Implanty

Leczenie implantologiczne to skomplikowany do długotrwały proces. Aby się powiódł Pacjent musi zadbać o całość swojego uzębienia tj. wyleczyć całą próchnice w jamie ustnej oraz usunąć kamień nazębny. Wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę szkodliwych bakterii znajdujących się w jamie ustnej.

Następnie leczenie implantologiczne przeprowadzane jest w 3 etapach:

Etap 1
Plan leczenia i wszczepienie implantu
W leczeniu implantologicznym niezwykle ważny jest prawidłowa diagnostyka. W tym celu należy wykonać zdjęcie pantomograficzne RTG, zdjęcia przylegające RTG oraz w wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej w celu ustalenia warunków do wykonania zabiegu wszczepienia implantu. Na tym etapie określane są wszystkie koszty związane z wykonaniem leczenia implantologicznego i ewentualne dodatkowe zabiegi, które trzeba wykonać. Po zaakceptowaniu warunków przez Pacjent przystąpić można do wykonania zabiegu wszczepienia implantów. Sam zabieg trwa zazwyczaj około 1 godziny (w zależności od liczby wszczepianych jednoczasowo implantów).  Następnie implant jest zaszywany pod dziąsłem i pozostaje w takim stanie przez ok. 3-6 miesięcy, tak aby w pełni zintegrować się z kością.

Etap 2
Implantoprotetyka
Po minimum 3 miesiącach przystępujemy do zamontowania śruby gojącej z pomocą której formowane będzie dziąsło i wykonujemy wycisk protetyczny, na podstawie którego wykonane zostaną przez Laboratorium Protetyczne wykonane odbudowy protetyczne (korony lub mosty). Procedura ta trwa zwykle do 14 dni. W tym czasie dziąsło się formuje, a laboratorium wykonuje odbudowę protetyczną.

Etap 3
Piękny uśmiech
Ostatni etap to wykonanie odbudowy protetycznej. Pacjent otrzymuje zdrowy, piękny uśmiech. Cała procedura trwa ok. 6 miesięcy. Jest to czas, który gwarantuje pełną integrację implantu z kością oraz wykonanie wszystkich niezbędnych procedur, aby cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.