Implanty

Zastąpienie braków zębowych stałym, estetycznym, pewnym i długoczasowym uzupełnieniem protetycznym to jedno z najbardziej wymagających zadań stomatologicznych. W tym celu stosuje się implanty stomatologiczne, które są w stanie zastąpić korzeń utraconego zęba,na którym następnie dokonuje się odbudowy protetycznej osadzając korony lub mosty. W efekcie uzębienie odzyskuje swoją pierwotną funkcję, a także wygląd.

Dla Pacjenta niezwykle ważny jest fakt, że implant zrasta się z kością i stanowi pełnowartościowe zastępstwo zdrowego korzenia zębowego. Osadzona na nim korona jest estetyczna i wygląda jak własny ząb. To obecnie najlepsza możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu, gdyż w alternatywnych metodach konieczne jest oszlifowanie zębów sąsiednich. Implanty mogą także stanowić pewne mocowanie protez zębowych znacznie podnosząc komfort ich użytkowania (proteza osadzona jest pewnie nawet przy całkowitym bezzębiu).

W naszym Centrum stosujemy kilka systemów implantacyjnych - za każdym razem implant dobierany jest do konkretnego przypadku i sytuacji występującej w jamie ustnej.

Uzupełnienie implantami można zastosować w niemal wszystkich przypadkach, jednak czasem konieczne jest zastosowanie dodatkowych zabiegów regeneracji kości oraz podniesienia dnia zatoki. Każda praca wykonywana na implantach wymaga dokładnej diagnostyki, analizy oraz przygotowania indywidualnego planu leczenia.

Implant mocowany jest w kości przy wykorzystaniu metod chirurgicznych. Podczas zabiegu stosujemy znieczulenie miejscowe, które w zupełności wystarcza do zapewnienia Pacjentowi maksymalnego komfortu.
Przed przystąpieniem do leczenia implantologicznego niezbędne jest zadbanie o całość uzębienia uwzględniając plan odbudowy protetycznej po zabiegu. Niezwykle ważne jest także zachowanie wysokiego poziomu higienizacji jamy ustnej zarówno przed zabiegiem jak i po nim.

Wykorzystując implanty stomatologiczne możemy odbudować każdego rodzaju braki. Skutecznie można uzupełnić brak pojedynczego zęba, braków wielozębowych ( w tym celu stosuje się mosty osadzone na implantach) oraz także całkowite bezzębie (możliwa jest odbudowa protetyczna ruchoma - specjalne protezy, lub odbudowa przy zastosowaniu mostów). W naszym Centrum preferujemy metodę dwufazową osadzania implantów. W pierwszej kolejności osadzany jest implant na którym dopiero po 3-6 miesięcy później jest osadzane uzupełnienie protetyczne.