dr inż. Lech Dobrzański

Nasz Zespół: Joanna Dobrzańska Lech Dobrzański Piotr Malara Barbara Wacławska Asystentki Stomatologiczne Technicy Stomatologiczni

 

dr inż. Lech Dobrzański

Inżynier Stomatologiczny – Prezes CMIS SOBIESKI i właściciel

Główny obszar działalności zawodowej:

– planowanie i projektowanie odbudów protetycznych CAD/CAM
– wykonywanie prac prac protetycznych w technologii CAD/CAM z zakresu:
* korony i mosty CoCr i ZnO,
* implantoprotetyka CoCr i Zno;
* łączniki indywidualne CAD/CAM;
* prace kombinowane CAD/CAM;
* estetyczne odbudowy tymczasowe PMMA;

W ramach obowiązków zarządczych :
– obsługa klientów kluczowych,
– koordynacja recepcji,
– koordynację pracy Centrum Frezowania SOBIESKI
– wdrażanie planów rozwojowych,
– współpracę z lekarzami i dostawcami.

Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, kierunku Elektronika i Telekomunikacja o specjalności Elektronika Biomedyczna specjalizujący się w inżynierii stomatologicznej oraz systemach zarządzania służbą zdrowia.

W roku 2018 obronił pracę doktorską z zakresu inżynierii stomatologicznej o tytule  Struktura i własności materiałów inżynierskich na uzupełnienia protetyczne układu stomatognatycznego wytwarzane metodami przyrostowymi i ubytkowymi” na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie otrzymując stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie inżynieria materiałowa.

Od samego początku istnienia CMIS SOBIESKI zaangażowany w tworzenie najbardziej innowacyjnej nie tylko w Gliwicach, ale także na Śląsku firmy skupiającej wszystkie zagadnienia związane ze stomatologią, począwszy od endodoncji, ortodoncji, chirurgii, dysfunkcji narządu żucia na implantologii i protetyce wykonywanej od a do z w jednym miejscu kończąc.

U podstaw tej idei stoi kierunkowe wykształcenie właścicieli CMIS SOBIESKI skupiających zakres inżynierii stomatologicznej i jednocześnie lekarsko-dentystyczny.

Sukcesywnie rozbudowywana oferta pozwoliła na wprowadzenie w CMIS SOBIESKI najnowocześniejszej mikroskopowej endodoncji i zaawansowanej implantologii w oparciu o najnowocześniejszą w Gliwicach pracownię tomografii wiązki stożkowej CBCT. Po pozyskaniu środków z Unii Europejskiej CMIS SOBIESKI posiada także w pełni cyfrowe Centrum Frezowania SOBIESKI, które pod kierownictwem  Lecha Dobrzańskiego wykonuje wszystkie prace protetyczne na potrzeby lekarzy pracujących w Centrum w oparciu o autorski system współpracy pomiędzy lekarzem, technikiem i inżynierem stomatologicznym.

Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach, meetingach, prezentacjach, kongresach i konferencjach z zakresu protetyki i inżynierii stomatologicznej. Prowadzi także własne badania związane z testowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań w oparciu o Laboratorium Badawczo-Rozwojowe CODIDENT wchodzące w skład CMIS SOBIESKI.

Dotychczasowa działalność badawczo-rozwojowa zaowocowała uzyskaniem przez Zespół w skład którego z ramienia CMIS SOBIESKI wchodzi Lech Dobrzański tytułu Ambasadora Innowacyjności oraz licznych nagród na targach wynalazków (m.in. Złotego Medalu na IPITEX 2016 w Bangkoku w Tajlandii, Semi Grand Prize na ICLA 2015, Foz do Iguaçu w Brazylii oraz Złoty Medal na IWIS 2015 w Warsazawie).

Lech Dobrzański jest także współautorem 4 zgłoszeń patentowych z zakresu inżynierii stomatologicznej. Publikuje także wyniki swoich prac w czasopismach naukowych.

Z zamiłowania jest sportowcem. W przeszłości szermierzem władającym szpadą (był wielokrotnym reprezentantem Polski w zawodach o Puchar Świata, w latach 1998-2001 członkiem młodzieżowej kadry narodowej, brązowym medalistą Mistrzostw Polski, kilkukrotnym I i II wicemistrzem Drużynowych Mistrzostw Polski, mistrzem i wicemistrzem Śląska, zdobywcą finałowych miejsc w zawodach o Puchar Polski). Obecnie najchętniej żegluje (jest Sternikiem Morskim) po wodach śródlądowych na Mazurach, po morzu Bałtyckim i po Adriatyku, jeździ na nartach, rowerze oraz gra w wolnych chwilach w squasha.

Pełni także, od ponad 10 lat, funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Gliwickiej Młodzieży SIGNUM, które zajmuje się organizacją wyjazdów sportowych dla młodzieży (obozy sportowe, szkoła pływania, szkoła narciarsko – snowboardowa), organizacją wyjazdów rekreacyjnych dla rodzin i osób dorosłych (rejsy po Adriatyk i całym Morzu Śródziemnym) oraz organizacją szkoleń z zakresu ICT.