XXI Konferencja Biomateriały i Mechanika w stomatologii

W dniach 12-15. października 2023 roku odbyła się w Ustroniu XXI Konferencja Biomateriały i Mechanika w stomatologii. dr inż. Lech Dobrzański i prof. Leszek A. Dobrzański mieli przyjemność wygłosić swoje wykłady w jej trakcie.

Dr Dobrzański zaprezentował wykład pt “Innowacyjna technologia wytwarzania przyrostowego uzupełnień protetycznych zębów z wykorzystaniem wieloskładnikowych stopów tytanu z aluminium  i wanadem oraz stopów kobaltu z chromem“. Prezentacja zawierała wiele ciekawych przykładów realizacji skomplikowanych planów leczenia realizowanych w naszej klinice oraz wyniki prac naukowych realizowanychw Centrum Asklepios.

Profesor Dobrzański wygłosił natomiast wspólny z dr. Lechem Dobrzańskim wykład pt “W jakim stopniu nowoczesna inżynieria stomatologiczna wpisuje się w zintegrowany model zrównoważonego rozwoju przemysłu uwzględniający oczekiwania konsumentów”. Było to bardzo ciekawy przegląd możliwości stosowania inżynierii stomatologicznej w nowoczesnej stomatologii oraz genezę rozwoju inżynierii stomatologicznej w szczególności w kontekście stosowania osiągnięć koncepcji Przemysłu 4.0 w ramach autorskiej koncepcji Dentistry 4.0