Protetyka – ekspresowe przywracanie uśmiechu

 

Protetyka to jedna z najpiękniejszych dziedzin stomatologii. Pozwala przywrócić Pacjentowi utracony uśmiech i pewność siebie!

Dzięki dostępnej w naszym Centrum najnowocześniejszej w Polsce technologii i wieloletniemu doświadczeniu Zespołu naszego Centrum możemy odbudować uśmiech naszych Pacjentów nawet w 48 godzin a w oparciu o implanty nawet w momencie wszczepienia implantów.  Ultra nowoczesne Centrum Inżynierii Stomatologicznej posiadające profesjonalne centrum frezarskie, drukarkę 3D SLS/SLM, drukarkę SLA do modeli roboczych oraz kompletne oprogramowanie projektowe pozwala zrealizować nawet najbardziej skomplikowane uzupełnienie protetyczne w najkrótszym na rynku czasie.  Wieloletnie doświadczenie naszego Zespołu pozwala także na kompleksowe i optymalne dobranie rozwiązań protetycznych do sytuacji w Twojej jamie ustnej.

JAK WYKONUJEMY LECZENIE PROTETYCZNE

TOMOGRAFIA CBCT

Każde skuteczne leczenie musi rozpocząć się od kompleksowej diagnostyki w oparciu o dokładne zdjęcie RTG 3D. W naszym Centrum posiadamy tomograf wiązki stożkowej CBCT firmy Gendex. zobacz tutaj

PLANOWANIE LECZENIA CAD/CAM

Leczenie protetyczne planujemy w oparciu o oprogramowanie CAD umożliwiające dobranie optymalnego rozwiązania protetycznego do dostępnych warunków kostnych i zwarciowych.

PRZYGOTOWANIE ZĘBÓW i POBRANIE WYCISKÓW (tradycyjnych lub cyfrowych)

Dbamy o każdy Twój ząb. Wszystkie zabiegi protetyczne wykonujemy tak aby zachować jak najwięcej tkanki własnej Pacjenta. Liczbę wycisków ograniczamy do minimum, a tam gdzie to możliwe wykonujemy je skanerem wewnątrzustnym.

PRODUKCJA ELEMENTÓW PROTETYCZNYCH

Produkcja elementów protetycznych odbywa się w naszym Centrum Inżynierii Stomatologicznej składającego się z Zespołu doświadczonych inżynierów i techników stomatologicznych posiadających do dyspozycji ultranowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D i centrum frezarskie.

PIERWSZY SZEROKI UŚMIECH!

Ostatnia charakteryzacja odbywa się w obecności Pacjenta i Lekarza. Dzięki temu mamy pewność, że efekt naszej pracy będzie dokładnie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

POZNAJ SPECJALISTÓW, KTÓRZY WYKONAJĄ TWOJE LECZENIE PROTETYCZNE:

dr n. med.
Joanna Dobrzańska
główny lekarz dentysta - właściciel CMIS SOBIESKI

Lekarz z wieloletnim stażem w realizacji kompleksowych planów leczenia składających się z zabiegów endodoncji mikroskopowej, stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej oraz oczywiście protetyki. Zdobyte doświadczenie pozwala skutecznie i szybko koordynować pracę całego Zespołu naszego Centrum, zapewniając osiągnięcie efektów estetycznych oczekiwanych przez Pacjenta. Każde leczenie poprzedzone jest wykonaniem kompleksowej diagnostyki CBCT.

Poznaj Zespół Sobieskiego

POZNAJ UŚMIECHY NASZYCH PACJENTÓW:

 

  • DSC_0607 (2)
  • htb
  • prot_pc_3
  • w estetycznych odbudowach protetycznych
  • DSCN0768
  • DSCN0776
  • m6[1]
  • DSCN0529
  • DSCN0447

 

 

Poznaj historię naszych Pacjentów i ich drogi do odzyskania pięknego uśmiechu! Pacjenci zgłaszają się do naszego Centrum z różnymi problemami. Wykonujemy zarówno pojedyncze korony, kilku-punktowe mosty oraz mosty okrężne. Naszą specjalnością są odbudowy całego uśmiechu, czyli zarówno odbudowa górnego jak i dolnego łuku z korektą płaszczyzny zgryzowej. W takim przypadku plany leczenia obejmują zarówno pełną diagnostykę TK 3D, leczenie zachowawcze, czasem chirurgiczne, endodontyczne i wreszcie protetyczne. W trakcie leczenia przeprowadzamy także konsultację dysfunkcji narządu żucia oraz wdrażamy leczenie DNŻ jeśli jest taka potrzeba. Wszystko dzieje się na miejscu w naszym Centrum!

Całościowa odbudowa protetyczna łuku górnego w oparciu o zęby własne na podbudowie z tlenku cyrkonu
(plan leczenia: odbudowa protetyczna)

 

Odbudowa protetyczna jednego punktu na podbudowie z tlenku cyrkonu
(plan leczenia: Leczenie kanałowe, odbudowa protetyczna)

Most w odcinku przednim łuku górnego i odbudowa połowy łuku dolnego 
(plan leczenia:  odbudowa protetyczna)

Całościowa odbudowa łuku górnego w oparciu w zęby własne
(plan leczenia: wykonanie leczenia zachowawczego, wykonanie niezbędnych leczeń kanałowych, odbudowa protetyczna wykonana na podbudowie z tlenku cyrkonu)

KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA KAŻDEGO ZĘBA

Od samego początku działalności naszego Centrum stawiamy na pełną, kompleksową diagnostykę z wykorzystaniem tomografu wiązki stożkowej CBCT. W naszej pracowni rentgenowskiej posiadamy jeden z najdokładniejszych tomografów na rynku amerykańskiej firmy GENDEX - model GXDP 700.  Z jego wykorzystaniem przeprowadzamy wszystkie procedury niezbędne do realizacji leczenia protetycznego. Począwszy od ogólnej diagnostyki całego uzębienia, przez procedury endodontyczne wykonywane z użyciem CBCT (w cenie) przez weryfikację oddawanej gotowej pracy protetycznej. Dzięki temu Pacjent ma pewność, że zęby zakwalifikowane do leczenia protetycznego będą stanowić solidne podparcie dla nowego uśmiechu. Celem kompleksowej diagnostyki jest zapewnienie maksymalnie długiego okresu użytkowania projektowanego uzupełnienia protetycznego.

Poznaj szczegóły tutaj...

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ - NAJLEPSZA TECHNOLOGIA

 

mosty i korony pełnoceramiczne, licówki, korony i mosty CoCr drukowane 3D, korony i mosty tytanowe drukowane 3D, tytanowe protezy szkieletowe drukowane 3D

Nasze Centrum posiada najnowocześniejsze w Polsce Centrum Inżynierii Stomatologicznej  wyposażone w 2 drukarki druku 3D w technologiach SLA i SLS/SLM, profesjonalne 5-osiowe centrum frezarskie japońskiej firmy FANUC. frezarki numeryczne firm Kimla/RS-team, Yenadent, stanowiska projektowania CAD/CAM. Ultranowoczesne wyposażenie pozwala na prowadzenie leczenia całkowicie cyfrowo począwszy od wycisku cyfrowego, modelu drukowanego przez wydruk podbudowy i wykonanie całej pracy w pełnym konturze z wykorzystaniem frezarek numerycznych kończąc. Tak wyposażone laboratorium pozwala Pacjentom zaoszczędzić czas niezbędny na wykonanie odbudowy protetycznej a nam pozwala na zapewnienie najwyższej jakości wykonywanych elementów przy jednoczesnym zachowaniu powtarzalności wykonywanych prac.  Poznaj szczegóły tutaj...

CYFROWY WYCISK - PROTETYKA XXI wieku

sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_4410-e1429831760652-960x472[1]Jako jedyni w Gliwicach posiadamy pełną linię do produkcji stałych uzupełnień protetycznych całkowicie cyfrowo. W naszym gabinecie nie ma konieczności stosowania mas protetycznych. A jakie są korzyści dla Pacjenta? Pacjenci, którzy mają silny odruch wymiotny lub po prostu nie tolerują wykonywania wycisków protetycznych z wykorzystaniem mas wyciskowych mogą tego dzięki skanerowi wewnątrzustnemu całkowicie uniknąć! Skan wykonywany jest z użyciem urządzenia, które od razu, na bieżąco tworzy wirtualny model uzębienia Pacjenta. Dowiedz się więcej tutaj…

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI I SZYBKICH TERMINÓW!

 

Najwyższej klasy specjaliści, własne profesjonalne Centrum Inżynierii Stomatologicznej, doświadczenie w realizacji planów leczenia, opieka Inżyniera Stomatologicznego przez cały czas realizacji leczenia, profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM oraz wydłużone okresy gwarancji.  Umów się już dziś tutaj! 

DLACZEGO POWINIENEŚ WYKONAĆ LECZENIE PROTETYCZNE W SOBIESKIM?

1. Najwyższej klasy specjaliści!

W naszym Centrum leczenie protetyczne wykonują lekarze z bardzo dużym doświadczeniem popartym bogatym portfolio pięknych uśmiechów. Lekarzem prowadzącym takie prace jest dr n. med. Joanna Dobrzańska - właściciel CMIS SOBIESKI, specjalizująca się w kompleksowych odbudowach uśmiechu. Doktor Dobrzańska planuje każdą odbudowę uśmiechu przeprowadzaną w naszym Centrum dbając o dokładną diagnostykę, wyleczenie wszystkich zębów aż po zachowanie maksymalnego efektu estetycznego. W naszym Centrum w leczeniu protetycznym uczestniczy zarówno inżynier stomatologiczny jak i technicy stomatologiczni, którzy wykonują wszystkie odbudowy protetyczne realizowane w CMIS SOBIESKI w naszej cyfrowej pracowni protetycznej.  W całym leczeniu uczestniczy zespół w wieloletnim doświadczeniem gwarantującym sprawne przeprowadzenie każdego zabiegu w maksymalnie komfortowych warunkach. Poznaj Zespół Sobieskiego...

2. Doświadczenie i liczba wykonywanych przez nas uśmiechów jest gwarantem sukcesu

Nasze Centrum specjalizuje się w wykonywaniu leczenia protetycznego czego potwierdzeniem jest kompletne wyposażenie naszego Centrum oraz specjalistyczny personel przygotowany do realizacji nawet najtrudniejszych planów leczenia.

3. Kompleksowa diagnostyka z wykorzystaniem tomografu stomatologicznego CBCT

Leczenie protetyczne rozpoczynamy od wykonania badania tomograficznego CBCT, na podstawie którego możemy zweryfikować warunki panujące w jamie ustnej i dokładnie zaplanować plan leczenia, tak aby maksymalnie skrócić czas tego leczenia . Zobacz informacje o naszym sprzęcie tutaj...

4. Cyfrowe planowanie leczenie protetycznego

Wykonywane przez nas prace protetyczne są wykonywane z wykorzystaniem najnowocześniejszej obecnie metody CAD/CAM, która pozwala na projektowanie komputerowe całej odbudowy protetycznej co zapewnia dużą dokładność wykonywanej pracy eliminując przypadkowość w tym etapie. Prace następnie są frezowane z wykorzystaniem numerycznej frezarki i synteryzowane w piecu z cyfrowym sterowaniem zapewniającym idealne warunki niezbędne do wykonania pracy... Poznaj szczegóły tutaj...

5. Całość leczenia protetycznego wykonujemy w jednym miejscu!

Na miejscu posiadamy cały niezbędny sprzęt do wykonania cyfrowego planu leczenia, diagnostyki z wykorzystaniem tomografii CBCT, zabiegów endodontycznych, ortodontycznych oraz protetycznych z wykorzystaniem własnego, w pełni cyfrowego laboratorium protetycznego - Centrum Frezowania SOBIESKI. Dzięki temu możemy skrócić całość leczenia do absolutnego minimum z zachowaniem najwyższej jakości świadczonych usług. Zobacz wyposażenie naszego Centrum Frezowania tutaj...

6. Dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług

W naszym Centrum mamy wdrożony wewnętrzny system zachowania jakości, dzięki któremu mamy pewność, że każdy Pacjent będzie otoczony odpowiednią opieką od momentu pierwszego kontaktu z naszą recepcją, aż po wizyty kontrolne po zakończeniu leczenia.

7. Całość leczenia całkowicie bez bólu!

W naszym Centrum przykładamy olbrzymią wagę do minimalizowania bólu w trakcie zabiegów. Wszystkie, nawet najprostsze zabiegi wykonujemy w znieczuleniu bez dodatkowych opłat. Jednocześnie posiadamy urządzenie do komputerowo wspomaganego podawania znieczulenia, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający Pacjent nie odczuje żadnego bólu. Szczegóły poznaj tutaj...

8. Optymalizacja kosztów leczenia

Bardzo dokładnie wsłuchujemy się w oczekiwania Pacjentów tak aby zaproponować zawsze rozwiązania najlepiej odpowiadające potrzebom. Jednak nie zapominamy, że aspekt finansowy całego leczenia ma także zasadnicze znaczenie. Dlatego też możemy zaproponować zarówno rozwiązania ruchome jak i stałe oraz wykonane z materiałów na podbudowie z chromo-kobaltu licowanych porcelaną lub pełnoceramicznych licowanych porcelaną w zależności od oczekiwanego koloru końcowego gotowej pracy. Poznaj nasz cennik tutaj...

9. Gwarancja

Jesteśmy pewni wykonywanych u nas usług. Na wszystkie nasze usługi udzielamy gwarancji, która jest wydłużona względem oferty dostępnej na rynku. Szczegóły poznaj tutaj...

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ!

Zapraszamy do umówienia się na konsultację protetyczną. W trakcie takiej wizyty wykonujemy tomogram TK 3D i przygotowujemy wstępny plan leczenia wraz z wyceną. Napisz maila lub zadzwoń – kontakt znajdziesz tutaj!