Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to osobny i specyficzny dział stomatologii. Przy pracy z dziećmi niezwykle ważne jest prawidłowe podejście, dodatkowy czas niezbędny do aklimatyzacji dziecka w nowym dla niego otoczeniu, wytłumaczenie dziecku procedury, która je czeka, a także efektywne wykonanie zabiegu w najkrótszym możliwym czasie.

Równie istotna jest przyjazne dziecku otoczenie wykonywanego zabiegu. W naszych gabinetach dzieci mają do dyspozycji ekrany, na których mogą być wyświetlane ich ulubione bajki, które skutecznie mogą odwrócić ich uwagę od zabiegu. Jednocześnie po zakończonym zabiegu, każde dzielne dziecko otrzymuje miły upominek. Nie można także zapomnieć o kolorowych plombach, które zawsze poprawiają humor i stanowią powód do dumy dla małego Pacjenta.

Sukces leczenia dzieci to także prawidłowe nastawienie rodziców i opiekunów małego pacjenta. Dziecko musi być przygotowane do sytuacji, w której się znajdzie siadając na fotelu. Wyłącznie współpraca rodziców i lekarza może zagwarantować sukces tego leczenia.