Endodoncja Gliwice

 

« z 3 »

 

Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na zastąpieniu zapalnej lub martwej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba materiałem wypełniającym. W tym celu należy poszerzyć kanał zabezpieczając go przed zakażeniem, nadać mu odpowiedni kształt i wypełnić biozgodnym materiałem, który pozwoli na zachowanie jego fizjologicznych funkcji przez kolejne lata.

Nasze Centrum specjalizuje się w wykonywaniu profesjonalnego leczenia endodontycznego (kanałowego) przy wykorzystaniu najnowocześniejszego i najskuteczniejszego obecnie termoplastycznego systemu wypełniania kanałów na ciepło, który zapewnia szczelne wypełnienie kanału i co za tym idzie pozwala na zachowanie zębów, skazanych jeszcze niedawno na usunięcie, na wiele lat. Aby zapewnić najlepszą skuteczność wykonywanego leczenia wykorzystujemy do jego przeprowadzenia mikroskop zabiegowy oraz lupy stomatologiczne. Do diagnostyki w przypadkach skomplikowanych w cenie leczenia wykorzystujemy także tomografię wiązki stożkowej RTG 3D. Dzięki temu mamy pewność, że wykonane leczenie jest przeprowadzone prawidłowo.

Ponowne leczenie kanałowe

« z 3 »

Ponowne leczenie endodontyczne, zwane także “re-endo” wykonuje się wtedy gdy pierwotnie przeprowadzone leczenie kanałowe było nieprawidłowe. Źle przeprowadzona procedura leczenia kanałowego ma miejsce wtedy, gdy kanały korzeniowe są niedopełnione lub nieprawidłowo wypełnione materiałem zastępczym, czego objawami mogą być zmiany zapalne w kości i dolegliwości bólowe. Ogniska infekcji w tkance kostnej pojawiają się ze względu na nagromadzenie bakterii w niedopełnionym lub nieszczelnie wypełnionym kanale korzeniowym. Stan taki wymaga ponownego opracowania kanałów i ich szczelnego wypełnienia, czego efektem będzie wygojenie zmian zapalnych w kości i wyeliminowanie ewentualnych dolegliwości bólowych.

W naszym Centrum w trakcie każdego leczenia kanałowego wykonujemy komplet zdjęć kontrolnych pozwalających na dokonanie szczegółowej oceny wykonanych etapów leczenia. Warto także zwrócić uwagę, że zęby, które zostały przeleczone kanałowo powinny znajdować się pod stałą kontrolą, tak aby eliminować już pierwsze symptomy zmian zapalnych.

Mikroskop zabiegowy

W Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI specjalizujemy się w wykonywaniu zaawansowanego leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu zabiegowego. Stosujemy go rutynowo we wszystkich procedurach endodontycznych wykonywanych w naszym Centrum bez dodatkowych opłat.

To bardzo istotne w przy leczeniu endodontycznym, żeby procedury wykonywane były pod kontrolą wzroku lekarza. Dzięki temu możemy wykonywać zabiegi przy trudnej anatomii kanałów korzeniowych, w szczególności z dodatkowymi kanałami lub zakrzywieniami.  W połączeniu z diagnostyką 3D Pacjent zyskuje pewność dokładnego oczyszczenia kanałów, prawidłowego ich wypełnienia przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania zabiegu.

Mikroskop zabiegowy umożliwia radykalne zwiększenie dokładności i precyzyji wykonywanych zabiegów endodontycznych, skracając ich czas. Dzięki niemu możemy wykonywać zabiegi na jednej wizycie.

W naszej klinice wszyscy lekarze stosują mikroskop zabiegowy do każdej procedury, która tego wymaga bez dodatkowych opłat.

 

Diagnostyka 3D z użyciem tomografu CBCT

 

Komputerowy tomograf wiązki stożkowej czyli CBCT lub po prostu aparat 3D to kluczowy narzędzie do postawienia prawidłowej diagnozy związanej z rozponaniem i zaplanowaniem leczenia endodotnycznego (kanałowe). CBCT w połączeniu z rutynowym stosowaniem mikroskopu zabiegowego pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd precyzyji planowania i wykonywania zabiegów endodontycznych. Lekarz prowadzący leczenie może bowiem wykorzystując dostępny w naszym Centrum aparat amerykańskiej firmy Gendex model GXDP-700 najlepszą rozdzielczość zdjęć 3D na rynku i prześledzić tor całego kanału nerwu aż do wierzchołka prawidłowo oceniając rokowania zabiegu oraz odpowiednio dobierając niezbędne do przeprowadzenia leczenia narzędzia.

W naszym Centrum zabiegi endodontyczne zawierają w cenie wykonanie wszystkich niezbędnych zdjęć 3D w trakcie leczenia. Dzięki temu Pacjent ma pewność, że jego ząb zostanie prawidłowo zdiagnozowany w wszystkie etapy leczenia endodontycznego zostaną prawidłowo zweryfikowane.

W każdym leczeniu endodontycznym stosujemy także aparaty małoobrazkowe RTG znajdujące się przy każdym fotelu w naszym Centrum, tak aby każdy etap leczenia był wykonany perfekcyjnie zwiększając dzięki temu żywotność leczonego zęba w długim okresie.

 

 

Doświadczenie poparte badaniami

Głównym Endodontą naszej kliniki jest dr n. med. Joanna Dobrzańska, specjalizująca się w leczeniu także trudnych przypadków.  Już w latach 2008-2012 przeprowadziła bardzo szerokie badania nad skutecznością leczenia endodontycznego z użyciem płynnej gutaperki, która to metoda aktualnie jest stosowana w naszej klinice w każdym leczeniu. Lekarze Dentyści Centrum Sobieski korzystają z wiedzy i doświadczenia z powodzeniem realizując plany leczenia endodontycznego oparte o posiadaną przez cały Zespół wiedzę. 

Dr n. med. Joanna Dobrzańska w ramach swojej pracy na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach przeprowadziła gruntowane badania z użyciem ponad 100 zębów szczelności wypełnień kanałów korzeniowych. W ramach tych badań miała okazję zweryfikować sposób w jaki wykonuje wypełnienie kanałów korzeniowych a jednocześnie opracowała sposób weryfikacji tej szczelności z użyciem specjalistycznych mikroskopów:  stereoskopowym świetlnym oraz skaningowym elektronowym, a także świetlnym. Praca naukowa połączona z prowadzeniem równocześnie codziennej praktyki lekarskiej zaowocowało zdobyciem unikalnej wiedzy i umiejętności, które pozwalają na realizację leczenia w trudnych przypadkach. Wnikliwe studia literaturowe publikacji zarówno polskojęzycznych jak i obcojęzycznych z całego świata pozwoliły także na poznanie światowych trendów i wybór najlepszej i najskuteczniejszej metody leczenia kanałowego, która jest z powodzeniem stosowana w naszym Centrum od samego początku jego istnienia i pozwoliła na uratowanie wielu zębów przed usunięciem. Zdobyte już umiejętności są stale uzupełniane w trakcie licznych konferencji i kursów. Wszystkie te działania zaowocoały przygotowaniem rozprawy doktorskie pt. “Analiza szczelności wypełnień kanałów korzeniowych”. W kolejnych latach dr Dobrzańska z uczestniczyła w wielu konferencjach i kursach z tego zakresu gdzie prezentowała wyniki swoich badań poszerzone o wnikliwe obserwacje ze swojej codziennej praktyki.

Posiadana unikalna wiedza i doświadczenie pozwala nam podjąć się leczenia trudnych przypadków

 

Leczenie endodontyczne w Sobieskim

 

 

DOŚWIADCZENIE.

Nasza klinika już od 12 lat specjalizuje się w wykonywaniu zaawansowanego leczenia endodontycznego stosując autorską metodę stosowania mikroskopu zabiegowego i obrazowania 3D z wykorzystaniem CBCT dzięki czemu każde leczenie kanałowe wykonywane w naszym Centrum jest wykonane precyzyjnie i bardzo szybko a rokowanea prowadzonego badania jest przewidywalne. Dzięki temu leczenie kanałowe objęte jest roszerzoną gwrancją. Wszyscy lekarze specjalizujący się w endodoncji naszego Centrum posiadają wieloletnie doświadczenie w jego realizacji

pełny uśmiech na implantach

 

NAJLEPSZY SPRZĘT.

W każdym zabiegu endodontycznym stosujemy rutynowo obrazowanie 3D CBCT, aparaty małoobrazkowe RTG znajdujące się przy każdym fotelu, mikroskop zabiegowy, luby stomatologiczne, endometry renomowanych firm VDW oraz Morita, system do obturacji kanałów, mikrosilniki endodontyczne firmy Morita.  Opracowana metodologia realizacji leczenia endodontycznego w oparciu o sprawdzone metody i najlepszy na rynku sprzęt pozwala mieć pewność przeprowadzenia każdego leczenia kanałowego na najwyższym poziomie przez wykwalifikowany Zespół 

DSC_2801-768x512[1]

 

 

WYNIKI 

W naszym Centrum już od 12. lat ratujemy zęby przez usunięciem realizując procedury leczenia kanałowego z wykorzystaniem metody płynnej gutaperki. Przyglądamy się efektom naszej pracy i jesteśmy pewni jej wyników. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych przypadków, które obrazują korzyści płynące z realizacji leczenia kanałowego nawet w zębach, które posiadają znaczne zmiany okołowierzchołkowe i duże zniszczenie tkanek korony zęba. Warto zdać sobie sprawę, że warto walczyć o każdy ząb, a leczenie kanałowe na wysokim poziomie realizowanym w naszej klinice pozwala na zachowanie takich zębów przed długie lata przy zachowaniu pełni użyteczności i estetyki.

vhfg

Poznaj specjalistów, którzy zadbają o twój uśmiech

dr n. med. Joanna Dobrzańska

dr n. med. Joanna Dobrzańska

Główny Lekarz Dentysta / Właściciel

Perfekcjonistka z zamiłowaniem do wdrażania nowych i udoskonalonych metod leczenia z pierwszej kolejności dostrzegając korzyści dla Pacjenta. Już od najmłodszych lat, za sprawą rodzinnych tradycji, była pewna że będzie dentystą. Przez kilka lat prowadziła zajęcia ze studentami na swojej macierzystej uczelni zdobywając także doświadczenie dydaktyczne. Przede wszystkim jest jednak praktykiem z doświadczeniem w realizacji kompleksowych odbudów uśmiechu począwszy od diagnostyki przez leczenie zachowawcze i kanałowe, periodontologię, implantologię na protetyce i implantoprotetyce kończąc.

lek. dent. Michał Pysz

lek. dent. Michał Pysz

Lekarz Dentysta

Praktyk posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji skomplikowanych planów leczenia z zakresu endodoncji, protetyki i implantologii z implantoprotetyką. Swoją wiedzę i umiejętności rozszerzał na licznych kursach z zakresu implantologii i implantoprotetyki. Ostoja spokoju. Zawsze dba o najwyższą jakość realizowanych zabiegów. W Zespole Sobieskiego ceniony za kompleksowe podejście do problemów Pacjenta i delikatność w szczególności w zabiegach chirurgicznych i implantologicznych oraz za dokładność realizowanych prac protetycznych.

Leczenie kanałowe – czy warto?

Badania Salehrabi i wsp.* (wykonane i opublikowane w 2004 roku w USA), które objęły 1 462 936 zębów leczonych endodontycznie wykazały, że po 8 latach od zakończenia leczenia kanałowego, 97 % zębów zachowało swoją funkcjonalną użyteczność w jamie ustnej. Te same badania wykazały że wśród 3% niepowodzeń,  większość została ujawniona w ciągu pierwszych trzech lat od zakończenia leczenia i wynikała z  nieprawidłowo wypełnionych kanałów korzeniowych lub przyczyn jatrogennych, jak złamania korzenia lub korony. Asgary i wsp.** wykazali z kolei, że wraz ze wzrostem dokładności wypełnienia kanałów korzeniowych i odbudowy filaru zmniejsza się ryzyko powstania zmian okołowierzchołkowych.

Ząb ludzki, pomimo utraty swojej żywej części po odpowiednim wypreparowaniu wnętrza i zastąpieniu żywej tkanki biozgodnym materiałem zastępczym, może z powodzeniem pełnić rolę naturalnego implantu zębowego, spełniając tym samym zarówno funkcje kosmetyczne jak i odtwarzając odpowiednie funkcje w układzie stomatognatycznym. U wszystkich, a zwłaszcza u pacjentów z grupy ryzyka, najistotniejszą profilaktyką zębopochodnych ognisk zakażenia jest wczesne wykrywanie próchnicy i chorób przyzębia. Niezależnie od klasyfikacji klinicznej choroby, czyli procesu zapalnego lub martwiczego toczącego się w miazdze zębowej istnieje możliwość skutecznego leczenia endodontycznego. Jak wynika z przytoczonych informacji należy stawiać duży nacisk na jakość opracowania i wypełniania kanałów korzeniowych, ze względu na poważne obniżenie powikłań w postaci zmian okołowierzchołkowych, a tym samym zagwarantowanie sukcesu w leczeniu endodontycznym.

 

 

 

widok odpowiednio wypreparowanego zęba po leczeniu kanałowym z wypełnieniem płynną gutaperką – z badań przeprowadzonych przez dr n. med. Joannę Dobrzańską

Dlaczego powinieneś wykonać leczenie endodontyczne w Sobieskim?

1. W naszym Centrum specjalizujemy się w wykonywaniu leczenia endodontycznego. W każdym miesiącu niemal połowa naszych Pacjentów to osoby, które poddają się leczeniu kanałowemu. Posiadamy na miejscu wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, aby przeprowadzić takie leczenie bez zwłoki.

2. W naszym Centrum leczenie kanałowe wykonują lekarze z wieloletnim doświadczeniem.

3. Wykonujemy leczenie kanałowe najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą termoplastycznego wypełniania kanałów korzeniowych

4. Ceny wykonywanych u nas procedur endodontyczych są przedstawione w jednym punkcie. Decydując się na leczenie u nas wiesz ile będzie kosztować całe leczenie. U nas nie dopłacasz za zdjęcia RTG, za dodatkową wizytę, za dodatkowy kanał, za znieczulenie oraz za wizytę wstępną.  Co niezwykle istotne w cenie leczenia kanałowego też są wliczone ewentualne zdjęcia RTG 3D potrzebne do weryfikacji efetków leczenia.

5. Wszystkie procedury przeprowadzamy w znieczuleniu bez dodatkowych opłat- u nas nie musisz obawiać się bólu.

6. Termin wizyt ustalimy szybko, na konkretną godzinę. Nasze Centrum otwarte jest 5 dni w tygodniu, w dni powszednie w godz. 10.00-20.00.

7. Na leczenie kanałowe udzielamy 5-letniej gwarancji. Warunkiem jest zaleczenie całej próchnicy w jamie ustnej i stawianie się na wizyty kontrolne.

8. Pewna i potwierdzona metoda leczenia kanałowego. 

Wg badań przeprowadzonych przez dr. n. med. Joannę Dobrzańską*** najlepszą procedurą leczenia endodontycznego jest opracowanie kanału korzeniowego niklowo-tytanowymi narzędziami mechanicznymi, wypełnienie kanału materiałem na osnowie gutaperki metodą termoplastyczną przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń do jej uplastyczniania. Badania własne przeprowadzone w mikroskopie świetlnym stereoskopowym oraz skaningowym mikroskopie elektronowym potwierdzają, że jest to najskuteczniejsza obecnie stosowana procedura leczenia endodontycznego, a jej skuteczność rozumiana jako szczelność wypełnienia kanału korzeniowego uniemożliwiając rozwój drobnoustrojów, jest statystycznie istotnie większa niż innych procedur stosowanych aktualnie przez lekarzy dentystów.

9. Jednowizytowe leczenie kanałowe

W każdym przypadku, który to umożliwia wykonujemy leczenie endodontyczne na jednej wizycie. To nie tylko oszczędność czasu, ale także pewność zachowania czystości pola zabiegowego i minimalizacja szansy wystąpienia powikłań.

Nasza oferta

null

implanty

cyfrowa implantologia: CBCT, ASKLEPIOSguide, druk 3D, CAD/CAM

null

protetyka

mosty i korony pełnoceramiczne, licówki, korony i mosty CoCr drukowane 3D, korony i mosty tytanowe drukowane 3D, tytanowe protezy szkieletowe drukowane 3D

null

endodoncja

endodoncja mikroskopowa, CBCT, RTG

null

periodontologia

choroby przyzębia, ``paradontoza``

null

stomatologia estetyczna

leczenie zębów, wybielanie, profilaktyka

null

chirurgia

usuwanie zębów, zabiegi przedimplantacyjne, zatrzymane ósemki

null

CBCT i RTG

tomograf, pantomograf, RVG

null

gwarancja

Endodoncja Sobieskiego w liczbach

lat na rynku
procedur endodontycznych
lat stosowania metody płynnej gutaperki
Artykułów naukowych z endodoncji
zgłoszeń i patentów
aparaty RTG i CBCT dla endodoncji

Nasze atuty

Atmosfera

Atmosfera

Wszystko co robimy nakierowane jest na zapewnienie Pacjentowi maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu. Dbamy o przyjazną, domową atmosferę. Nasi Pacjenci mogą zawsze liczyć na zrozumienie i wyrozumiałość wszystkich członków Zespołu. Dodatkowo staramy się aby każda procedura była zoptymalizowana pod tym kątem, aby Pacjenci byli zawsze uśmiechnięci i zrelaksowani w trakcie wizytu u nas.

Lekarze

Lekarze

Ponad 12 lat doświadczenia zespołu Centrum Sobieski w realizcji wszystkich rodzajów planów leczenia stomatologicznego, poparte gruntowną wiedzą zdobywaną zarówno na uczelniach jak i w zaawansowanych kursach praktycznych oraz doświadczenie naukowe to gwarancja prawidłowej diagnozy i perfekcyjnego wykonania.

Inżynierowie

Inżynierowie

Każde leczenie stomatologiczne realizowane przez nas jest planowane w oparciu o najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne przez Lekarza prowadzącego wspieranego przez zespół Inżynierów Stomatologicznych, którzy przygotowują szablony chirurgiczne, mock-upy, uzupełnienia tymczasowe niezbędne do prawidłowego zaplanowania każdej odbudowy protetycznej.

Diagnostyka

Diagnostyka

Każde leczenie rozpoczynamy przeprowadzeniem pełnej diagnostyki z użyciem tomografu wiązki stożkowej CBCT, który znajduje się w naszym Centrum. Dzięki temu Pacjent może otrzymać plan leczenia obejmujący wszystkie zagadnienia związane z przywróceniem jego pięknego uśmiechu!

Wiedza

Wiedza

Zespół Sobieskiego posiada bardzo bogate doświadczenie związane z realizacją każdego rodzaju leczenia stomatologicznego. Stale publikujemy efekty naszej pracy w prestiżowych międzynarodowych czasopismach naukowych. W Sobieskim działa laboratorium badawczo-rozwojowe. Nasza klinika to miejsce implementacji wielu nowatorskich rozwiązań poprawiających jakość naszych usług oraz ich żywotność.

Nagrody

Nagrody

Zespół Sobieskiego był wielokrotnie nagradzany na licznych targach wynalazków i innowacji. W roku 2016 otrzymaliśmy tytuł Ambasadorów Innowacji przyznany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP. Posiadamy ponad 20 medali z targów na całym świecie, w tym SEMI GRAND PRIZE z Brazylii oraz Nagrodę IFIA z Malezji.

Technologia

Technologia

Jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych w Polsce firm zajmujących się stomatologią. Posiadamy kompletne wyposażenie gabinetów stomatologicznych (mikroskopy, skanery wewnątrzustne, mikrosilniki itd), dbamy o nienaganną czystość całej kliniki oraz wszystkich zabiegów, a także posiadamy 3 profesjonalne frezarki, 2 drukarki 3D, urządzenie ALD, pełne laboratorium mikroskopowe do weryfikacji jakości pracy oraz własne laboratorium protetyczne CAD/CAM wyposażone w kilka programów do projektowania oraz kilka skanerów protetycznych.

Informacje z bloga

4th World Congress on dentistry and maxillofacial surgery

6. lutego 2023 roku uczestniczymy w 4th World Congress on Dentistry and Maxillofacial Surgery (Światowy Kongres Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej), który odbędzie się w stolicy Francji – Paryżu.

Otwierający referat tzw. Keynote lecture należeć będzie – a jakże! – do prof. Leszka Adama Dobrzańskiego – reprezentujacego na konferencji nasze Centrum Naukowe – który przedstawi bardzo ciekawy wykład opisujący współczesne możliwości wspomagania Lekarza Dentysty przez najnowocześniejszą technologię. Wykład oparty będzie o doświadczenia naszego Centrum związanego ze stosowaniem technik projektowania cyfrowego uzupełnień stomatologicznych i implantów stomatologicznych z naciskiem na minimalizację skutków ubocznych takiego leczenia.

Tytuł referatu to “Overview on the sustainable development of modern Dentistry for the prevention of Dental diseases, treatment with significant technological support and the safety of patients and Dentists”

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia przygotowaną przez naszych przedstawicieli dr. inż. Lecha Dobrzańskiego i prof. Leszka Dobrzańskiego!

Najnowsza książka z listy filadelfijskiej pod naszą edycją ukazała się włąsnie w wydawnictwie MDPI

Czy wiedzieliście, że w CMiS SOBIESKI oraz Centrum Inżynierii Stomatolgicznej ASKLEPIOS to prężnie działający zespół naukowy? Choć przywracanie pięknych uśmiechów jest naszym podstawowym zajęciem to w wolnych chwilach taramy się także prowadzić badania związane z inżynierią stomatologiczną. Efektem tych działań jest gruba księga 🤔💡 pt. „Synteza i charakterystyka materiałów biomedycznych”, gdzie redaktorami naukowymi są: Prof. Dr. Leszek Adam Dobrzański , Dr. Lech Dobrzański oraz Dr. Joanna Dobrzańska 👩‍⚕️✨. W książce tej znałazły się 6 artykółów autorstwa naszych Pracowników, które dotyczą przede wszystkim zagadnień związanych z wdrażaniem zdobyczy technologicznych do stanardowej praktyki stomatologicznej.Wspomniane wydanie specjalne jest inwentaryzacją najnowszych osiągnięć w rozwoju i produkcji nowoczesnych biomateriałów, które znajdują zastosowanie we współczesnej medycynie i stomatologii. 🦷 Znajdziemy w nim artykuły dotyczące projektowania biomateriałów i technologii pokrewnych, w tym metod CAD/CAM oraz badań nad ich strukturą i właściwościami, w tym badań biologicznych charakteryzujących reakcje organizmu na umieszczone w nim implanty. Jest tam także opisana metoda stosowana do produkcji tytanowych konstrukcji stomatologicznych potwierdzająca zasadność stosowania druku 3D w stomatologii naszego autorstwa! Publikacje te powstały w związku i dla wykorzystania w naszej codziennej pracy w Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI a opisane nowinki są wdrożone do codziennej naszej pracy i są dostępne dla każdego Pacjenta realizującego leczenie w naszym Centrum. W nasze ręce wpadła wersja papierowa, a wersję wirtualną znajdziecie tutaj 👉https://www.mdpi.com/…/special_issues/Biomedical_MaterialsZapraszamy do lektury!

Prof. L.A. Dobrzański wśród najbardziej wpływowych naukowców na świecie w 2021 roku!

Miło nam poinformować, że Dyrektor naszego Centrum Naukowego Prof. Leszek A. Dobrzański został po raz kolejny zaliczony do grona najbardziej wpływowych 2% naukowców na świecie biorąc pod uwagę liczbę cytowań. 🏆

Profesor Leszek Dobrzański zajął 3. miejsce wśród polski przedstawicieli dyscypliny inżynieria materiałowa!

Jego prace były jak do tej pory cytowane 15 600 razy. Liczba artykułów, książek i rozdziałów autorstwa i współautorstwa Profesora przekroczyła już 2600 pozycji!

Ostatnie pozycje na tej liście mają ścisły związek z pracą naszego Zespołu i dotyczą wielu ciekawych aspektów nowoczesnej inżynierii stomatologicznej i stomatologii, w szczególności w zakresie stosowania najbardziej innowacyjnych technologii takich jak Atomic Layer Deposition, druku 3D w stopach tytanu i CoCr, aktywnemu redukowaniu aerozolu klinicznego w gabinecie stomatologicznym, a także najnowsze pozycje dotyczące materiałów stosowanych w leczeniu endodontycznym. 🥳

Ranking tworzony jest na podstawie przyjętych wskaźników oceny dorobku naukowego, takich jak: index Hirscha, liczba cytowań, Impact Factor oraz rola i miejsce na liście autorów. ✨ Pełna lista dostępna jest po linkiem 👉https://elsevier.digitalcommonsdata.com/data…/btchxktzyw/3

Serdecznie gratulujemy i pękamy z dumy!

Skuteczne leczenie endodontyczne

Efekt leczenia endodontycznego (kanałowego) wykonanego w CMiS Sobieski przez dr Joannę Dobrzańską 

 Dzięki udanemu leczeniu zainfekowana tkanka kostna uległa wygojeniu, a martwy ząb udało się uratować! 

Read More

Trudny przypadek implantologiczny?

Zespół naszego Centrum realizuje także zaawansowane plany leczenia oparte na konieczności zastosowania technik odbudowy bazy kostnej zarówno w dolnym jak i górnym łuku zębowym.

Read More

Prof. Leszek A. Dobrzański, dr inż. Lech Dobrzański, dr n. med. Joanna Dobrzańska Redaktorami goszczącymi zeszytu w czasopiśmie METALS

Rok 2021 jest bardzo pracowity naukowo dla naszego Zespołu. Redagujemy 3 zeszyt specjalny w tym roku tym razem jego tytuł to “Recent Biomedical Materials”. Zeszyt zostanie opublikowany do końca marca 2022 roku w czasopiśmie METALS wydawnictwa MDPI, które jest wpisane na Liste Filadelfijską i posiada Impact Factro, 2,351 oraz Scopus IF 3,4.

To dla nas wielkie wyróżnienie, że nasze Centrum Badawcze jest doceniane przez prestiżowe szwajcarskie wydawnictwo, a nasza praca naukowa jest oceniana wysoko przez co możemy uczestniczyć w realizacji specjalnych tematycznych zeszytów o tematyce, która jest nam tak bliska.

Read More

Metamorfoza uśmiechu u Pacjenta z zaawansowaną chorobą przyzębia

Osiągnięcie efektu estetycznego u Pacjentów z zaawansowaną chorobą przyzębia to bardzo trudne i czasochłonne zadanie. Walczymy o każdy ząb, o jego prawidłową stabilizację i zdrowe tkanki przyzębia. Dzisiaj możemy zaprezentować efekt niemal 12 miesięcy naszej pracy. Pacjent przeszedł gruntowne leczenie periodontologiczne połączone z leczeniem endodontycznym, zachowawczym przez leczenie implantologiczne i implantoprotetyczne aby zakończyć spektakularnymi koronami pełnoceramicznymi w odcinku przednim. Skrzydłowe braki zostały uzupełnione przykręcanymi.

Końcowy efekt okazał się bardzo naturalny. Pacjent odzyskał pełny, piękny uśmiech!

Uśmiechnij się z nami – zapraszamy!

Adres:

 

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK: 9.00-19.00
PIĄTEK: 9.00- 18.00