Profilaktyka

Profilaktyka to przede wszystkim przeciwdziałanie występowaniu próchnicy i chorób przyzębia. W tym celu w naszym Centrum wykonywane są dokładne zabiegi piaskowania zębów,czyli usuwania osadów i przebarwień oraz skaling nad- i poddziąsłowy, usuwający kamień nad- i poddziąsłowy.

W ramach działań profilaktycznych niezwykle ważna jest także edukacja, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, w zakresie dbania o higienę jamy ustnej. Każdorazowo po wykonaniu zabiegów profilaktycznych Pacjent zostanie poinstruowany w zakresie właściwych dla Niego metod higienizacji z indywidualnym doborem przyrządów i środków do zachowania zdrowia jamy ustnej.
W naszym Centrum stosujemy wysokiej klasy sprzęt, który zapewnia wykonanie zabiegów higienicznych dokładnie, szybko i bezboleśnie.

Warto nadmienić, że regularne wykonywanie zabiegów higienicznych przy użyciu profesjonalnego sprzętu dentystycznego oraz regularne kontrole dentystyczne i leczenie powstałej próchnicy pozwala na zachowanie zdrowego uśmiechu przez wiele wiele lat.