wytwarzania małych przecież koron i mostów, a także implantów? 🤔

Chodzi przede wszystkim o stabilność bloku wrzeciona, które dzięki dużej masie kolumny wytworzonej z jednego elementu pozwala na uzyskanie bardzo dokładnej osiowości ruchu narzędzia (odchylenia liczone są w tysięcznych częściach milimetra)👊. Dodatkowo możliwość zmiany układu współrzędnych oraz mocne wrzeciono połączone z niezwykle niezawodnym stołem roboczym marki Kittagawa. No i oczywiście robot, który już kiedyś ustawiał choinkę 🎄 przed świetami Bożego Narodzenia na naszym filmiku, zapewnia automatyzację procesu i skrócenie przerw w procesie produkcyjnym.

Jakie są korzyści dla Pacjenta❓

Z użyciem naszego centrum frezarskiego FANUC wytwarzamy indywidualne elementy implantoprotetyczne o dokładności przewyższającej tą uzyskiwaną przez producentów implantów standardowych🏆. Proces jest powtarzalny i szybki🏃‍♀️. Dzięki temu nasze prace implantprotetyczne są niezwykle dokładne, a przy tym czas realizacji możemy skrócić nawet do 4️⃣8️⃣ godzin, co jest szczególnie istotne dla Pacjentów z zagranicy🌏.

Chcesz, aby Twój uśmiech znów był śnieżnobiały? Interesuje Cię rozwiązanie bezpieczne? Chcesz zaufać Specjalistom?

Wybielanie gabinetowe proponowane przez Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI jest dla Ciebie!

Przy wybielaniu zębów korzystamy z lampy Beyond 💡. Zabieg wykonujemy zwykle na jednej wizycie. Zwykle trwa około 1,5h.⏱.

Efekty zauważalne są od razu po zabiegu 🦷✨

Głównymi zaletami wybielania zębów lampą są:

✨długo utrzymujące się efekty;

✨natychmiastowe rezultaty;

✨bezpieczeństwo;

Może właśnie teraz nadszedł czas na nowy, biały uśmiech? 😁

Walne Zgromadzenie Akademii Inżynierskiej w Polsce

W dniu 15.09.2022 roku odbyło się kolejne Walne Zgromadzenie Akademii Inżynierskiej w Polsce, w którym uczestniczyli jej członkowie: prof. Leszek A. Dobrzański i dr Lech Dobrzański z naszej firmy. Spotkanie odbyło sie w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej.

Miło nam poinformować, że na kolejną kadencję Wiceprezesem AIP wybrany został Pan prof. L.A.Dobrzański. Serdecznie gratulujemy!

Akademia Inżynierska w Polsce to organizacja skupiająca w swoich szeregach najwybitniejszych inżynierów z niemal wszystkich dziedzin.

Z przyjemnością pragniemy podzielić się informacją o tym, że w papierowej wersji ukazały się dwa tomy książki📚 pod tytułem “Ethics in nanotechnology” pod redakcją profesora Marcelna Van de voorde i Gunjana Jeswani wydane przez wydawnictwo Walter de Gruyter GmbH & Co KG, która zawiera dwa rozdziały 📖 autorstwa naszych ekspertów profesora Leszka A.Dobrzańskiego, doktora Lecha Dobrzańskiego oraz doktor Joanny Dobrzańskiej. Rozdziały zostały zatytułowane: “Ethical imperatives towards the development prospects of the triad of Dentistry 4.0, dental engineering, and nanoengineering” oraz “The synergistic ethics interaction with nanoengineering, dentistry, and dental engineering”.👏 Oba podnoszą kwestie związane z etycznym wykorzystywaniem najnowocześniejszej technologii dla ratowania i poprawy zdrowia Pacjentów stomatologicznych.💪🦷 Szczegóły opracowania można odnaleźć na stronie wydawcy: https://www.degruyter.com/document/doi/10.1515/9783110719932/html. Zapraszamy do lektury!