Wydłużone okresy gwrancji to najważniejsza zaleta procedur stomatologicznych wykonywanych w Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI.

Korzystając z najnowocześniejszych metod oraz technologii stomatologicznych zawsze przyświeca nam cel jakim jest zwiększenie komfortu Pacjenta oraz wydłużenie okresów bezproblemowej eksploatacji wykonanych u nas usług i elementów protetycznych.

W Centrum Sobieski masz pewność, że będziesz się cieszyć dłużej swoim pięknym uśmiechem!

 

« z 4 »

Okresy gwrancji

Po spełnieniu podstawowych określonych, opisanych poniżej, warunków udzielamy następujących okresów gwarancji:

 1. wypełnienia kompozytowe – 3 lata
 2. leczenie kanałowe – 5 lat
 3. elementy protetyczne ruchome – 2 lata
 4. elementy protetyczne stałe na zębach – 5 lat
 5. elementy protetyczne na implantach – 10 lat.

 

Warunki zachowania gwarancji

Aby mieć pewność zachowania pięknego uśmiechu w nienagannym stanie konieczne jest spełnienie kilku warunków:

 1. stawianie się na wizyty kontrolne co 9-12 miesięcy przez cały okres trwania gwarancji płatych zgodnie z cennikiem
 2. wykonywanie zabiegów profilaktycznych raz na 9-12 miesięcy przez cały okres trwania gwarancji płatnych zgodnie z cennikiem
 3. wykonywanie kontrolnego zdjęcia RTG/CBCT co min. 9-12 miesięcy w celu oceny sytuacji w jamie ustnej płatnych zgodnie z cennikiem
 4. weryfikacja każdego odstępstwa od normy, w szczególności występowania stanów zapalnych dziąseł, występowania bólu zębów lub okolicznych tkanek z Lekarzem prowadzącym leczenie
 5. w przypadku prac protetycznych zgryz musi być zrównoważony.
 6. dbanie o hiigienę jamy ustnej
 7. stosowanie się do indywidualnych zaleceń Lekarzy Dentystów przedstawionych w trakcie realizacji leczenia.

Szczegółowe warunki gwarancji znajdują się recepcji kliniki.

Gabinety stomatologiczne

Nasze gabinety stomatologiczne wyposażone są w najnowcześniejsze fotele dentystycznych marki , które zapewnią komfort pacjentowi oraz efektywną pracę lekarzowi co wprost wpływa na jakość świadczonych usług. Fotele wyposażone są w końcówki stomatologiczne wyłącznie renomowanych firm W&H i NSK. Nieodłącznym elementem wyposażenia jest najnowocześniejszy aparat RTG z radiowizjografią w każdym gabinecie, który gwarantuje pacjentowi najniższą możliwą dawkę promieniowania oraz efektywną pomoc w diagnostyce i pełną kontrolę efektów leczenia.

Jednocześnie podczas każdego zabiegu dzięki wykorzystaniu wysokorozdzielczej kamery wewnątrzustnej marki Kodak z funkcją wykrywania wczesnych zmian próchnicowych i wspomnianej radiowizjografii Pacjent może sam kontrolować na ekranie monitora postępy leczenia.

W gabinetach posiadamy także urządzenia wspomagające proces leczenia endodontycznego. Korzystamy z dokładnych endometrów Rypex 5 firmy VDW, narzędzi maszynowych i ręcznych do opracowywania kanałów korzeniowych renowowanych firm jak i urządzenia

BeeFill do termoplastycznego wypełniania kanałów korzeniowych. Stosując cały system w połączeniu ze stosowanymi lupami oraz mikroskopem zabiegowym oraz tomografem wiązki stożkowej możemy podjąć się wykonania leczenia kanałowego w trudnych, powikłanych przypadkach z zachowaniem wysokiej skuteczności utrzymania zęba leczonego.

Przy skomplikowanych zabiegach chirurgicznych, takich jak podniesienie dna zatoki szczękowej stosujemy piezoelektryczne urządzenie do cięcia kości. Mikrodrgające końcówki zapewniają dokładność niemożliwą do osiągnięcia tradycyjnymi instrumentami chirurgii kostnej. pozwala na selektywne cięcie tkanek twardych bez ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich.  System chłodzenia  uniemożliwia przegrzanie tkanek oraz podwyższa widoczność śródoperacyjną.

W naszym Centrum przykładamy bardzo dużą uwagę do prawidłowej  i szczegółowo wykonanej procedury diagnostyki. Właśnie dlatego przy każdym fotelu znajduje się małoobrazkowy aparat RTG z radiowizjografią umożliwiający wykonanie zdjęć kontrolnych w trakcie leczenia bez konieczności opuszczania fotela przez Pacjenta.

« z 4 »

Programy CAD do projektowania uśmiechu

 Procedury medyczne w naszym Centrum wspomagane są zaawansowaną technologią. Proces planowania leczenia protetycznego i implantoprotetycznego wykonywanych jest w oparciu o skan 3D w programie inVivo 5, który pozwala na zaplanowanie dokładnego rozłożenia implantów w oparciu o pomiary gęstości kości i jej objętności. Dzięki temu możliwe jest dokładne określenie ostatecznego, optymalnego ustawienia implnatów oraz wykonanie szablonów implantologicznych.

Projektowanie uzupełnień protetycznych w technologii CAD/CAM wymaga posiadania specjalistycznego programu, który umożliwi pozyskanie danych ze skanera tak aby na ekranie monitora uzyskać wierne odwzorowanie sytuacji w jamie ustnej. W dalszej kolejności konieczne jest wykonanie projektu całej odbudowy protetycznej uwzględniając ilość miejsca oraz parametry materiału z którego mają być wykonane uzupełnienia. W naszym Centrum posiadamy dwa programy służącego do tego celu: DWOS firmy Dental Wings oraz Exocad firmy o tej samej nazwie. Programy te pozwalają na projektowanie zarówno koron, mostów, prac na implantach, łączników indywidualnych, ale także precyzyjnych prac wyciąganych takich jak protezy szkieletowe, protezy na zasuwach czy protezy na teleskopach. Wymienione programy są dostarczane przez najlepsze firmy na świecie gwarantując powodzenie każdego projektu.

Znieczulenie komputerowe SleeperOne 4

W naszym Centrum niezwykle dbamy o komfort Pacjenta, dlatego też przykładamy wiele uwagi do zapewnienia Pacjentowi bezbolesnego przebiegu każdego, nawet najdrobniejszego zabiegu.

W związku z tym każdy zabieg wykonujemy w znieczuleniu. U nas Pacjent ma pewność, że jeśli tylko zażyczy sobie znieczulenia otrzyma je całkowicie za darmo. Jednocześnie naszym Pacjentom zapewniamy możliwość skorzystania z BEZBOLESNEGO ZNIECZULENIA KOMPUTEROWEGO o handlowej nazwie SleeperOne s4. Umożliwia on wykonanie wszystkich rodzajów najczęściej wykonywanych znieczuleń.

Jednocześnie mikroprocesorowa kontrola ilości i ciśnienia podawanego anestetyku, pozwala uniknąć przykrych dla pacjentów dolegliwości związanych ze znieczuleniami. Dzięki temu Pacjent nie czuje zarówno momentu rozpoczęcia podawania znieczulenia jak i całego podawania znieczulenia, a jednocześnie znieczulenie podawane jest efektywniej zwiększając pewność wykonanego znieczulenia.

Naszym celem jest minimalizacja złych wrażeń i wspomnień związanych z wizytą u dentysty! Naszym celem jest leczyć bez bólu! Zapraszamy – przekonaj się sam!

Nowoczesna sterylizacja

Dbając o najwyższą jakość świadczonych usług w naszym Centrum wdrożone mamy najwyższe procedury sterylizacyjne. Wszystkie narzędzia są pakowane oddzielnie i sterylizowane w autoklawie lidera tej branży niemieckiej firmy MELAG. Dzięki wdrożonemu systemowi zachowania jakości Pacjent może mieć pewność, że zachowane standardy czystości zagwarantują bezpieczeństwo każdego zabiegu wykonywanego w naszym Centrum.

Jednocześnie nasze gabinety są rutynowo poddawane procesowi ozonowania.

Centrum Inżynierii Stomatologicznej

Co WYRÓŻNIA SOBIESKIEGO:

pełny uśmiech na implantach

DOŚWIADCZENIE.

Nasz Zespół już od 12 lat z powodzeniem realizuje najbardziej skomplikowane plany leczenia implantologicznego w oparciu o najnowsze zdobycze technologii. Do tej pory odbudowaliśmy ponad 2000 uśmiechów!

Wykonujemy zaawansowane odbudowy bazy kostnej, odbudowy całych łuków zębowych w oparciu o jednoelementowe prace jako jedni z nielicznych w Polsce i Europie. Wszystkie zabiegi są nawigowane w technologii ASKLEPIOSguide, co gwarantuje krótki czas zabiegu, dużą dokładność i wysoką skuteczność.  Przy każdym zabiegu pracuje Zespół składający się z: 2 Lekarzy Dentystów, Asystentek Stomatologicznych, Inżyniera Stomatologicznego oraz Technika Dentystycznego.

DSC_2801-768x512[1]

PRESTIŻOWE NAGRODY.

Nasz Zespół od wielu lat jest nagradzany za wdrażane innowacje. W roku 2015 otrzymaliśmy także tytuł Ambasadorów Innowacji. Otrzymaliśmy ponad 20 nagród na targach wynalazków i innowacji na całym świecie. Do najbardziej prestiżowych należą SEMI GRAND PRAIZE targów ICLA 2015, Foz do Iguaçu w Brazylii ( druga nagroda całych targów),  Nagroda Specjalną IFIA Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców IFIA targów  MTE 2020 w Kaula Lumpur w Malezji, Nagrodę Specjalną TISIAS na targach iCAN 2020 w Toronto w Kanadzie, Nagrodę Specjalną targów WIAC 2020 w Seulu w Korei Południowej oraz Złote Medale targów:  IPITEX 2016 w Bangkoku w Tajlandii, IWIS 2015 w Warszawie a w 2020 roku  targów wynalazczości i innowacji w Kanadzie, Sri Lance, Malezji, Korei Południowej, Hong Kongu i na Tajwanie).

sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_5473

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA .

Nasza klinika posiada najlepszy sprzęt niezbędny do realizacji każdego planu leczenia stomatologicznego. Nasze gabinety są przyjazne Pacjentom a przy tym nowoczesne. To co nas wyróżnia to całkowicie profesjonalne, najlepsze w Polsce Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios, które realizuje wszystkie prace protetyczne stosując drukarki 3D, frezarki CNC oraz urządzenie ALD. Dzięki temu wszystkie zabiegi implantologiczne oraz protetyczne realizaowane są cyfrowo z największą dokładnością.

DENTISTRY 4.0

W naszym Centrum wdrożyliśmy wszystkie zdobycze najnowocześniejszej technologii, tak aby służyła naszym Pacjentom. Korzystamy rutynowo z cyfrowego tomografu wiązki stożkowej CBCT dla pozyskania możliwie kompletnej informacji o Twoich zębach i bazie kostnej, która może posłużyć jako podstawa do odbudowy implantologicznej utraconych zębów. Na tej podstawie możemy wykonać szablony implantologiczne ASKLEPIOSguide – najdokładniejsze na rynku – pozwalające skrócić czas zabiegu, zwiększyć przewidywalność jego efektów oraz umożliwić wykonanie optymalnej odbudowy protetycznej. Cały proces tworzenia odbudowy protetycznej odbywa się całkowicie cyfrowo. Wykorzystując druk 3D, frezowanie CNC, oprogramowanie CAD/CAM oraz doświadczenie naszego Zespołu jesteśmy w stanie odbudować każdy uśmiech nawet w ciągu 48 godzin!

DENTISTRY 4.0 to filozofia naszej pracy i podejścia do wykorzystania technologii w służbie stomatologii będąca implementacją Przemysłu 4.0 do codziennej praktyki stomatologicznej. Najważniejszy jest Pacjent. Żeby ta maksyma mogła mieć realny wymiar konieczne jest wykorzystywanie każdej okazji do zredukowania czasu niezbędnego do wykonania poszczególnych procedur oraz ich uciążliwości dla Pacjenta. Już teraz możemy zarówno zaplanować zabieg całkowicie cyfrowo, tak aby być gotowym przed zabiegiem np. implantologicznym lub protetycznym do wykonania wszystkich procedur ściśle z założonym planem. Korzystając z druku 3D możemy zredukować czas niezbędny do wykonania elementów konstrukcyjnych nawet o 4 razy! Wykorzystujemy także biozgodny TYTAN przy każdej okazji wykonując zarówno mosty i korony, łączniki jak i protezy szkieletowe.

Dentistry 4.0 to dla Pacjenta same korzyści. Przekonaj się sam!

« z 4 »

"Druk 3D zrewolucjonizował implantologię. Dzięki szablonom implantologicznym możemy skrócić czas zabiegów o min. 60%, a czas rekonwalescencji do 1 doby po zabiegu implantacyjnym!"

dr inż. Lech Dobrzański

WYJĄTKOWE ROZWIĄZANIA SOBIESKIEGO:

« z 3 »

ASKLEPIOS TITANIUM HYGIENIC BRIDGE

rewolucja w implantologii dla Pacjentów z chorobą przyzębia! 

Centrum Sobieski jest jedyną kliniką w Polsce gdzie możliwe jest wykonanie mostu opartego na implantach umożliwiającego zachowanie pełnej higieny u Pacjentów po chorobie przyzębia, która spowodowała znaczne zaniki kostne. Do tej pory Pacjenci skazani byli na częste wizyty kontrolne i długotrwałe zabiegi higienizacyjne każdego dnia. Teraz dzięki naszemu rewolucyjnemu rozwiązaniu możliwe jest wykonanie super lekkiego, tytanowego mostu opartego na implantach z możliwością prostego czyszczenia!

Tytanium hygienic bridge to wygoda, lekkość, pewność osadzenia, najwyższa estetyka i pełna higiena dla każdego Pacjenta!

Masz chorobę przyzębia (tzw. paradontozę)? Oglądnij film i przekonaj się, że to rozwiązanie jest dla Ciebie!  Umów się na konsultację i ciesz się pięknych uśmiechem przez długie lata!

NATYCHMIASTOWE ODBUDOWY OSTATECZNE NA IMPLANTACH!

wymiana zęba na pracę protetyczną w ciągu 1. godziny! 

Wraz z inżynierami Centrum Inżynierii Stomatologicznej ASKLEPIOS lekarze Centrum Medycny i Stomatologii SOBIESKI opracowali innowacyjny system wykonywania natychmiastowych odbudów implantologicznych w przypadkach gdy ząb wymaga wymiany np. z powodu pęknięcia lub złamania. Dysponując najnowocześniejszą technologią druku 3D możemy dokonać wymiany uszkodzonego zęba na gotową pracę protetyczną już w ciągu 1. godziny! Zabieg jest bardzo szybki. Ekstrakcja zęba prowadzona jest wyłącznie metodami atraumatycznymi co oznacza, że jest delikatna i precyzyjna, tak aby pozostawić nienaruszone tkanki okalające usuwany ząb. Następnie wcześniej przygotowane implanty oraz praca protetyczna jest instalowana z użyciem szablonów ASKLEPIOSguide. To właśnie dzięki tym szablonom jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą na dostępna na rynku dokładność rozmieszczenia implantów oraz gotowej pracy protetycznej co gwarantuje idealne odwzorowanie zęba naturalnego.

Prezentowana technologia jest najnowszą zdobyczą nowoczesnej technologii dostępnej dla Pacjentów stomatologicznych.

Pacjentowi gwarantuje minimalnie inwazyjny zabieg zastąpienia usuwanego zęba bezpośrednio po jego ekstrakcji!

Masz pęknięty lub złamany ząb i chcesz go szybko odbudować? Zgłoś się do nas już dziś na konsultację!

« z 2 »

« z 2 »

NAJDOKŁADNIEJSZE SZABLONY IMPLANTOLOGICZNE ASKLEPIOSguide 

 to możliwość skutecznej implantacji w trudnych przypadkach gdzie brakuje bazy kostnej! 

Prace nad własnym, autorskim system nawigowania zabiegów implantologicznych rozpoczęliśmy ponad 6 lat temu. Już wtedy wykonywaliśmy trudne* odbudowy implantologiczne w oparciu o pierwsze szablony implantologiczne.

*Trudne czyli takie, gdzie baza kostna, w której można zakotwiczyć implanty stomatologiczne jest niewielka, występują lokalne zaniki (najczęściej w wyniku przeprowadzonych wiele lat wcześniej ekstrakcji zębów) i gdzie zabieg wykonywany w tradycyjny sposób byłby czasochłonny i obarczony ryzykiem niepowodzenia.

Nasz system nawigowania zabiegów ASKLEPIOSguide pozwala na wyeliminowanie tych wszystkich problemów.

Przez ten czas dopracowaliśmy nasz system w taki sposób aby możliwe było wykonywanie implantacji przy dużych deficytach kości. To jednak nie wszystko. Już na etapie projektowania rozmieszczenia implantów planujemy w jaki sposób wyglądać będzie ostateczny ząb, który zostanie na tym implancie osadzony. Dzięki temu implanty znajdują się zawsze tam gdzie ich potrzebujemy, tak aby elementy mocujące nie pogarszały ostatecznego wyglądu pracy.

Dzięki systemowi ASKLEPIOSguide każdy Pacjent implantologiczny Centrum Sobieski jest pewny, że jego zabieg będzie krótki, minimalnie inwazyjny, precyzyjny a jego efekt będzie przewidywalny.  Nasza technologia skraca czas zabiegów o min. 60%! 

Brakuje Ci zębów i chcesz je odbudować z wykorzystaniem implantów? Chcesz, żeby cała procedura była minimalnie inwazyjna i szybka?  Chcesz mieć pewność, że wykorzystamy maksymalnie korzystnie warunki jakie masz w jamie ustnej?  Umów się na konsultację i ciesz się pięknych uśmiechem przez długie lata!

MONOBRIDGE NA IMPLANTACH  

 most ze zintegrowanymi łącznikami to gwarancja najwyższej jakości i bezproblemowej eksploatacji 

System nawigowania ASKLEPIOSguide to gwrancja najwyższej dokładności umiejscowienia implantów. Oprócz skrócenia czasu zabiegu pozwala także wykonać mosty protetyczne zintegrowane z pełnoprawnymi łącznikami indywidualnymi. To zadanie wymagające olbrzymiej precyzji na każdym etapie pracy protetycznej. Dzięki rutynowemu stosowaniu szablonów implantologicznych do każdego zabiegu w tej chwili pona 95% prac protetycznych w naszej klinice jest przykręcanych.

Pacjent dzięki temu ma pewność prawidłowego rozłożenia sił zgryzowaych na implanty oraz łatwego serwisu pracy protetycznej przez cały okres jej użytkowania. Mostu protetycznego nie będzie trzeba niszczyć jeśli z jakiś powodów konieczny będzie jego demontaż np. dla wykonania poszerzonego zabiegu higenizacyjnego. To dla Pacjenta olbrzymia wygoda, gdyż praca protetyczna jest jednym elementem, który nie jest nigdzie klejony  oraz bezpieczeństwo wydanych pieniędzy w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności a dla Lekarza Dentysty spokój, że zawsze może optymalnie zadbać o tkanki wokół uzupełniania protetycznego.

Brakuje Ci zębów i chcesz je odbudować z wykorzystaniem implantów? Chcesz, żeby praca była zaprojektowana precyzyjnie i żeby implanty służyły Ci jak najdłużej?  Chcesz mieć pewność, że wykorzystamy maksymalnie korzystnie warunki jakie masz w jamie ustnej?  Umów się na konsultację i ciesz się pięknych uśmiechem przez długie lata!

« z 2 »

Nasza oferta

null

implanty

cyfrowa implantologia: CBCT, ASKLEPIOSguide, druk 3D, CAD/CAM

null

protetyka

mosty i korony pełnoceramiczne, licówki, korony i mosty CoCr drukowane 3D, korony i mosty tytanowe drukowane 3D, tytanowe protezy szkieletowe drukowane 3D

null

endodoncja

endodoncja mikroskopowa, CBCT, RTG

null

periodontologia

choroby przyzębia, ``paradontoza``

null

stomatologia estetyczna

leczenie zębów, wybielanie, profilaktyka

null

chirurgia

usuwanie zębów, zabiegi przedimplantacyjne, zatrzymane ósemki

null

CBCT i RTG

tomograf, pantomograf, RVG

null

gwarancja

Implantologia Sobieskiego w liczbach

lat na rynku
Odbudowanych uśmiechów
lat stomatologii cyfrowej
Nagród z całego świata
zgłoszeń i patentów
specjalistycznych urządzeń produkcyjnych (CNC i 3D)

Nasze atuty

Atmosfera

Atmosfera

Wszystko co robimy nakierowane jest na zapewnienie Pacjentowi maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu. Dbamy o przyjazną, domową atmosferę. Nasi Pacjenci mogą zawsze liczyć na zrozumienie i wyrozumiałość wszystkich członków Zespołu. Dodatkowo staramy się aby każda procedura była zoptymalizowana pod tym kątem, aby Pacjenci byli zawsze uśmiechnięci i zrelaksowani w trakcie wizytu u nas.

Lekarze

Lekarze

Ponad 12 lat doświadczenia zespołu Centrum Sobieski w realizcji wszystkich rodzajów planów leczenia stomatologicznego, poparte gruntowną wiedzą zdobywaną zarówno na uczelniach jak i w zaawansowanych kursach praktycznych oraz doświadczenie naukowe to gwarancja prawidłowej diagnozy i perfekcyjnego wykonania.

Inżynierowie

Inżynierowie

Każde leczenie stomatologiczne realizowane przez nas jest planowane w oparciu o najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne przez Lekarza prowadzącego wspieranego przez zespół Inżynierów Stomatologicznych, którzy przygotowują szablony chirurgiczne, mock-upy, uzupełnienia tymczasowe niezbędne do prawidłowego zaplanowania każdej odbudowy protetycznej.

Diagnostyka

Diagnostyka

Każde leczenie rozpoczynamy przeprowadzeniem pełnej diagnostyki z użyciem tomografu wiązki stożkowej CBCT, który znajduje się w naszym Centrum. Dzięki temu Pacjent może otrzymać plan leczenia obejmujący wszystkie zagadnienia związane z przywróceniem jego pięknego uśmiechu!

Wiedza

Wiedza

Zespół Sobieskiego posiada bardzo bogate doświadczenie związane z realizacją każdego rodzaju leczenia stomatologicznego. Stale publikujemy efekty naszej pracy w prestiżowych międzynarodowych czasopismach naukowych. W Sobieskim działa laboratorium badawczo-rozwojowe. Nasza klinika to miejsce implementacji wielu nowatorskich rozwiązań poprawiających jakość naszych usług oraz ich żywotność.

Nagrody

Nagrody

Zespół Sobieskiego był wielokrotnie nagradzany na licznych targach wynalazków i innowacji. W roku 2016 otrzymaliśmy tytuł Ambasadorów Innowacji przyznany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP. Posiadamy ponad 20 medali z targów na całym świecie, w tym SEMI GRAND PRIZE z Brazylii oraz Nagrodę IFIA z Malezji.

Technologia

Technologia

Jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych w Polsce firm zajmujących się stomatologią. Posiadamy kompletne wyposażenie gabinetów stomatologicznych (mikroskopy, skanery wewnątrzustne, mikrosilniki itd), dbamy o nienaganną czystość całej kliniki oraz wszystkich zabiegów, a także posiadamy 3 profesjonalne frezarki, 2 drukarki 3D, urządzenie ALD, pełne laboratorium mikroskopowe do weryfikacji jakości pracy oraz własne laboratorium protetyczne CAD/CAM wyposażone w kilka programów do projektowania oraz kilka skanerów protetycznych.

Informacje z bloga

4th World Congress on dentistry and maxillofacial surgery

6. lutego 2023 roku uczestniczymy w 4th World Congress on Dentistry and Maxillofacial Surgery (Światowy Kongres Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej), który odbędzie się w stolicy Francji – Paryżu.

Otwierający referat tzw. Keynote lecture należeć będzie – a jakże! – do prof. Leszka Adama Dobrzańskiego – reprezentujacego na konferencji nasze Centrum Naukowe – który przedstawi bardzo ciekawy wykład opisujący współczesne możliwości wspomagania Lekarza Dentysty przez najnowocześniejszą technologię. Wykład oparty będzie o doświadczenia naszego Centrum związanego ze stosowaniem technik projektowania cyfrowego uzupełnień stomatologicznych i implantów stomatologicznych z naciskiem na minimalizację skutków ubocznych takiego leczenia.

Tytuł referatu to “Overview on the sustainable development of modern Dentistry for the prevention of Dental diseases, treatment with significant technological support and the safety of patients and Dentists”

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia przygotowaną przez naszych przedstawicieli dr. inż. Lecha Dobrzańskiego i prof. Leszka Dobrzańskiego!

Najnowsza książka z listy filadelfijskiej pod naszą edycją ukazała się włąsnie w wydawnictwie MDPI

Czy wiedzieliście, że w CMiS SOBIESKI oraz Centrum Inżynierii Stomatolgicznej ASKLEPIOS to prężnie działający zespół naukowy? Choć przywracanie pięknych uśmiechów jest naszym podstawowym zajęciem to w wolnych chwilach taramy się także prowadzić badania związane z inżynierią stomatologiczną. Efektem tych działań jest gruba księga 🤔💡 pt. „Synteza i charakterystyka materiałów biomedycznych”, gdzie redaktorami naukowymi są: Prof. Dr. Leszek Adam Dobrzański , Dr. Lech Dobrzański oraz Dr. Joanna Dobrzańska 👩‍⚕️✨. W książce tej znałazły się 6 artykółów autorstwa naszych Pracowników, które dotyczą przede wszystkim zagadnień związanych z wdrażaniem zdobyczy technologicznych do stanardowej praktyki stomatologicznej.Wspomniane wydanie specjalne jest inwentaryzacją najnowszych osiągnięć w rozwoju i produkcji nowoczesnych biomateriałów, które znajdują zastosowanie we współczesnej medycynie i stomatologii. 🦷 Znajdziemy w nim artykuły dotyczące projektowania biomateriałów i technologii pokrewnych, w tym metod CAD/CAM oraz badań nad ich strukturą i właściwościami, w tym badań biologicznych charakteryzujących reakcje organizmu na umieszczone w nim implanty. Jest tam także opisana metoda stosowana do produkcji tytanowych konstrukcji stomatologicznych potwierdzająca zasadność stosowania druku 3D w stomatologii naszego autorstwa! Publikacje te powstały w związku i dla wykorzystania w naszej codziennej pracy w Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI a opisane nowinki są wdrożone do codziennej naszej pracy i są dostępne dla każdego Pacjenta realizującego leczenie w naszym Centrum. W nasze ręce wpadła wersja papierowa, a wersję wirtualną znajdziecie tutaj 👉https://www.mdpi.com/…/special_issues/Biomedical_MaterialsZapraszamy do lektury!

Prof. L.A. Dobrzański wśród najbardziej wpływowych naukowców na świecie w 2021 roku!

Miło nam poinformować, że Dyrektor naszego Centrum Naukowego Prof. Leszek A. Dobrzański został po raz kolejny zaliczony do grona najbardziej wpływowych 2% naukowców na świecie biorąc pod uwagę liczbę cytowań. 🏆

Profesor Leszek Dobrzański zajął 3. miejsce wśród polski przedstawicieli dyscypliny inżynieria materiałowa!

Jego prace były jak do tej pory cytowane 15 600 razy. Liczba artykułów, książek i rozdziałów autorstwa i współautorstwa Profesora przekroczyła już 2600 pozycji!

Ostatnie pozycje na tej liście mają ścisły związek z pracą naszego Zespołu i dotyczą wielu ciekawych aspektów nowoczesnej inżynierii stomatologicznej i stomatologii, w szczególności w zakresie stosowania najbardziej innowacyjnych technologii takich jak Atomic Layer Deposition, druku 3D w stopach tytanu i CoCr, aktywnemu redukowaniu aerozolu klinicznego w gabinecie stomatologicznym, a także najnowsze pozycje dotyczące materiałów stosowanych w leczeniu endodontycznym. 🥳

Ranking tworzony jest na podstawie przyjętych wskaźników oceny dorobku naukowego, takich jak: index Hirscha, liczba cytowań, Impact Factor oraz rola i miejsce na liście autorów. ✨ Pełna lista dostępna jest po linkiem 👉https://elsevier.digitalcommonsdata.com/data…/btchxktzyw/3

Serdecznie gratulujemy i pękamy z dumy!

Skuteczne leczenie endodontyczne

Efekt leczenia endodontycznego (kanałowego) wykonanego w CMiS Sobieski przez dr Joannę Dobrzańską 

 Dzięki udanemu leczeniu zainfekowana tkanka kostna uległa wygojeniu, a martwy ząb udało się uratować! 

Read More

Trudny przypadek implantologiczny?

Zespół naszego Centrum realizuje także zaawansowane plany leczenia oparte na konieczności zastosowania technik odbudowy bazy kostnej zarówno w dolnym jak i górnym łuku zębowym.

Read More

Prof. Leszek A. Dobrzański, dr inż. Lech Dobrzański, dr n. med. Joanna Dobrzańska Redaktorami goszczącymi zeszytu w czasopiśmie METALS

Rok 2021 jest bardzo pracowity naukowo dla naszego Zespołu. Redagujemy 3 zeszyt specjalny w tym roku tym razem jego tytuł to “Recent Biomedical Materials”. Zeszyt zostanie opublikowany do końca marca 2022 roku w czasopiśmie METALS wydawnictwa MDPI, które jest wpisane na Liste Filadelfijską i posiada Impact Factro, 2,351 oraz Scopus IF 3,4.

To dla nas wielkie wyróżnienie, że nasze Centrum Badawcze jest doceniane przez prestiżowe szwajcarskie wydawnictwo, a nasza praca naukowa jest oceniana wysoko przez co możemy uczestniczyć w realizacji specjalnych tematycznych zeszytów o tematyce, która jest nam tak bliska.

Read More

Metamorfoza uśmiechu u Pacjenta z zaawansowaną chorobą przyzębia

Osiągnięcie efektu estetycznego u Pacjentów z zaawansowaną chorobą przyzębia to bardzo trudne i czasochłonne zadanie. Walczymy o każdy ząb, o jego prawidłową stabilizację i zdrowe tkanki przyzębia. Dzisiaj możemy zaprezentować efekt niemal 12 miesięcy naszej pracy. Pacjent przeszedł gruntowne leczenie periodontologiczne połączone z leczeniem endodontycznym, zachowawczym przez leczenie implantologiczne i implantoprotetyczne aby zakończyć spektakularnymi koronami pełnoceramicznymi w odcinku przednim. Skrzydłowe braki zostały uzupełnione przykręcanymi.

Końcowy efekt okazał się bardzo naturalny. Pacjent odzyskał pełny, piękny uśmiech!

Uśmiechnij się z nami - zapraszamy!

Adres:

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK: 9.00-19.00
PIĄTEK: 9.00- 18.00