Nasz Team

Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI stworzone zostało w 2009 roku przez małżonków dr n. med. Joannę Dobrzańską oraz dr inż. Lecha Dobrzańskiego , którzy już od 10 lat wspólnie realizują swoje pasje zawodowe w ramach naszego Centrum oraz firm rodzinnego holdingu. Doświadczenie  doktor Joanny Dobrzańskiej związane z realizacją zaawansowanych planów kompleksowego leczenia uśmiechów naszych Pacjentów (począwszy od prawidłowej diagnostyki, chirurgii przez leczenie kanałowe, implantologiczne do protetycznego i implantoprotetycznego włącznie) poparte zaawansowaną wiedzą zdobytą w ramach licznych kursów, pracy badawczo-naukowej m.in. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz przy realizacji interdyscyplinarnych projektów badawczo-rozwojowych połączone z doświadczeniem doktora Lecha Dobrzańskiego w realizacji zaawansowanych planów leczenia protetycznego i implantoprotetycznego z wykorzystaniem ultranowoczesnych urządzeń i technik, w tym druku 3D, frezowania CNC, oprogramowania CAD popartych gruntowną wiedzą zdobytą w ramach prac badawczo-naukowych prowadzonych m.in. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pozwala upatrywać w Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI właściwego miejsca do realizacji kompleksowej odbudowy uśmiechu.

 

dr n. med. Joanna Dobrzańska 
główny lekarz dentysta
- właściciel

Główne obszary działalności zawodowej :
–  kompleksowe odbudowy protetyczne
–  kompleksowa implantoprotetyka
–  nowoczesna mikroskopowa endodoncja (leczenie kanalowe),
–  ponowne mikroskopowe leczenie endodontyczne (kanalowe),
–  periodontologia
- estetyczna stomatologia zachowawcza
–  stomatologia małoinwazyjna

sylwetka

Perfekcjonistka z zamiłowaniem do wdrażania nowych i udoskonalonych metod leczenia z pierwszej kolejności dostrzegając korzyści dla Pacjenta.  Już od najmłodszych lat, za sprawą rodzinnych tradycji, była pewna że będzie dentystą. Przez kilka lat prowadziła zajęcia ze studentami na swojej macierzystej uczelni zdobywając także doświadczenie dydaktyczne. Przede wszystkim jest jednak praktykiem z doświadczeniem w realizacji kompleksowych odbudów uśmiechu począwszy od diagnostyki przez leczenie zachowawcze i kanałowe, periodontologię, implantologię na protetyce i implantoprotetyce kończąc.

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu endodoncji pt. „Analiza szczelności wypełnień kanałów korzeniowych" w ramach której porównywała doświadczalnie skuteczność metod wykorzystywanych w leczeniu endodontycznym. Ukończyła także Curriculum Periodontologiczne zdobywając zaawansowanę wiedzę popartą praktyką związaną z leczeniem chorób przyzębia.

Uważa, że w jej pracy kluczowe jest kompleksowe podejście do Pacjenta, jego oczekiwań i problemów z którymi nas odwiedza. W tym celu najważniejsza jest pełna diagnoza w oparciu o zaawansowaną diagnostykę wykorzystującą tomograf CBCT znajdujący się w naszym Centrum, prawidłowe zaplanowanie pracy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii dostępnych w Asklepiosie oraz profesjonalną, kompleksową i skuteczną realizację leczenia w oparciu o Zespół ekspertów naszego Centrum.  W codziennej praktyce wykonuje przede wszystkim precyzyjne zabiegi endodontyczne z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego,   kompleksowe leczenie protetyczne, w tym implantoprotetyczne, zabiegi periodontologiczne oraz zabiegi stomatologii estetycznej. Rutynowo korzysta także w swojej praktyce z najnowocześniejszej technologii stosowanej w stomatologii, dbając o najwyższą jakość wykonywanych procedur medycznych.

Swoją wiedzą i umiejętnościami wspiera także jako ekspert ds. medycznych projekty badawczo-rozwojowe z zakresu inżynierii stomatologicznej. Jest także ekspertem z zakresu realizacji badań mikroskopowych. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kongresach i konferencjach z zakresu stomatologii.

Zdobyła 12 nagród (w tym 7 złotych medali i 5 nagród specjalnych) targów wynalazczości i innowacji na całym świecie (w Kanadzie, Sri Lance, Malezji, Korei Południowej, Hong Kongu i na Tajwanie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

dr inż. Lech Dobrzański
Inżynier Stomatologiczny
- Prezes CMIS SOBIESKI
- właściciel


Główny obszar działalności zawodowej:

- planowanie prac protetycznych
- planowanie i projektowanie odbudów protetycznych CAD/CAM
- wykonywanie szablonów implantologicznych
- wykonywanie prac prac protetycznych w technologii CAD/CAM
- obsługa klientów kluczowych,

sylwetka

Pasjonat nowych technologii, dla którego skróty CAD i CAM, CNC, SLA, SLM, 3D czy CBCT stanowią prozę zawodowej codzienności. Od najmłodszych lat rozpracowanie dowolnie skomplikowanego urządzenia zajmowało mu nie więcej niż kilka godzin. Zawsze podkreślający, że w pracy jego zespołu najważniejsza jest jedna osoba – Pacjent. Od początku swojej aktywności zawodowej związany ze stomatologią i protetyką stomatologiczną. Manager z wieloletnim stażem. Poza godzinami pracy także społecznik i sportowiec.

Absolwent Politechniki Śląskiej, na której uzyskał specjalizację z Elektroniki Biomedycznej. Posiada także stopień doktora inżyniera w zakresie inżynierii stomatologicznej uzyskany na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – tytuł rozprawy: „Struktura i własności materiałów inżynierskich na uzupełnienia protetyczne układu stomatognatycznego wytwarzane metodami przyrostowymi i ubytkowymi”

W roku 2015 otrzymał tytuł Ambasadora Innowacji przyznawany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zespół, którego był członkiem otrzymał także liczne medale na targach innowacyjności na całym świecie m.in.: Złoty Medal na IPITEX 2016 w Bangkoku w Tajlandii, Semi Grand Prize na ICLA 2015, Foz do Iguaçu w Brazylii oraz Złoty Medal na IWIS 2015 w Warsazawie). W 2020 roku otrzymał kolejne 12 nagród (w tym 7 złotych medali i 5 nagród specjalnych) targów wynalazczości i innowacji na całym świecie (w Kanadzie, Sri Lance, Malezji, Korei Południowej, Hong Kongu i na Tajwanie), w tym bardzo prestiżową Nagrodę Specjalną Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców IFIA oraz Nagrodę Specjalną TISIAS.

Jego codzienna praca polega na planowaniu i wykonywaniu skomplikowanych prac protetycznych oraz realizacji prac badawczo-rozwojowych z zakresu inżynierii i protetyki stomatologicznej.

W swojej pracy bardzo ceni sobie brak nudy. Każdy dzień przynosi bowiem nowe wyzwania, ciekawe pytania które wymagają odnalezienia odpowiedzi i wiele uśmiechów, które czekają na brakujące do kompletu zęby. Bardzo dba, aby w każdym zadaniu widzieć przede wszystkim Człowieka, jego troski i potrzeby, a nie kolejny „przypadek”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


lek. dent. Barbara Wacławska

lekarz dentysta

 

Główny obszar działalności zawodowej:

- stomatologia estetyczna
- mikroskopowa leczenie endodontyczne
- mikroskopowe ponowne leczenie endodontyczne
- protetyka

lek. dent. Michał Pysz

lekarz dentysta

 

Główny obszar działalności zawodowej:

–  implantologia
–  chirurgia stomatologiczna
-  kompleksowe odbudowy protetyczne
–  kompleksowa implantoprotetyka
–  nowoczesna mikroskopowa endodoncja (leczenie kanalowe),
–  ponowne mikroskopowe leczenie endodontyczne (kanalowe),
–  estetyczna stomatologia zachowawcza

dr n. med. Grzegorz Hille

Lekarz Dentysta
Specjalista Chirurgii Stomatologicznej

Główny obszar działalności zawodowej:

–  implantologia
–  chirurgia stomatologiczna

mgr Dagmara Wierzańska

Asystentka Stomatologiczna
Kierownik Recepcji

asys. stom. Beata Klask

Asystentka Stomatologiczna

 

mgr Joanna Zydroń

Asystentka Stomatologiczna

 

tech. dent. Milena Brzezińska

Technik Dentystyczny - Ceramista

Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios 

 

dr inż. Anna Achtelik - Franczak

Główny Projektant CAD/CAM 

Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios 

 

 

tech. dent. Krystyna Szewczenko

Technik Dentystyczny 

Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios 

 

 

mgr inż. Karolina Rudziarczyk

Inżynier Stomatologiczny

Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios