Podstawą pięknego, zdrowego uśmiechu są zadbane, czyste zęby i zdrowe dziąsła. Stomatologia zachowawca to dział stomatologii, który zajmuje się właśnie niwelacją zmian próchnicowych, odtwarzaniem startych części zębów oraz higieną zarówno profilaktyczną jak i interwencyjną.

W naszym Centrum bardzo dbamy o jakość wykonywanych wypełnień stomatologicznych czyli przede wszystkim jak najlepsze odwzorowanie kształtu i koloru wypełnienia tak aby były całkowicie niewidoczne na zębie Pacjenta. Dzięki doświadczeniu i stosowaniu najlepszych dostępnych na rynku materiałów trwałość naszych wypełnień jest bardzo długa dzięki czemu Pacjent może cieszyć się swoim uśmiechem przez wiele lat

W naszej klinice każde leczenie zachowawcze poprzedzone jest kompleksową diagnostyką zarówno wewnątrzustną jak i RTG z użyciem zarówno zdjęć małoobrazkowych RVG, panotomografu RTG jak również tomografu CBCT. Dzięki temu Pacjent ma pewność, że przeprowadzona diagnostyka jest kompleksowa, a przeprowadzone zabiegi zasadne i adekwatne.

Zawsze dokładamy wszelkich starań aby wyjaśnić kompleksowo stan uzębienia, pojawiające się problemy oraz sposoby ich eliminacji oraz zasady higieny, które pozwolą zachować piękny uśmiech na lata.

Wszystkie zabiegi wykonywane w naszej klinice są całkowicie bezbolesne a środki znieczulające są aplikowane Pacjentom bez dodatkowych opłat.

estetyczna stomatologia zachowawcza

Estetyczna stomatologia zachowawcza to przede wszystkim leczenie próchnicy zębów, czyli opracowanie ubytku próchnicowego i jego szczelne wypełnienie przy zapewnieniu najwyższej możliwej estetyki tych uzupełnień.  Leczenie próchnicy zęba już w stadium próchnicy początkowej połączone z prawidłową profilaktyką pozwala uniknąć wielu problemów z uzębieniem w przyszłości.

Przed przystąpieniem do zabiegów stomatologii zachowawczej istotna jest prawidłowa diagnostyka każdego ubytku. W tym celu  lekarz może skorzystać z kamery wewnątrzustnej a w razie jakichkolwiek wątpliwości także z  aparatu RTG, w który wyposażone są fotele dentystyczne  w naszych gabinetach.

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta w naszym Centrum wszystkie, nawet najprostsze zabiegi na życzenie pacjenta, są wykonywane w znieczuleniu bez żadnych dodatkowych opłat. Posiadamy takze system znieczulenia komputerowego. 

Leczenie zachowawcze wykonujemy w naszym Centrum przy użyciu nowoczesnych, małoinwazyjnych metod stosując do wypełnień ubytków w zębach materiały wysokiej jakości, które gwarantują estetyczne i wieloletnie użytkowanie.

Równie istotnym aspektem w leczeniu zachowawczym jest odpowiedni dobór koloru wypełnienia. Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów pozwala na wykorzystanie bardzo szerokiej gamy kolorystycznej gwarantującej Pacjentowi uzyskanie efektu kosmetycznego zbliżonego transparencją i barwą do naturalnego uzębienia.

W naszym Centrum stawiamy przede wszystkim duży nacisk na estetykę wykonania wypełnień, która w dużej mierze zależy od umiejętności operatora.

Połączenie gruntownej diagnostyki, dokładnego usunięcia próchnicy, prawidłowego doboru koloru z anatomicznym modelowaniem wypełnienia gwarantuje Pacjentowi zadowolenie z wykonanego zabiegu.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ - NAJLEPSZA TECHNOLOGIA

Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI to miejsce wyjątkowe na mapie śląskich ale także polskich klinik stomatologicznych. Naszym celem było stworzenie miejsca gdzie Pacjent wraz z jego oczekiwaniami, troskami i czasem jest na pierwszym miejscu. Gdzie nowoczesna technologia będzie wykorzystywana w celu wykonania optymalnego leczenia stomatologicznego w jak najkrótszym czasie niezbędnym do uzyskania maksymalnych efektów naszej pracy. Wcielenie w życie tej idei zajęło nam niemal 10 lat, które poświęciliśmy na rozbudowę infrastruktury zarówno zespołu gabinetów jak i centrum inżynierii stomatologicznej ASKLEPIOS realizującej każde leczenie protetyczne wykonywane w naszym Centrum jaki i wspomagające proces planowania każdego rodzaju leczenia stomatologicznego.  Zaplecze techniczne to jednak nie wszystko. Aby móc z niego efektywnie korzystać konieczny jest Zespół ekspertów mogących wykorzystać potencjał drzemiący w nowych technologiach medycznych. Doświadczenie w realizacji skomplikowanych planów leczenia połączone z ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności na licznych konferencjach, kursach i zjazdach oraz stały skład osobowy Zespołu  oznacza dla Pacjenta miłą atmosferę przy realizacji nawet największych wyzwań stojących przed nami.

Specjalizujemy się w wykonywaniu zaawansowanego leczenia protetycznego w oparciu o zęby własne pacjenta jak i w implantologii i implantoprotetyce, endodoncji mikroskopowej, stomatologii estetycznej oraz w chirurgii. Możemy się poszczycić wprowadzeniem wielu udoskonalonych oraz całkowicie autorskich rozwiązań protetycznych i implantoprotetycznych, a także swoim sprawdzonym systemem kwalifikowania Pacjentów do zabiegów oraz systemem nawigacji podczas zabiegów.

Poznaj swojego Lekarza:

dr n. med. Joanna Dobrzańska

dr n. med. Joanna Dobrzańska

Główny Lekarz Dentysta / Właściciel

Perfekcjonistka z zamiłowaniem do wdrażania nowych i udoskonalonych metod leczenia z pierwszej kolejności dostrzegając korzyści dla Pacjenta. Już od najmłodszych lat, za sprawą rodzinnych tradycji, była pewna że będzie dentystą. Przez kilka lat prowadziła zajęcia ze studentami na swojej macierzystej uczelni zdobywając także doświadczenie dydaktyczne. Przede wszystkim jest jednak praktykiem z doświadczeniem w realizacji kompleksowych odbudów uśmiechu począwszy od diagnostyki przez leczenie zachowawcze i kanałowe, periodontologię, implantologię na protetyce i implantoprotetyce kończąc.

lek. dent. Barbara Wacławska

lek. dent. Barbara Wacławska

Lekarz Dentysta

Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji kompleksowych planów leczenia, w szczególności z zakresu stomatologii estetycznej, endodoncji i protetyki. Dobrze znana naszym najmłodszym Pacjentom pod której opiekę trafiają w naszym Centrum. Zawsze stara się w pierwszej kolejności dobrze zrozumieć oczekiwania Pacjenta dbając o Jego komfort przez cały okres leczenia.

lek. dent. Michał Pysz

lek. dent. Michał Pysz

Lekarz Dentysta

Praktyk posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji skomplikowanych planów leczenia z zakresu endodoncji, protetyki i implantologii z implantoprotetyką. Swoją wiedzę i umiejętności rozszerzał na licznych kursach z zakresu implantologii i implantoprotetyki. Ostoja spokoju. Zawsze dba o najwyższą jakość realizowanych zabiegów. W Zespole Sobieskiego ceniony za kompleksowe podejście do problemów Pacjenta i delikatność w szczególności w zabiegach chirurgicznych i implantologicznych oraz za dokładność realizowanych prac protetycznych.

dr n. med. Grzegorz Hille

dr n. med. Grzegorz Hille

Lekarz Dentysta - Specjalista Chirurgii Stomatologicznej

Specjalista z zakresu zabiegów implantologicznych i chirurgicznych oraz periodontologicznych. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał w trakcie studiów doktoranckich w Collegium Medicum Oddziału Lekarsko-Dentystycznego w Krakowie oraz w trakcie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej. Perfekcjonista dbający o każdy aspekt zabiegu, w tym w szczególności samopoczucie Pacjenta. Stosuje rutynowo szablony chirurgiczne w trakcie zabiegów implantacyjnych.

Co WYRÓŻNIA SOBIESKIEGO:

pełny uśmiech na implantach

 

DOŚWIADCZENIE.

Nasz Zespół już od 12 lat z powodzeniem realizuje najbardziej skomplikowane plany leczenia implantologicznego w oparciu o najnowsze zdobycze technologii. Do tej pory odbudowaliśmy ponad 2000 uśmiechów!

Wykonujemy zaawansowane odbudowy bazy kostnej, odbudowy całych łuków zębowych w oparciu o jednoelementowe prace jako jedni z nielicznych w Polsce i Europie. Wszystkie zabiegi są nawigowane w technologii ASKLEPIOSguide, co gwarantuje krótki czas zabiegu, dużą dokładność i wysoką skuteczność.  Przy każdym zabiegu pracuje Zespół składający się z: 2 Lekarzy Dentystów, Asystentek Stomatologicznych, Inżyniera Stomatologicznego oraz Technika Dentystycznego.

DSC_2716

 

PRESTIŻOWE NAGRODY.

Nasz Zespół od wielu lat jest nagradzany za wdrażane innowacje. W roku 2015 otrzymaliśmy także tytuł Ambasadorów Innowacji. Otrzymaliśmy ponad 20 nagród na targach wynalazków i innowacji na całym świecie. Do najbardziej prestiżowych należą SEMI GRAND PRAIZE targów ICLA 2015, Foz do Iguaçu w Brazylii ( druga nagroda całych targów),  Nagroda Specjalną IFIA Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców IFIA targów  MTE 2020 w Kaula Lumpur w Malezji, Nagrodę Specjalną TISIAS na targach iCAN 2020 w Toronto w Kanadzie, Nagrodę Specjalną targów WIAC 2020 w Seulu w Korei Południowej oraz Złote Medale targów:  IPITEX 2016 w Bangkoku w Tajlandii, IWIS 2015 w Warszawie a w 2020 roku  targów wynalazczości i innowacji w Kanadzie, Sri Lance, Malezji, Korei Południowej, Hong Kongu i na Tajwanie).

sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_4120-960x1438[1]

 

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA .

Nasza klinika posiada najlepszy sprzęt niezbędny do realizacji każdego planu leczenia stomatologicznego. Nasze gabinety są przyjazne Pacjentom a przy tym nowoczesne. To co nas wyróżnia to całkowicie profesjonalne, najlepsze w Polsce Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios, które realizuje wszystkie prace protetyczne stosując drukarki 3D, frezarki CNC oraz urządzenie ALD. Dzięki temu wszystkie zabiegi implantologiczne oraz protetyczne realizaowane są cyfrowo z największą dokładnością.

 

DENTISTRY 4.0

W naszym Centrum wdrożyliśmy wszystkie zdobycze najnowocześniejszej technologii, tak aby służyła naszym Pacjentom. Korzystamy rutynowo z cyfrowego tomografu wiązki stożkowej CBCT dla pozyskania możliwie kompletnej informacji o Twoich zębach i bazie kostnej, która może posłużyć jako podstawa do odbudowy implantologicznej utraconych zębów. Na tej podstawie możemy wykonać szablony implantologiczne ASKLEPIOSguide – najdokładniejsze na rynku – pozwalające skrócić czas zabiegu, zwiększyć przewidywalność jego efektów oraz umożliwić wykonanie optymalnej odbudowy protetycznej. Cały proces tworzenia odbudowy protetycznej odbywa się całkowicie cyfrowo. Wykorzystując druk 3D, frezowanie CNC, oprogramowanie CAD/CAM oraz doświadczenie naszego Zespołu jesteśmy w stanie odbudować każdy uśmiech nawet w ciągu 48 godzin!

DENTISTRY 4.0 to filozofia naszej pracy i podejścia do wykorzystania technologii w służbie stomatologii będąca implementacją Przemysłu 4.0 do codziennej praktyki stomatologicznej. Najważniejszy jest Pacjent. Żeby ta maksyma mogła mieć realny wymiar konieczne jest wykorzystywanie każdej okazji do zredukowania czasu niezbędnego do wykonania poszczególnych procedur oraz ich uciążliwości dla Pacjenta. Już teraz możemy zarówno zaplanować zabieg całkowicie cyfrowo, tak aby być gotowym przed zabiegiem np. implantologicznym lub protetycznym do wykonania wszystkich procedur ściśle z założonym planem. Korzystając z druku 3D możemy zredukować czas niezbędny do wykonania elementów konstrukcyjnych nawet o 4 razy! Wykorzystujemy także biozgodny TYTAN przy każdej okazji wykonując zarówno mosty i korony, łączniki jak i protezy szkieletowe.

Dentistry 4.0 to dla Pacjenta same korzyści. Przekonaj się sam!

 


« z 4 »

"Przywrócenie szerokiego, zdrowego uśmiechu Pacjentów jest najmilszą częścią mojej pracy. Zaawansowana technologia oraz sprawdzone metody działania zawsze w oparciu o kompleksową diagnostykę są ku temu najlepszą drogą"

dr n. med. Joanna Dobrzańska

Stomatologia Sobieskiego w liczbach

lat na rynku
zrealizowane procedury stomatologiczne
lat stomatologii cyfrowej
Nagród z całego świata
zgłoszeń i patentów
aparaty diagnostyczne RTG/CBCT

Nasze atuty

Atmosfera

Atmosfera

Wszystko co robimy nakierowane jest na zapewnienie Pacjentowi maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu. Dbamy o przyjazną, domową atmosferę. Nasi Pacjenci mogą zawsze liczyć na zrozumienie i wyrozumiałość wszystkich członków Zespołu. Dodatkowo staramy się aby każda procedura była zoptymalizowana pod tym kątem, aby Pacjenci byli zawsze uśmiechnięci i zrelaksowani w trakcie wizytu u nas.

Lekarze

Lekarze

Ponad 12 lat doświadczenia zespołu Centrum Sobieski w realizcji wszystkich rodzajów planów leczenia stomatologicznego, poparte gruntowną wiedzą zdobywaną zarówno na uczelniach jak i w zaawansowanych kursach praktycznych oraz doświadczenie naukowe to gwarancja prawidłowej diagnozy i perfekcyjnego wykonania.

Inżynierowie

Inżynierowie

Każde leczenie stomatologiczne realizowane przez nas jest planowane w oparciu o najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne przez Lekarza prowadzącego wspieranego przez zespół Inżynierów Stomatologicznych, którzy przygotowują szablony chirurgiczne, mock-upy, uzupełnienia tymczasowe niezbędne do prawidłowego zaplanowania każdej odbudowy protetycznej.

Diagnostyka

Diagnostyka

Każde leczenie rozpoczynamy przeprowadzeniem pełnej diagnostyki z użyciem tomografu wiązki stożkowej CBCT, który znajduje się w naszym Centrum. Dzięki temu Pacjent może otrzymać plan leczenia obejmujący wszystkie zagadnienia związane z przywróceniem jego pięknego uśmiechu!

Wiedza

Wiedza

Zespół Sobieskiego posiada bardzo bogate doświadczenie związane z realizacją każdego rodzaju leczenia stomatologicznego. Stale publikujemy efekty naszej pracy w prestiżowych międzynarodowych czasopismach naukowych. W Sobieskim działa laboratorium badawczo-rozwojowe. Nasza klinika to miejsce implementacji wielu nowatorskich rozwiązań poprawiających jakość naszych usług oraz ich żywotność.

Nagrody

Nagrody

Zespół Sobieskiego był wielokrotnie nagradzany na licznych targach wynalazków i innowacji. W roku 2016 otrzymaliśmy tytuł Ambasadorów Innowacji przyznany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP. Posiadamy ponad 20 medali z targów na całym świecie, w tym SEMI GRAND PRIZE z Brazylii oraz Nagrodę IFIA z Malezji.

Technologia

Technologia

Jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych w Polsce firm zajmujących się stomatologią. Posiadamy kompletne wyposażenie gabinetów stomatologicznych (mikroskopy, skanery wewnątrzustne, mikrosilniki itd), dbamy o nienaganną czystość całej kliniki oraz wszystkich zabiegów, a także posiadamy 3 profesjonalne frezarki, 2 drukarki 3D, urządzenie ALD, pełne laboratorium mikroskopowe do weryfikacji jakości pracy oraz własne laboratorium protetyczne CAD/CAM wyposażone w kilka programów do projektowania oraz kilka skanerów protetycznych.

Informacje z bloga

Wywiad z dr. Dobrzańskim

W Nowinach Gliwickich ukazał się wywiad z Prezesem Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI dr. Lechem Dobrzańskim. Nasz Szef opowiada w nim o tym w jaki sposób wygląda teraz nasza Praca, o nowej rzeczywistości w której jesteśmy w stanie w pełni bezpiecznie realizować każde leczenie stomatologiczne. Zapraszamy do lektury!

https://www.nowiny.gliwice.pl/pacjencie-dbamy-o-ciebie

clean DENT workspace – wynalazek multimedalista!

Zepół Centrum Sobieski i Centrum Asklepios pod kierownictwem doktora Lecha Dobrzańskiego aktywnie włączył się z walkę z pandemią koronawirusa tworząc koncepcję zabezpieczenia Pacjenta i Personelu medycznego podczas wykonywania zabiegów generujących aerozol medyczny,…

Read More

Bezpieczeństwo Pacjentów to priorytet!

W naszej klinice na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i zdrowie naszych Pacjentów oraz członków naszego Zespołu. W tym celu od samego początku istnienia kliniki wdrożyliśmy restrykcyjne normy zachowania czystości pomieszczeń i sterylności narzędzi oraz urządzeń stosowanych przy leczeniu każdego z naszych Pacjentów. …

Read More

ASKLEPIOSguide dla każdego Pacjenta

Z przyjemnością informujemy, że począwszy od stycznia 2020 roku wszyscy Pacjenci, którzy decydują się na wykonanie leczenia implantologicznego w naszej klinice zabieg mają wykonywany z użyciem najdokładniejszych na rynku szablonów implantologicznych ASKLEPIOSguide.

Read More

Uśmiechnij się z nami - zapraszamy!

 

Adres: