Implanty

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba, która mocowana jest bezpośrednio w kości, aby po ok. 3-6 miesiącach w pełni zintegrować się z nią i stworzyć pewne podparcie, które posłuży jako filar estetycznej i co najważniejsze pełnowartościowej odbudowy protetycznej zastępującej w pełni utracony ząb.

Wiele lat doświadczeń, testów klinicznych i prób z różnymi materiałami skumulowane są w implancie, którego długość nie przekracza 20 mm.

Obecnie stosowane implanty (nie tylko stomatologiczne), niezależnie od systemu i firmy która je produkuje, wykonane są z tytanu, gdyż jest to materiał biozgodny, co oznacza, że jest dobrze tolerowany przez całą populację. To sprawia, że w stosunkowo krótkim czasie zostaje przez organizm przyjęty i w procesie osteointegracji zrasta się z kością Pacjenta stanowiąc z czasem integralną część organizmu.

Po ok. 3-6 miesięcy tak przygotowany "sztuczny korzeń zęba" jest gotowy do osadzenia na nim korony, która będzie zastępować utracony wcześniej ząb, przypominając go do złudzenia.

Korona może zostać wykonana z porcelany na podbudowie metalowej( także ze złota, które także jest biozgodne i może być z powodzeniem stosowane także u pacjentów z uczuleniami na różne stopy metalu) lub z materiału pełnoceramicznego tj. Cerkonu, który w jeszcze wierniejszy sposób imituje prawdziwy ząb zapewniając jeszcze wyższą estetykę wykonanej odbudowy.