Endodoncja mikroskopowa

W naszym Centrum procedurę leczenia endodontycznego wraz z odbudową korony wykonuje dr n. med. Joanna Dobrzańska, specjalizująca się w leczeniu także trudnych przypadków.

Dr n. med. Joanna Dobrzańska przygotowała rozprawę doktorską pt. "Analiza szczelności wypełnień kanałów korzeniowych" w ramach której przeanalizowała sposób i jakość wypełnienia ponad 100 zębów, których kanały korzeniowe zostały wypełnione osobiście różnymi metodami stosowanymi w nowoczesnej stomatologii. Wykonane wypełnienia kanałów zostały ocenione w dwóch mikroskopach: stereoskopowym świetlnym oraz skaningowym elektronowym. Praca naukowa połączona z prowadzeniem równocześnie codziennej praktyki lekarskiej zaowocowało zdobyciem unikalnej wiedzy i umiejętności, które pozwalają na realizację leczenia w trudnych przypadkach. Wnikliwe studia literaturowe publikacji zarówno polskojęzycznych jak i obcojęzycznych z całego świata pozwoliły także na poznanie światowych trendów i wybór najlepszej i najskuteczniejszej metody leczenia kanałowego, która jest z powodzeniem stosowana w naszym Centrum od samego początku jego istnienia i pozwoliła na uratowanie wielu zębów przed usunięciem. Zdobyte już umiejętności są stale uzupełniane w trakcie licznych konferencji i kursów.

Posiadana unikalna wiedza i doświadczenie pozwala nam podjąć się leczenia trudnych przypadków. Zapraszamy do umówienia się na badanie wstępne w celu ustalenia planu leczenia.

Poznaj sylwetkę dr n. med. Joanny Dobrzańskiej klikając tutaj