Drukarka 3D SLS – spiekanie laserowe także tytanu

Już od niemal 2 lat wykonujemy uzupełnienia protetyczne z wykorzystaniem najnowocześniejszej dostępnej na rynku technologii druku 3D z proszku stopów metali. Wykonujemy mosty zarówno chromokobaltowe jak i tytanowe (nowość na rynku!). Korzyść ze stosowania tej technologii jest dla Pacjenta nie do przeceniania.

Dzięki drukowi 3D możemy zredukować wagę całego uzupełnienia protetycznego nawet o 20% względem takiego samego mostu wykonanego poprzez frezowanie CNC! To o 20% mniej dodatkowego ciężaru, które każdego dnia będą dźwigać stawy skroniowo-żuchwowe!.

Dlaczego tak jest? Dzięki drukowi 3D zaprojektowana podbudowa mostu lub korony jest dokładnie taka sama w rzeczywistości bez naddatków, których nie udało się dofrezować. To znacząca różnica.

W naszej spółce siostrze korzystamy z drukarki 3D SLS/SLM firmy Orlas. Urządzenie ma najmniejszą na rynku plamkę lasera o średnicy tylko 40 mikrometrów co przy pojedynczej warstwie wynoszącej tylko 25 mikrometrów pozwala na osiągnięcie dokładności i powtarzalności wymiarowej poniżej 10 mikrometrów niezależnie od gawarytów produkowanego elementu.