O nas

Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI to miejsce wyjątkowe na mapie śląskich ale także polskich klinik stomatologicznych. Naszym celem było stworzenie miejsca gdzie Pacjent wraz z jego oczekiwaniami, troskami i czasem jest na pierwszym miejscu. Gdzie nowoczesna technologia będzie wykorzystywana w celu wykonania optymalnego leczenia stomatologicznego w jak najkrótszym czasie niezbędnym do uzyskania maksymalnych efektów naszej pracy. Wcielenie w życie tej idei zajęło nam niemal 10 lat, które poświęciliśmy na rozbudowę infrastruktury zarówno zespołu gabinetów jak i centrum inżynierii stomatologicznej ASKLEPIOS realizującej każde leczenie protetyczne wykonywane w naszym Centrum jaki i wspomagające proces planowania każdego rodzaju leczenia stomatologicznego.  Zaplecze techniczne to jednak nie wszystko. Aby móc z niego efektywnie korzystać konieczny jest Zespół ekspertów mogących wykorzystać potencjał drzemiący w nowych technologiach medycznych. Doświadczenie w realizacji skomplikowanych planów leczenia połączone z ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności na licznych konferencjach, kursach i zjazdach oraz stały skład osobowy Zespołu  oznacza dla Pacjenta miłą atmosferę przy realizacji nawet największych wyzwań stojących przed nami.

Specjalizujemy się w wykonywaniu zaawansowanego leczenia protetycznego w oparciu o zęby własne pacjenta jak i w implantologii i implantoprotetyce, endodoncji mikroskopowej, stomatologii estetycznej oraz w chirurgii. Możemy się poszczycić wprowadzeniem wielu udoskonalonych oraz całkowicie autorskich rozwiązań protetycznych i implantoprotetycznych, a także swoim sprawdzonym systemem kwalifikowania Pacjentów do zabiegów oraz systemem nawigacji podczas zabiegów.

« z 8 »

Nasz team

Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI stworzone zostało przez małżonków dr n. med. Joannę Dobrzańską oraz dr. inż. Lecha Dobrzańskiego , którzy już od 10 lat wspólnie realizują swoje pasje zawodowe w ramach naszego Centrum oraz firm rodzinnego holdingu. Doświadczenie  doktor Joanny Dobrzańskiej związane z realizacją zaawansowanych planów kompleksowego leczenia uśmiechów naszych Pacjentów (począwszy od prawidłowej diagnostyki, chirurgii przez leczenie kanałowe, implantologiczne do protetycznego i implantoprotetycznego włącznie) poparte zaawansowaną wiedzą zdobytą w ramach licznych kursów, pracy badawczo-naukowej m.in. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz przy realizacji interdyscyplinarnych projektów badawczo-rozwojowych połączone z doświadczeniem doktora Lecha Dobrzańskiego w realizacji zaawansowanych planów leczenia protetycznego i implantoprotetycznego z wykorzystaniem ultranowoczesnych urządzeń i technik, w tym druku 3D, frezowania CNC, oprogramowania CAD popartych gruntowną wiedzą zdobytą w ramach prac badawczo-naukowych prowadzonych m.in. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Katowicach pozwala upatrywać w Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI właściwego miejsca do realizacji kompleksowej odbudowy uśmiechu.

W tych działaniach właścicieli Centrum wspiera Zespół Lekarzy Dentystów, Asystentek i Higienistek Stomatologicznych oraz Inżynierów i Techników Stomatologicznych pracujących w stałym Zespole. Sylwetki głównych członków Zespołu przedstawione zostały tutaj. Zapraszamy do poznania naszego Teamu!


Nasza wizja przywracania uśmiechu

Aby móc w pełni efektywnie rozwiązać problemy stomatologiczne każdego z naszych Pacjentów konieczne jest zaprojektowanie uśmiechu a nie odbudowa pojedynczego zęba. By móc w rzeczywisty sposób przywrócić uśmiech Pacjentowi konieczna jest zarówno analiza jego rysów twarzy, niuansów anatomicznych, sytuacji poszczególnych zębów jak i rozwiązań technicznych dostępnych do przywrócenia uśmiechu. Z tego też powodu przed przystąpieniem do leczenia konieczne jest wykonanie pełnej diagnostyki TK RTG 3D, na którym można dokładnie dostrzec to co niewidoczne gołym okiem. Na tej podstawie jesteśmy w stanie określić kondycję poszczególnych zębów oraz zaplanować optymalny plan leczenia. Często konieczne jest także wykonanie modeli, w tym wax-up oraz szablonów, które pomogą w prawidłowym wykonaniu zabiegu i osiągnięciu zamierzonego przez Pacjenta efektu estetycznego oraz ułatwią komunikację pomiędzy lekarzem a Pacjentem na etapie omawiania planu leczenia.  Po skrupulatnym projektowaniu uśmiechu także istotne jest w jaki sposób realizowane jest całe leczenie. Dbamy, aby zachować maksimum empatii na każdym etapie leczenia a komfort Pacjenta był na maksymalnym możliwym poziomie. Zespół Ekspertów zawsze dba najwyższą jakość realizowanych zadań.

« z 7 »


Wyjątkowa technologia

Stosowanie najnowocześniejszej dostępnej technologii w trakcie leczenia to w naszym Centrum nie jest slogan. Od wielu lat posiadamy własne centrum badawczo-rozwojowe CODIDENTa od 2017 roku także prowadzimy Centrum Projektowo-Badawczo-Produkcyjne Inżynierii Medycznej i Stomatologicznej Asklepios w ramach którego prowadzimy zarówno centrum naukowe jak i centrum badawczo-rozwojowe. Nasze pomysły z zakresu inżynierii stomatologicznej zdobyły liczne nagrody na targach wynalazków na świecie:  m.in.  Medale na targach w: Seulu (Korea),  Bangkoku (Tajlandia),  Foz do Iguacu (Brazylia) oraz w Warszawie, za opatentowane przez nas nowe materiały stomatologiczne.

Przedstawiciele Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI zostali nagrodzeni przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Fundację Haller Pro Inventio dyplomem i tytułem Ambasadora Innowacji na XXIII Giełdzie Wynalazków w Warszawie.

w roku 2020  otrzymaliśmy  7 złotych medali oraz 5 nagród specjalnych targów w Kanadzie, Malezji, Korei Południowej.  Uznanie zyskał system clean-DENT-workspace, który pozwala na zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa realizacji leczenia realizowanego w jamie ustnej Pacjenta podczas którego generowany jest aerozol kliniczny. System pozwala na likwidację aerozolu z przestrzeni gabinetu stomatologicznego, co pozwala na redukcję niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa środków ochrony indywidualnej.

Wiele uwagi poświęciliśmy wypracowaniu metod wykorzystania danych pozyskanych z tomografii wiązki stożkowej do planowania prac protetycznych i przeniesienia tych danych do oprogramownia CAD, tak aby móc w pełni kontrolować jakość i stan bazy kostnej przy projektowaniu prac protetycznych. Zawsze, rutynowo wykorzystujemy dane z TK w każdym leczeniu kanałowym realizowanym w naszym Centrum. Posiadamy własną technologię realizacji prac protetycznych całkowicie cyfrowo z wydrukiem 3D modeli roboczych. Rutynowo realizujemy prace protetyczne wykonując wydruki 3D podbudowy. Opracowaliśmy także całkowicie nowy rodzaj mostu: titanium hygienic bridge, który pozwala Pacjentom ze znacznymi zanikami bazy kostnej cieszyć się z użytkowania mostu przy zachowaniu całkowitej higieny. Dodatkowo most ten wykonany jest z tytanu a to oznacza, że jest bardzo lekki i nie obciąża stawów skroniowo-żuchwowych w takim stopniu co tradycyjny most nawet wykonany z tlenku cyrkonu.

Dla Pacjenta oznacza to tylko jedno – przemyślane, małoinwazyjne leczenie w oparciu o kompletne dane zrealizowane w oparciu o szablony z pracą protetyczną wykonaną w druku 3D, a przez to jest zrealizowana w sposób optymalny, zgodny z projektem, a przez to maksymalnie zbliżony do naturalnych zębów Pacjenta.


Ultranowoczesny sprzęt

Nasze Centrum ściśle współpracuje z najnowocześniejszym w Polsce laboratorium stomatologicznym wyposażonym w 2 drukarki druku 3D w technologiach SLA i SLS/SLM, profesjonalne frezarki numeryczne firm Kimla/RS-team, Yenadent oraz Fanuc, stanowiska projektowania CAD/CAM o nazwie Centrum Inżynierii Stomatologicznej ASKLEPIOS. Ultranowoczesne wyposażenie pozwala na prowadzenie leczenia całkowicie cyfrowo począwszy od wycisku cyfrowego, modelu drukowanego przez wydruk podbudowy i wykonanie całej pracy w pełnym konturze z wykorzystaniem frezarek numerycznych kończąc. Tak wyposażone laboratorium pozwala Pacjentom zaoszczędzić czas niezbędny na wykonanie odbudowy protetycznej a nam pozwala na zapewnienie najwyższej jakości wykonywanych elementów przy jednoczesnym zachowaniu powtarzalności wykonywanych prac. Ścisła współpraca laboratorium protetycznego z gabinetem stomatologicznym, realizowana u nas poprzez możliwość stałego uczestniczenia lekarza prowadzącego leczenie w procesie projektowania uzupełnienia protetycznego oraz obecność projektanta uzupełnienia protetycznego w gabinecie stomatologicznym i wsłuchiwanie się w oczekiwania Pacjenta pozwala odpowiedzieć nam na wszystkie, nawet najbardziej wyszukane oczekiwania stawiane przez Pacjenta.

więcej na www.bony13.pl 


Domowa atmosfera

Wiele uwagi przy projektowaniu naszych gabinetów poświęciliśmy na zapewnienie naszym Pacjentom wygody przy korzystaniu z infrastruktury Centrum. U nas komfortowo będziesz oczekiwać na swoją wizytę w eleganckiej poczekalni przy filiżance herbaty, gdzie niezbędne informacje odnajdziesz na monitorze. Wszystkie pomieszczenia Centrum wyposażone są w klimatyzację,która zapewni odpowiednią temperaturę zarówno w upalne jak i chłodne dni. Nasz personel z przyjemnością i zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki, dzięki czemu masz pewność, że twoja sprawa zostanie zawsze załatwiona najlepiej jak to możliwe. Zadbamy o twoje zdrowie, ale nie zapomnimy o tym, że wizyta u dentysty czy lekarza to także często trudne przeżycie.


Masz problem żeby szeroko się uśmiechnąć? Zapraszamy na konsultacje! Zadzwoń i umów się już dziś! Dane kontaktowe znajdziesz tutaj!