Estetyczna stomatologia zachowawcza

 Estetyczna stomatologia zachowawcza to przede wszystkim leczenie próchnicy zębów, czyli opracowanie ubytku próchnicowego i jego szczelne wypełnienie przy zapewnieniu najwyższej możliwej estetyki tych uzupełnień.  Leczenie próchnicy zęba już w stadium próchnicy początkowej połączone z prawidłową profilaktyką pozwala uniknąć wielu problemów z uzębieniem w przyszłości.

Przed przystąpieniem do zabiegów stomatologii zachowawczej istotna jest prawidłowa diagnostyka każdego ubytku. W tym celu  lekarz może skorzystać z kamery wewnątrzustnej a w razie jakichkolwiek wątpliwości także z  aparatu RTG, w który wyposażone są fotele dentystyczne  w naszych gabinetach.

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta w naszym Centrum wszystkie, nawet najprostsze zabiegi na życzenie pacjenta, są wykonywane w znieczuleniu bez żadnych dodatkowych opłat. Posiadamy takze system znieczulenia komputerowego. 

Leczenie zachowawcze wykonujemy w naszym Centrum przy użyciu nowoczesnych, małoinwazyjnych metod stosując do wypełnień ubytków w zębach materiały wysokiej jakości, które gwarantują estetyczne i wieloletnie użytkowanie.

Równie istotnym aspektem w leczeniu zachowawczym jest odpowiedni dobór koloru wypełnienia. Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów pozwala na wykorzystanie bardzo szerokiej gamy kolorystycznej gwarantującej Pacjentowi uzyskanie efektu kosmetycznego zbliżonego transparencją i barwą do naturalnego uzębienia.

W naszym Centrum stawiamy przede wszyskim duży nacisk na estetykę wykonania wypełnień, która w dużej mierze zależy od umiejętności operatora.

Połączenie gruntownej diagnostyki, dokładnego usunięcia próchnicy, prawidłowego doboru koloru z anatomicznym modelowaniem wypełnienia gwarantuje Pacjentowi zadowolenie z wykonanego zabiegu.