O nas

Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI to miejsce wyjątkowe na mapie śląskich ale także polskich klinik stomatologicznych. Naszym celem było stworzenie miejsca gdzie Pacjent wraz z jego oczekiwaniami, troskami i czasem jest na pierwszym miejscu. Gdzie nowoczesna technologia będzie wykorzystywana w celu wykonania optymalnego leczenia stomatologicznego w jak najkrótszym czasie niezbędnym do uzyskania maksymalnych efektów naszej pracy. Wcielenie w życie tej idei zajęło nam niemal 10 lat, które poświęciliśmy na rozbudowę infrastruktury zarówno zespołu gabinetów jak i centrum inżynierii stomatologicznej ASKLEPIOS realizującej każde leczenie protetyczne wykonywane w naszym Centrum jaki i wspomagające proces planowania każdego rodzaju leczenia stomatologicznego.  Zaplecze techniczne to jednak nie wszystko. Aby móc z niego efektywnie korzystać konieczny jest Zespół ekspertów mogących wykorzystać potencjał drzemiący w nowych technologiach medycznych. Doświadczenie w realizacji skomplikowanych planów leczenia połączone z ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności na licznych konferencjach, kursach i zjazdach oraz stały skład osobowy Zespołu  oznacza dla Pacjenta miłą atmosferę przy realizacji nawet największych wyzwań stojących przed nami.

Specjalizujemy się w wykonywaniu zaawansowanego leczenia protetycznego w oparciu o zęby własne pacjenta jak i w implantologii i implantoprotetyce, endodoncji mikroskopowej, stomatologii estetycznej oraz w chirurgii. Możemy się poszczycić wprowadzeniem wielu udoskonalonych oraz całkowicie autorskich rozwiązań protetycznych i implantoprotetycznych, a także swoim sprawdzonym systemem kwalifikowania Pacjentów do zabiegów oraz systemem nawigacji podczas zabiegów.

 


NASZ TEAM

Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI stworzone zostało przez małżonków dr n. med. Joannę Dobrzańską oraz dr inż. Lecha Dobrzańskiego , którzy już od 10 lat wspólnie realizują swoje pasje zawodowe w ramach naszego Centrum oraz firm rodzinnego holdingu. Doświadczenie  doktor Joanny Dobrzańskiej związane z realizacją zaawansowanych planów kompleksowego leczenia uśmiechów naszych Pacjentów (począwszy od prawidłowej diagnostyki, chirurgii przez leczenie kanałowe, implantologiczne do protetycznego i implantoprotetycznego włącznie) poparte zaawansowaną wiedzą zdobytą w ramach licznych kursów, pracy badawczo-naukowej m.in. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz przy realizacji interdyscyplinarnych projektów badawczo-rozwojowych połączone z doświadczeniem doktora Lecha Dobrzańskiego w realizacji zaawansowanych planów leczenia protetycznego i implantoprotetycznego z wykorzystaniem ultranowoczesnych urządzeń i technik, w tym druku 3D, frezowania CNC, oprogramowania CAD popartych gruntowną wiedzą zdobytą w ramach prac badawczo-naukowych prowadzonych m.in. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Katowicach pozwala upatrywać w Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI właściwego miejsca do realizacji kompleksowej odbudowy uśmiechu.

W tych działaniach właścicieli Centrum wspiera Zespół Lekarzy Dentystów, Asystentek i Higienistek Stomatologicznych oraz Inżynierów i Techników Stomatologicznych pracujących w stałym Zespole. Sylwetki głównych członków Zespołu przedstawione zostały tutaj. Zapraszamy do poznania naszego Teamu!


NASZA WIZJA PRZYWRACANIA UŚMIECHU

Aby móc w pełni efektywnie rozwiązać problemy stomatologiczne każdego z naszych Pacjentów konieczne jest zaprojektowanie uśmiechu a nie odbudowa pojedynczego zęba. By móc w rzeczywisty sposób przywrócić uśmiech Pacjentowi konieczna jest zarówno analiza jego rysów twarzy, niuansów anatomicznych, sytuacji poszczególnych zębów jak i rozwiązań technicznych dostępnych do przywrócenia uśmiechu. Z tego też powodu przed przystąpieniem do leczenia konieczne jest wykonanie pełnej diagnostyki TK RTG 3D, na którym można dokładnie dostrzec to co niewidoczne gołym okiem. Na tej podstawie jesteśmy w stanie określić kondycję poszczególnych zębów oraz zaplanować optymalny plan leczenia. Często konieczne jest także wykonanie modeli, w tym wax-up oraz szablonów, które pomogą w prawidłowym wykonaniu zabiegu i osiągnięciu zamierzonego przez Pacjenta efektu estetycznego oraz ułatwią komunikację pomiędzy lekarzem a Pacjentem na etapie omawiania planu leczenia.  Po skrupulatnym projektowaniu uśmiechu także istotne jest w jaki sposób realizowane jest całe leczenie. Dbamy, aby zachować maksimum empatii na każdym etapie leczenia a komfort Pacjenta był na maksymalnym możliwym poziomie. Zespół Ekspertów zawsze dba najwyższą jakość realizowanych zadań.

« 1 z 2 »

 

WYJĄTKOWA TECHNOLOGIA

Stosowanie najnowocześniejszej dostępnej technologii w trakcie leczenia to w naszym Centrum nie jest slogan. Od wielu lat posiadamy własne centrum badawczo-rozwojowe CODIDENT a od 2017 roku także prowadzimy Centrum Projektowo-Badawczo-Produkcyjne Inżynierii Medycznej i Stomatologicznej Asklepios w ramach którego prowadzimy zarówno centrum naukowe jak i centrum badawczo-rozwojowe. Nasze pomysły z zakresu inżynierii stomatologicznej zdobyły liczne nagrody na targach wynalazków na świecie:  m.in.  Medale na targach w: Seulu (Korea),  Bangkoku (Tajlandia),  Foz do Iguacu (Brazylia) oraz w Warszawie, za opatentowane przez nas nowe materiały stomatologiczne.

Przedstawiciele Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI zostali nagrodzeni przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Fundację Haller Pro Inventio dyplomem i tytułem Ambasadora Innowacji na XXIII Giełdzie Wynalazków w Warszawie.

Wiele uwagi poświęciliśmy wypracowaniu metod wykorzystania danych pozyskanych z tomografii wiązki stożkowej do planowania prac protetycznych i przeniesienia tych danych do oprogramownia CAD, tak aby móc w pełni kontrolować jakość i stan bazy kostnej przy projektowaniu prac protetycznych. Zawsze, rutynowo wykorzystujemy dane z TK w każdym leczeniu kanałowym realizowanym w naszym Centrum. Posiadamy własną technologię realizacji prac protetycznych całkowicie cyfrowo z wydrukiem 3D modeli roboczych. Rutynowo realizujemy prace protetyczne wykonując wydruki 3D podbudowy. Opracowaliśmy także całkowicie nowy rodzaj mostu: titanium hygienic bridge, który pozwala Pacjentom ze znacznymi zanikami bazy kostnej cieszyć się z użytkowania mostu przy zachowaniu całkowitej higieny. Dodatkowo most ten wykonany jest z tytanu a to oznacza, że jest bardzo lekki i nie obciąża stawów skroniowo-żuchwowych w takim stopniu co tradycyjny most nawet wykonany z tlenku cyrkonu.

Dla Pacjenta oznacza to tylko jedno - przemyślane, małoinwazyjne leczenie w oparciu o kompletne dane zrealizowane w oparciu o szablony z pracą protetyczną wykonaną w druku 3D, a przez to jest zrealizowana w sposób optymalny, zgodny z projektem, a przez to maksymalnie zbliżony do naturalnych zębów Pacjenta.

 


ULTRANOWOCZESNY SPRZĘT

Nasze Centrum ściśle współpracuje z najnowocześniejszym w Polsce laboratorium stomatologicznym wyposażonym w 2 drukarki druku 3D w technologiach SLA i SLS/SLM, profesjonalne frezarki numeryczne firm Kimla/RS-team, Yenadent oraz Fanuc, stanowiska projektowania CAD/CAM o nazwie Centrum Inżynierii Stomatologicznej ASKLEPIOS. Ultranowoczesne wyposażenie pozwala na prowadzenie leczenia całkowicie cyfrowo począwszy od wycisku cyfrowego, modelu drukowanego przez wydruk podbudowy i wykonanie całej pracy w pełnym konturze z wykorzystaniem frezarek numerycznych kończąc. Tak wyposażone laboratorium pozwala Pacjentom zaoszczędzić czas niezbędny na wykonanie odbudowy protetycznej a nam pozwala na zapewnienie najwyższej jakości wykonywanych elementów przy jednoczesnym zachowaniu powtarzalności wykonywanych prac.  Ścisła współpraca laboratorium protetycznego z gabinetem stomatologicznym, realizowana u nas poprzez możliwość stałego uczestniczenia lekarza prowadzącego leczenie w procesie projektowania uzupełnienia protetycznego oraz obecność projektanta uzupełnienia protetycznego w gabinecie stomatologicznym i wsłuchiwanie się w oczekiwania Pacjenta pozwala odpowiedzieć nam na wszystkie, nawet najbardziej wyszukane oczekiwania stawiane przez Pacjenta.

więcej na www.bony13.pl 

« 1 z 5 »

 


 

 

DOMOWA ATMOSFERA

Wiele uwagi przy projektowaniu naszych gabinetów poświęciliśmy na zapewnienie naszym Pacjentom wygody przy korzystaniu z infrastruktury Centrum. U nas komfortowo będziesz oczekiwać na swoją wizytę w eleganckiej poczekalni przy filiżance herbaty, gdzie niezbędne informacje odnajdziesz na monitorze. Wszystkie pomieszczenia Centrum wyposażone są w klimatyzację,która zapewni odpowiednią temperaturę zarówno w upalne jak i chłodne dni. Nasz personel z przyjemnością i zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki, dzięki czemu masz pewność, że twoja sprawa zostanie zawsze załatwiona najlepiej jak to możliwe. Zadbamy o twoje zdrowie, ale nie zapomnimy o tym, że wizyta u dentysty czy lekarza to także często trudne przeżycie.

 

 

« 8 z 8 »

Masz problem żeby szeroko się uśmiechnąć? Zapraszamy na konsultacje! Zadzwoń i umów się już dziś! Dane kontaktowe znajdziesz tutaj!