Piękne zęby na implantach, także w trudnych przypadkach

Piękne zęby w miejscu tych utraconych to zarówno marzenie każdego Pacjenta, który znalazł się w takiej sytuacji jak i wyzwanie przed nami, aby wykonać leczenie tak, żeby wyglądały one całkowicie naturalnie. Z szeregu rozwiązań protetycznych tym najlepiej imitującym zęby własne są odbudowy implantoprotetyczne oparte na implantach. Wierne odwzorowanie zębów naturalnych wymaga dobrego planowania już na etapie wykonywania diagnostyki CBCT dla prawidłowego umieszczenia implantu w kości przy zachowaniu najwyższej estetyki uzupełniania protetycznego, sprawnej realizacji etapu chirurgicznego pozwalającego na wykonanie zabiegu w krótkim czasie przy zachowaniu maksimum komfortu dla Pacjenta przez stworzenie pięknej, naturalnej odbudowy protetycznej, która dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii CAD/CAM, druku 3D i frezowania CNC oraz unikalnych umiejętności i wyczucia technika dentystycznego -ceramisty przerodzi się w ząb podobny zarówno wizualnie jak i pod względem funkcji do zdrowego zęba, który kiedyś w tym miejscu się znajdował.
Uzyskanie wysokiego efektu estetycznego przy zachowaniu wszystkich wymagań technicznych stawianych przed uzupełnieniem protetycznym wymaga dobrej współpracy całego Zespołu naszego Centrum. To ścisła współpraca oparta na wzajemnym zrozumieniu oczekiwań pozwala zrealizować poszczególne etapy leczenia profesjonalnie i w miłej atmosferze. Wieloletnie doświadczenie naszych ekspertów: Chirurgów, Lekarzy Dentystów, Inżynierów Stomatologicznych oraz Techników i Asystentek Stomatologicznych pozwala dokonać spektakularnej odbudowy każdego uśmiechu, nawet jeśli baza kostna jest ograniczona.

IMPLANTOLOGIA CYFROWA

PRECYZJA NA KAŻDYM ETAPIE TO SAME KORZYŚCI DLA PACJENTA!

 

W naszym Centrum wdrożyliśmy wszystkie zdobycze najnowocześniejszej technologii, tak aby służyła naszym Pacjentom. Nowoczesna technologia pozwala efektywnie zmniejszyć zakres nawet najbardziej rozległych zabiegów implantologicznych, skracając czas zabiegu i redukując ból. Skuteczny nowoczesny zabieg implantologiczny opiera się na pełnej diagnostyce CBCT, najdokładniejszych na rynku szablonach implantologicznych ASKLEPIOSguide (nasza autorska metoda projektowania i produkcji tych szablonów pozwala na osiągnięcie dokładności wynoszącej 50 mikronów!). Każdy element wspomagający Lekarza w trakcie zabiegu jest wykonany z wykorzystaniem najdokładniejszego druku 3D SLS/SLM oraz 3D SLA pozwalających na produkcję elementów z dokładnością do 5 mikronów! Korzystamy także z profesjonalnego centrum frezarskiego CNC firmy FANUC dla zapewniania powtarzalności elementów geometrycznych! W trakcie zabiegu korzystamy z implantów i instrumentarium najwyższej jakości gwarantującego przewidywalność zabiegu.

Dla Pacjenta oznacza to pewność diagnozy, pewność w trakcie zabiegu i po nim. Prawidłowo zaplanowany i wykonany zabieg implantologiczny to gwarancja pięknej i użytecznej odbudowy protetycznej zaprojektowanej optymalnie do warunków panujących w jamie ustnej. To gwarancja długoletniego użytkowania odzyskanego uśmiechu!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ - NAJLEPSZA TECHNOLOGIA

 

Titanium hygienic bridge, mosty tytanowe, mosty przykręcane, belki indywidualne, łączniki indywidualne, szablony implantologiczne, korony teleskopowe, protezy szkieletowe tytanowe

 

Podjęcie leczenia w naszym Centrum wiąże się z możliwością zastosowania wielu wyjątkowych rozwiązań, które znacząco poprawią komfort użytkowania twoich nowych zębów. Dzięki posiadanemu zapleczu technologicznemu proponujemy naszym Pacjentom, jako nieliczni w Polsce, rozwiązania oparte na tytanie, który jest lżejszy o 50% od standardowego stopu CoCr!. Oprócz łączników indywidualnych (zawsze wykonywanych dla konkretnego Pacjenta) proponujemy także mosty i korony wykonane z tytanu. Ich wykończenie materiałem hybrydowym pozwala na zastosowanie ich w szczególności u Pacjentów z bruksizmem. Dzięki zastosowaniu bardzo dokładnych szablonów implnatologicznych ASKLEPIOSguide możemy stosować rozwiązania przykręcane (ułatwiające utrzymanie higieny). Dla Pacjentów, którzy zainteresowani są bardzo dobrym utrzymaniem protezy mamy belki indywidualne oparte o 2 lub 4 implanty oraz korony teleskopowe zintegrowane z łącznikami indywidualnymi (w jednym elemencie co jest gwarancją długoletniego utrzymania).  Oczywiście posiadamy także pełen wachlarz rozwiązań standardowych jednak dopracowanych w najdrobniejszym szczególe.

 

ASKLEPIOS titanium hygienic bridge 

innowacyjny okrężny most tytanowy z możliwością zachowania idealnej higieny

Nasza unikatowa technologia i wieloletnie doświadczenie umożliwia nam odbudować twój piękny uśmiech w momencie wykonywania zabiegu wszczepiania implantów (w przypadku całkowitego bezzębia). Dzięki temu możesz uśmiechnąć się od razu po zakończeniu zabiegu! Aby było to możliwe konieczne jest wykonanie tomografii wiązki stożkowej, dokładnego szablonu oraz ostatecznego uzupełnienia protetycznego jeszcze przed wykonaniem zabiegu. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszamy na konsultacje!

 

POZNAJ UŚMIECHY NASZYCH PACJENTÓW!

« 1 z 2 »

Poznaj historię naszych Pacjentów i ich drogi do odzyskania pięknego uśmiechu! Pacjenci zgłosili się do naszego Centrum z różnymi problemami i w różnym stadium zaawansowania zmian patologicznych w bazie kostnej. Przeprowadziliśmy w każdym przypadku zaawansowaną diagnostykę, planowanie cyfrowe uśmiechu a następnie zabiegi chirurgiczne i implantologiczne, by w końcu wykonać piękną odbudowę protetyczną.

Wszystkie te działania pozwoliły na przywrócenie pięknego, naturalnego uśmiechu każdego z naszych Pacjentów! Zapraszamy do naszej galerii!

 

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI I SZYBKICH TERMINÓW!

Nasze Centrum posiada najnowocześniejsze w Polsce Centrum Inżynierii Stomatologicznej  wyposażone w 2 drukarki druku 3D w technologiach SLA i SLS/SLM, profesjonalne frezarki numeryczne firm Kimla/RS-team, Yenadent oraz Fanuc, stanowiska projektowania CAD/CAM.  Ultranowoczesne wyposażenie pozwala na prowadzenie leczenia całkowicie cyfrowo począwszy od wycisku cyfrowego, modelu drukowanego przez wydruk podbudowy i wykonanie całej pracy w pełnym konturze z wykorzystaniem frezarek numerycznych kończąc. Tak wyposażone laboratorium pozwala Pacjentom zaoszczędzić czas niezbędny na wykonanie odbudowy protetycznej a nam pozwala na zapewnienie najwyższej jakości wykonywanych elementów przy jednoczesnym zachowaniu powtarzalności wykonywanych prac.  Poznaj szczegóły tutaj…

LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE i IMPLANTORPOTETYCZNE KROK PO KROKU 

TOMOGRAFIA CBCT

Każde skuteczne leczenie musi rozpocząć się od kompleksowej diagnostyki w oparciu o dokładne zdjęcie RTG 3D. W naszym Centrum posiadamy tomograf wiązki stożkowej CBCT firmy Gendex. zobacz tutaj

PLANOWANIE LECZENIA CAD/CAM

Leczenie implantologiczne poprzedza skrupulatne opracowanie planu umiejscowienia implantów i przygotowanie szablonu implantologicznego, który pozwoli na dokładną realizację planu leczenia z optymalnym wykorzystaniem warunków w jamie ustnej

WYKONANIE SZABLONU W DRUKU 3D

PRZEPROWADZENIE ZABIEGU

Nasz Zespół Lekarzy przeprowadzi zaplanowany wcześniej zabieg z zachowaniem najwyższych standardów w oparciu o implanty renomowanych marek i instrumentarium sprawdzonych firm.

WYKONANIE UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNEGO

Stosując najnowocześniejszą technologię dostępną u Asklepiosa wykonujemy Twoje piękne nowe zęby! Pozostaje tylko montaż i można się szeroko uśmiechnąć!

TRUDNY PRZYPADEK?

BYŁEŚ U LEKARZA, KTÓRY POWIEDZIAŁ, ŻE NIE MOŻESZ MIEĆ IMPLANTÓW?

 

pytajnikJeszcze nie wszystko stracone!

W naszym Centrum podejmujemy się leczenia implantologicznego u Pacjentów, którzy zostali zdyskwalifikowani do takiego leczenia w innych gabinetach. Oczywiście Pacjent, który ma trudne warunki kostne (zwłaszcza uznane przez Lekarza Dentystę za niewystarczające)  wymaga przeprowadzenia dodatkowych procedur medycznych, aby była możliwość wszczepienia implantów. W naszym Centrum podejmujemy się leczenia implantologicznego i implantoprotetycznego u Pacjentów, którzy zostali zdyskwalifikowani do takiego leczenia w innych gabinetach. Oczywiście Pacjent, który ma trudne warunki kostne (zwłaszcza uznane przez Lekarza Dentystę za niewystarczające)  wymaga przeprowadzenia gruntownej diagnostyki z wykorzystaniem tomografu CBCT. Nie wyklucozne także, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych zabiegów poprawiających objętość bazy kostnej.


CYFROWY WYCISK - TERAZ TAKŻE W LECZENIU IMPLANTOPROTETYCZNYM!

sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_4410-e1429831760652-960x472[1]Jako jedyni w Gliwicach posiadamy pełną linię do produkcji stałych uzupełnień protetycznych całkowicie cyfrowo. W naszym gabinecie nie ma konieczności stosowania mas protetycznych. A jakie są korzyści dla Pacjenta? Pacjenci, którzy mają silny odruch wymiotny lub po prostu nie tolerują wykonywania wycisków protetycznych z wykorzystaniem mas wyciskowych mogą tego dzięki skanerowi wewnątrzustnemu całkowicie uniknąć! Skan wykonywany jest z użyciem urządzenia, które od razu, na bieżąco tworzy wirutalny model uzębienia Pacjenta. Dowiedz się więcej tutaj…

CO TO JEST IMPLANT?

implanty2

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba, która mocowana jest bezpośrednio w kości, zastępująca korzeń zęba. Po ok. 3 miesiącach implant w pełni integruje się z kością i tworzy pewne podparcie, które posłuży jako filar estetycznej i co najważniejsze pełnowartościowej odbudowy protetycznej zastępującej w pełni utracony ząb.

Obecnie stosowane implanty, niezależnie od systemu i firmy która je produkuje, wykonane są z tytanu, gdyż jest to materiał biozgodny, co oznacza, że jest dobrze tolerowany przez całą populację. To sprawia, że w stosunkowo krótkim czasie zostaje przez organizm przyjęty i w procesie osteointegracji zrasta się z kością Pacjenta stanowiąc z czasem integralną część organizmu.

o implancie

Zastąpienie braków zębowych stałym, estetycznym, pewnym i długoczasowym uzupełnieniem protetycznym to jedno z najbardziej wymagających zadań stomatologicznych. W tym celu stosuje się implanty stomatologiczne, które są w stanie zastąpić korzeń utraconego zęba, na którym następnie dokonuje się odbudowy protetycznej osadzając korony lub mosty. W efekcie uzębienie odzyskuje swoją pierwotną funkcję, a także wygląd.

Uzupełnienie implantami można zastosować w niemal wszystkich przypadkach, jednak czasem konieczne jest zastosowanie dodatkowych zabiegów regeneracji kości oraz podniesienia dnia zatoki. Każda praca wykonywana na implantach wymaga dokładnej diagnostyki, analizy oraz przygotowania indywidualnego planu leczenia. Zapraszamy do zapoznania się z wyczerpującymi informacjami dotyczącymi zabiegów implantologicznych wykonywanych w naszym Centrum.

 

DLACZEGO POWINIENEŚ WYKONAĆ LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE W SOBIESKIM?

1. Najwyższej klasy specjaliści!

Specjalizujemy się w wykonywaniu zaawansowanego leczenia protetycznego w oparciu o zęby własne pacjenta jak i w implantologii i implantoprotetyce, endodoncji mikroskopowej, stomatologii estetycznej oraz w chirurgii. Możemy się poszczycić wprowadzeniem wielu udoskonalonych oraz całkowicie autorskich rozwiązań protetycznych i implantoprotetycznych, a także swoim sprawdzonym systemem kwalifikowania Pacjentów do zabiegów oraz systemem nawigacji podczas zabiegów...

 

2. Doświadczenie i liczba wykonywanych przez nas zabiegów jest gwarantem sukcesu

Nasze Centrum specjalizuje się w wykonywaniu leczenia implantologicznego i implantoprotetycznego czego potwierdzeniem jest kompletne wyposażenie naszego Centrum oraz specjalistyczny personel przygotowany do realizacji nawet najtrudniejszych planów leczenia opartego o implanty.

3. Kompleksowa diagnostyka z wykorzystaniem tomografu stomatologicznego CBCT

Leczenie implantologiczne rozpoczynamy od wykonania badania tomograficznego CBCT, na podstawie którego możemy zweryfikować warunki panujące w jamie ustnej i dokładnie zaplanować plan leczenia, tak aby maksymalnie skrócić czas tego leczenia . Zobacz informacje o naszym sprzęcie tutaj...

4. Cyfrowe planowanie zabiegu implantacyjnego

Umiejscowienie każdego wszczepianego przez nas implantu jest planowane z wykorzystaniem profesjonalnego programu komputerowego InVivo. W trakcie planowania sprawdzana jest zarówno objętość bazy kostnej jak i jej gęstość tak aby mieć pewność, że implant będzie prawidłowo zintegrowany z kością po zakończeniu leczenia. Stosujemy także szablony implantologiczne, które tworzymy na podstawie autorskiej procedury, która pozwala na najbardziej precyzyjne odwzorowanie sytuacji zaplanowanej na ekranie komputera w rzeczywistości w trakcie jak najmniej inwazyjnego zabiegu implantacyjnego. Poznaj szczegóły tutaj...

5. Całość leczenia implantologicznego i implantoprotetycznego wykonujemy w jednym miejscu!

Na miejscu posiadamy cały niezbędny sprzęt do wykonania cyfrowego planu leczenia, diagnostyki z wykorzystaniem tomografii CBCT, zabiegów implantacyjnych oraz całej procedury odbudowy protetycznej z wykorzystaniem własnego, w pełni cyfrowego laboratorium protetycznego - Centrum Frezowania SOBIESKI. Dzięki temu możemy skrócić całość leczenia do absolutnego minimum z zachowaniem najwyższej jakości świadczonych usług. Zobacz wyposażenie naszego Centrum Frezowania tutaj...

6. Dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług

W naszym Centrum mamy wdrożony wewnętrzny system zachowania jakości, dzięki któremu mamy pewność, że każdy Pacjent będzie otoczony odpowiednią opieką od momentu pierwszego kontaktu z naszą recepcją, aż po wizyty kontrolne po zakończeniu leczenia.

7. Całość leczenia całkowicie bez bólu!

W naszym Centrum przykładamy olbrzymią wagę do minimalizowania bólu w trakcie zabiegów. Wszystkie, nawet najprostsze zabiegi wykonujemy w znieczuleniu bez dodatkowych opłat. Jednocześnie posiadamy urządzenie do komputerowo wspomaganego podawania znieczulenia, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający Pacjent nie odczuje żadnego bólu. Szczegóły poznaj tutaj...

8. Optymalizacja kosztów leczenia

Bardzo dokładnie wsłuchujemy się w oczekiwania Pacjentów tak aby zaproponować zawsze rozwiązania najlepiej odpowiadające potrzebom. Jednak nie zapominamy, że aspekt finansowy całego leczenia ma także zasadnicze znaczenie. Dlatego też możemy zaproponować zarówno rozwiązania ruchome jak i stałe oraz wykonane z materiałów na podbudowie z chromo-kobaltu licowanych porcelaną lub pełnoceramicznych licowanych porcelaną w zależności od oczekiwanego koloru końcowego gotowej pracy. Poznaj nasz cennik tutaj...

9. Gwarancja

Jesteśmy pewni wykonywanych u nas usług. Na wszystkie nasze usługi udzielamy gwarancji, która jest wydłużona względem oferty dostępnej na rynku. Szczegóły poznaj tutaj...

DENTISTRY 4.0

DENTISTRY 4.0 to filozofia naszej pracy i podejścia do wykorzystania technologii w służbie stomatologii będąca implementacją Przemysłu 4.0 do codziennej praktyki stomatologicznej. Najważniejszy jest Pacjent. Żeby ta maksyma mogła mieć realny wymiar konieczne jest wykorzystywanie każdej okazji do zredukowania czasu niezbędnego do wykonania poszczególnych procedur oraz ich uciążliwości dla Pacjenta. Już teraz możemy zarówno zaplanować zabieg całkowicie cyfrowo, tak aby być gotowym przed zabiegiem np. implantologicznym lub protetycznym do wykonania wszystkich procedur ściśle z założonym planem. Korzystając z druku 3D możemy zredukować czas niezbędny do wykonania elementów konstrukcyjnych nawet o 4 razy! Wykorzystujemy także biozgodny TYTAN przy każdej okazji wykonując zarówno mosty i korony, łączniki jak i protezy szkieletowe.

Dentistry 4.0 to dla Pacjenta same korzyści. Przekonaj się sam!

UMÓW SIĘ JUŻ DZIŚ!
ZADZWOŃ LUB NAPISZ

728 55 66 77    recepcja@sobieskiego12.pl