Diagnostyka TK 3D

  • sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_5352
  • sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_5363
  • sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_4249
  • sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_5369
  • sobieskeigo_12_gliwice_foto_radoslaw_kazmierczak_5362
  • tk

Diagnostyka to ważna, jeśli nie najważniejsza część całego leczenia. To właśnie prawidłowe rozpoznanie  gwarantuje sukces leczenia, a Pacjentowi pozwala określić liczbę niezbędnych wizyt oraz zminimalizować uciążliwość zabiegu zapewniając maksimum skuteczności.

W naszym Centrum przykładamy bardzo dużą uwagę do prawidłowej  i szczegółowo wykonanej procedury diagnostyki. Właśnie dlatego każde leczenie poprzedzane jest przeprowadzeniem szczegółowej oceny radiologicznej uzębienia. Podstawą prawidłowej oceny stanu całego uzębienia, ale także stawów i kości jest wykonanie dokładnego cyfrowego zdjęcia pantomograficznego RTG. Pozwala ono na szczegółowe zaplanowanie całego leczenia. Posiadamy najnowocześniejszy aparat pantomograficzny GENDEX GXDP-700 z przystawką cefalostatyczną, który jest urządzeniem całkowicie cyfrowym co pozwala osiągnąć dokładne, szczegółowe zdjęcie przy jednocześnie minimalnej dawce promieniowania. Dzięki temu możemy podjąć się każdego leczenia na miejscu, bez konieczności opuszczania Centrum. W naszym Centrum wykonujemy zdjęcie pantomograficzne przed rozpoczęciem realizacji każdego leczenia stomatologicznego, co znacząco przyczynia się do zwiększenia jakości świadczonych usług.

Posiadamy w naszej pracowni rentgenowskiej najnowocześniejszy obecnie tomograf wiązki stożkowej 3D umożliwiający wykonanie dowolnej rekonstrukcji obszaru jamy ustnej. W związku z tym całość diagnostyki możemy wykonać na miejscu gwarantując naszym Pacjentom najlepszą ocenę Ich sytuacji w jamie ustnej!

Aby rozmowa z Pacjentem mogła odbywać się w oparciu o konkretne, dokładne zdjęcia w naszych gabinetach zainstalowana jest wysokorozdzielcza kamera wewnątrzustna  Kodak CS1600, która oprócz funkcji wykonywania dokładnych zdjęć posiada także funkcję wykrywania wczesnych zmian próchnicowych. Kamera ta to najnowocześniejsze obecnie na rynku urządzenie tego typu. Dzięki niemu nasi Pacjenci otrzymują dodatkowe element wstępnej oceny stanu swojego uzębienia i mogą zweryfikować diagnozy stawiane przez Lekarza. Jednocześnie kamera pozwala na wykonanie zdjęć po zakończeniu leczenia, które stanowią element kartoteki Pacjenta. W naszych gabinetach Lekarz ma także do dyspozycji przy fotelu apartat rentgenowski (RTG) z radiowizjografią najnowszej generacji. Lekarz ma w naszym Centrum zapewnioną wygodę wykonywania dokładnie takiej liczby zdjęć jaka przy danym zabiegu jest konieczna. Poprawia to zdecydowanie jakość leczenia oraz pozwala na bieżąco weryfikację wykonywanego leczenia przez Pacjenta. Co ważne Pacjent nie musi nigdzie przechodzić w celu wykonania zdjęcia, a jednocześnie ma pewność, że dzięki wyposażeniu gabinetów w najnowocześniejsze aparty RTG dawka promieniowania jest minimalna - wielokrotnie mniejsza niż w przypadku zdjęcia na standardowej kliszy.

Jednocześnie wykonanie cyfrowego zdjęcia RTG wykonanego naszym aparatem, dzięki wysokiej jakość obrazu pozwala zwiększyć dokładność wykonywanych zabiegów oraz pozwala na kontrolę efektów leczenia i co bardzo istotne wszystko, to bez konieczności wychodzenia Pacjenta z gabinetu. Pacjent może także dokładnie zapoznać się ze swoimi zdjęciami, a lekarz zawsze udzieli wyczerpujących wyjaśnień i wytłumaczy procedurę leczenia. Kamery wewnątrzustne, w które wyposażone są nasze gabinety pozwalają Pacjentowi na zapoznanie się ze stanem swojego uzębienia i kontrolowanie efektów leczenia. Jednocześnie nasze Centrum wyposażone jest w najnowocześniejszy w Polsce system komputerowy, który pozwala na katalogowanie wszystkich wykonanych zdjęć zarówno RTG jak i tych wykonanych kamerą wewnątrzustną, co pozwala lekarzowi na szybkie dotarcie do absolutnie wszystkich informacji dotyczących dotychczasowego leczenia i kontrolę poprzednio wykonanych procedur. Pacjent może mieć pewność, że zawsze można sprawdzić wykonane wcześniej zabiegi i porównać stan obecny z poprzednim.